[2006] Nodame Cantabile

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 24 lut 2010

Tamaki Hiroshi stał się jednym z moich najulubieńszych j-ciach ^^ uwielbiam jego głos! A Juri Ueno jest rozbrajająca jak dla mnie Smile
Jeśli chodzi o pozostałych bohaterów, uważam, że styl mówienia Stresemanna jest genialny xd2 rozwalał mnie za każdym razem, gdy coś mówił! I Masumi-chan także Very Happy

generalnie właśnie tak bym to podsumowała. kocham głos Tamakiego, no a Stressman... genialnie zrobiony.

w ogóle, z okazji że jestem chora i wczoraj dostałam fazy po MW rełocznęłam dzisiaj Nodame [no trochę skipowałam aleee...] i kilka rzeczy mi się ciśnie na usta, aż nie wiem od czego zacząć. może od tego że to chyba naprawdę jedyna drama, która podobała mi się bardziej od oryginału na papierze xD [nawet Hana Kimi się to nie udało]. główny powód - AKTORZY, no i sposób odgrywania przez nie postaci. dla Ueon Juri to oczywiście rola życia, a nie mogę zapominieć o moich ukochanych postaciach a Nodame - Mine i Masumi-chan xD no i muzyka klasyczna... koocham <3 ja sie uczyłam 6 lat grać na pianinie ale to jak oni grali w tej dramie to jest kosmos dla mnie xD [uh, offtopowo, chciałabym żeby nakręcili dramę La Corda d'Oro xD obsadziłabym Haru jako Tsukimoriego xD <3 to byłby szał dopiero aah. moje kochane anime <3]
no i Tamaki, który jest... trudno na niego w ogóle znaleźć słowo, no. mimo że nie jest jakiś nie wiadomo jak piękny, ma w sobie to wielkie rozbrajające COŚ.
no i w ogóle drama naładowana pozytywną energią, w sam raz na to żeby poprawić humor chorej Ai xD
i jeszcze tak czy tak pewnie do niej wrócę znowu.

Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 29 mar 2010

tak więc łyknęłam Nodame w ten weekend, właśnie ciągnę specjale...

w sumie zastanawiam się co napisać o tej dramie. niewątpliwie mi się podobała i niewątpliwie już tęsknię za Chiakim i Nodame. wstawki komediowo-mangowe hm... powiedzmy, że nie robiły na mnie wrażenia (ja mam z takimi dwie opcje - albo mi się nie podobają, albo mi wiszą, i tutaj to drugie, więc jest dobrze). denerwowały mnie dwie postaci - Milch, jego sposób mówienia mnie doprowadzał do szału jak i cała otoczka zboczeńca ;p tak samo ten z dużymi włosami, jakoś nie wydawał mi się zabawny. za to Nodame genialna, fajnie zagrana, taka mała wariatka, tak samo Chiaki <3 świetny jako facet, charyzmatyczny, po prostu tylko takiego samej sobie skombinować ^^ było parę niezłych momentów, ale najbardziej mi się pamięta scenka z buziakiem na ławce w okolicach 4ep - słodka ;D

co do muzyki - jeśli chodzi o klasyczną, to ciągle mam w niej mniejsze doświadczenie niż bym chciała (nie licząc tego co sama kiedyś tam grałam). jakoś wolę pianino niż orkiestrę, ale tego też było sporo, szczególnie na początku. generalnie bardzo miła odmiana, jeśli chodzi o dramy, w tej kwestii.

no a teraz wisienka na torcie czyli Tamaki ^_____^ widziałam go w Love Shuffle, no ok, ale tam się po pierwsze kochałam w Shocie a po drugie... kochałam w Shocie? no a Tamaki miał jaśniejsze włosy czy coś? hm, poza tym tak staro czasem wyglądał... i nie był tak piorunująco przystojny ;) tutaj ten przewiany czarny fryz XD biała koszula, czarne spodnie (+czasem cienki krawat) i akire umiera.

Ueno Juri bardzo mi się podobała w tej roli, jakoś widziałam ją tylko w Last Friends, no i nie miałam do niej szczególnego sentymentu, ale tutaj nadrobiła :)

generalnie oceniłabym dramę na jakie 7,5 albo 8/10. trochę mnie rzeczy wkurzało, ale mnie wciągnęła i ma wszystkie wymienione powyżej zalety :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 29 mar 2010

Haha, Milch Holshtein to jest moc :D Genialny, uwielbiam tę postać :D W specjalach był trochę bardziej wkurzający ale jak sie powiła w 2 epie i mówił o fluffy fluffy poduszkach to myślałąm ze zejdę :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
kokonat
Co to jest dorama? o_O

Postautor: kokonat » 29 mar 2010

noooo ta scena z gadką o poduszkach była świetna, podobał mi się uśmieszek Chiakiego jak oferował Nodame podusię ;D
Uso da to itte yo, Joe!
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 31 mar 2010

łyknęłam specjale więc wyopiniuję się do końca ;)

pierwszy raz w moim dramowym życiu specjale były na równym poziomie z dramą. dotąd nigdy mi się to nie zdarzyło :P bardzo mi się podobały, nawet nie wiem który bardziej. i było kissu wreszcie ;D kocham miny Tamakiego, w ogóle jego też, tak samo jak Nodame - wielki plus tej dramy, że na równi lubię oboje głównych bohaterów. z perspektywy czasu (dwóch dni? ;p) coraz bardziej mi się ta drama podoba, miłe mam z niej wspomnienia. dawno mnie żadna nie ruszyła w ten sposób, no i jest pewna szansa, że zatęsknię i obejrzę ją znowu.

a aktualnie mam w planie eksplorować Tamakiego ;) /cut

//edit: buu, ktoś mnie obciął :<

w każdym razie znalazłam zakopane parę skrinów które robiłam i to jest śliczne:

Obrazek

i jeszcze takie cuś znalazłam, haha:

Obrazek

;D
Obrazek
buska
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: buska » 06 kwie 2010

Mi także bardzo podobała się ta drama.
Chociaż chyba nie dla mnie jest oglądanie muzycznych dram, bo jako muzyk zwracałam uwagę na muzyczne szczegóły i komentowałam np. sposób grania, co straaasznie irytowało moją siostrę. W sumie się jej nie dziwię. :?
Ale bardziej mi się podobała od anime. Generalnie dramy na mnie mocniej oddziałują niż rysunki :)
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 06 kwie 2010

Dlatego cieszę się, że nie jestem muzykiem ani hakerką :D
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 06 kwie 2010

akire, a mnie sie wydaje ze do speciali był osobny temat.. tutaj
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Greta
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Greta » 09 kwie 2010

Jestem po pierwszym odcinku. Godzinka zleciała niewiadomo kiedy, zdziwiłam się porządnie, gdy zaczął się ending O.o
A apropo endingu od razu, to geniusz xD Atmosfera jak czasem w mojej szkole XD I jak Chiaki na koniec wyciągał Nodame ze sceny za kołnierz, epickie.

Fajna dramka, tylko coś mi w niej nie pasuje, nie wiem co... denerwuje mnie trochę główna bohaterka, Chiaki jest genialny, Pan Pedant, coś wiem o takich XD
Najlepsza była scena sprzątania pokoju. Jak doszli do grzyba to myślałam, że z krzesła spadnę, bo się tak wychyliłam XD Geniusz w czystej formie, dawno się tak nie śmiałam z dramy, nie mogłam się uspokoić.
Na pewno obejrzę do końca ;]

buska pisze:Chociaż chyba nie dla mnie jest oglądanie muzycznych dram, bo jako muzyk zwracałam uwagę na muzyczne szczegóły i komentowałam np. sposób grania, co straaasznie irytowało moją siostrę.

Na szczęście siedzę tu sama :D Ale fajnie oglądać coś i wiedzieć z czym to się je xD
Oglądam: Bloody Monday | Sunao ni Narenakute | Tsuki no Koibito | Nodame Cantabile
Czekają: 14 Sai no Haha | Gokusen 1
Bez listy w sygnaturze nie połapię się co i jak XD
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2006] Nodame Cantabile

Postautor: Cherry » 14 sie 2011

nie ma co tu dużo mówić - podsumowaliście wszytko, wymieniliście najlepsze momenty.
baardzo długo zbierałam siły na tę dramę i muszę powiedzieć że mile mnie zaskoczyła - wg mnie to jedna z najlepszych j-dram.
nieźle się uśmiałam - postacie (nie tylko główne) były niezwykle barwne a ich wyczyny czasami rozbrajające.
nie będę wszystkiego wymieniać bo było tego naprawdę dużo.
moja ocena to 9/10 - uważam że każdy powinien obejrzeć tę dramę, bez względu na to czy jest fanem muzyki poważnej czy nie :)
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 14 sie 2011

Oj Nodame, jedna z tych dram, która się wyjątkowym rysem zapisuje (:

A na początku tak jej nie chciałam _^_ Bo tak czytam - że drama o orkiestrze ( pewnie drętwotaaaaa), i że romans (drętwotaaaaaaaaaaaaaa) ....ale wtedy obejrzałam ta pierwszą minutę, zobaczyłam te cudowne ujęcia Pragi, usłyszałam genialne utwory w tle - i już nie było dla mnie ratunku _^_

Taaaaak - a potem był megakretyński humor rodem z Hana Kimi, absurd na absurdzie, muchomorki na majtkach, i cała gromada kolorowych postaci, które z miejsca pokochałam ( Milchi ma w moim sercu miejsce szczególne :fav: ).

Ja nawet nie wiem, jak opisać tą dramę, albo gdzie ją zakwalifikować _^_ Naprawdę perełka kuchni fusion, która na pierwszy rzut oka może sie wydawać kompletnie niejadalna, a jednak ta orkiestra w tle, orkiestra na planie i orkiestra wszędzie tak genialnie sie dopałnia z tym głupawo-mangowym humorem, że aż się samo prosi o dokładkę. Nieeee, tej dramy sie nie da do niczego porównać :fav: Dla mnie świetność w każdym calu (:
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 22 paź 2011

Oj przy Nodame płakałam.. ze śmiechu oczywiście.Chiaki i Noda to były wspaniałe postacie i te jego teksty "głowa ci śmierdzi".Nie dało się tego nie polubic.Do tego naprawdę wspaniała muzyka.Aktorzy byli prawie tak samo wystylizowani co w anime co było jak dla mnie na wielki plus.Do tego animowane wstawki dodawały jeszcze więcej uroku tej dramie.Podobał mi się strasznie głos Chiakiego był taki męski.Nie żałuję czasu który spędziłam od\glądając tą miła komedię
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „J-drama”