[2005] Nobuta wo Produce

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 13 sie 2006

Zakonczenie bylo ok... pasowalo do serii... co akurat nie zmienia faktu, ze w glebi duszy pragnelam innego xP
(o tym jakiego to zreszta juz pisalam haha).
Ale nie no... nie moze byc wszystko o milosci, trzeba czasem odmiany :P

.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
feezee
Co to jest dorama? o_O

Postautor: feezee » 13 sie 2006

Eliza pisze:eee tam! zakończenie jest dobre! dlaczego wszystko a być zawsze i tylko i wyłącznie o miłości? A przyjażń?! Jak dla mnie zakończenie jest bardzo dobre! Chcoaż też się tego nie spodziewałam.

No i co z tym slashem?! Pewnie osobom zepsutym do szpiku kości, ajk ja :P, może to przyjść do głowy, ale nawet ja widzę, że topo prostu o przyjażń chodzi, bezpodtekstów (hihihi, a szkoda XD).
PRZYJAŹŃ. Piękna sprawa. Nie psujcie tego zakońcenia!

Spoiler! dla mnie jako faceta zakończenie jest nie do przyjęcia. żaden (powtarzam: ŻADEN) facet nie pojechałby za kumplem zostawiając laskę na której mu zależy (no chyba że jest gejem, a jeżeli tak to wychodzi na to że ta drama jednak jest o miłości a nie o przyjaźni) przecież są telefony, gadu-gadu, poza tym koleś ma helikopter, mógłby na weekend podlecieć na piwo alboco, ale przeprowadzać się za kumplem do innego miasta? nie przesadzajmy... męska przyjaźń tak nie wygląda i nie na tym polega
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 13 sie 2006

a mi sie wydaje ze akira pojechal za shujim by pomoc kolejnej "nobucie" wydawalo mi sie ze gdzies tam byl taki watek O_o

musze przyznac ze nobuta jest moja ulubiona japonska drama ^_^ nr.1
tylko zakonczenie do bani =/ ale to juz wszyscy wiemy ^_^
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 13 sie 2006

Feezee --->> idealnie to ująłeś i zgadzam się z tobą w stu%. Mi nie chodzi o to, że nie doceniam ich przyjaźni czy coś, bo doceniam i mnie dość wzruszyła podczas oglądania dramy, ale po pierwsze akira podobno kochał Nobutę xD, po drugie nie miałam na myśli tego, że ostatnia scena nad morzem jest... jakby to ująć... miłosna >.> dla normalnego człowieka oglądającego ten serial może się ta scena wydać trochę podejrzana i absurdalna, ale ja, jako osoba siedząca zdecydowanie za długo w tym cholernym JE widzę, co się święci na końcu. I nie chodzi o to, że scenarzyści chcieli pokazać jakąkolwiek miłość między tą dwójką, ale chodzi o to, że zakończenie jest typowo dla fangirli, które niestety w 95% są fankami yaoi, a nie normalnych związków i zapewne już sobie pomyślały co miały pomyśleć, piejąc dookoła, że to drama oczywiście o przyjaźni xD. Już na mnie nie działają tego typu zagrywki, jestem za stara na nabieranie się na tak naciągane końcóki xP... Co nie zmienia nadal faktu, że drama mi się podobała i zakończenie też, gdyby tylko wyciąć podróżującego za Shujim Akirę i scenę na plaży, która sama w sobie może i była słodka [nie piszę tego z punktu widzenia, fanki slashu, bo jak pisałam - nie cierpię go, ale z punktu widzenia normalnego widza], ale do dramy nie pasuje i jak to się niezwykle często japończykom zdarza - jest naciągnięta...

ps. jak się chowa teksty ze spoiler2ami pod linkiem?XD
Awatar użytkownika
Teeno
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Teeno » 13 sie 2006

Dla mnie to nie tak. Przede wszystkim sam Akira powiedzial ze rezygnuje z Nobuty bo, jak to bylo... nie zasluguje na nia? (nie pamietam juz). Nie mowil tego ze wzgledu na Shujiego, wiec po jego odejsciu co by sie zmienilo miedzy Akira i Nobuko? Nic. Poza tym powiedzial tez ze najbardziej kocha Nobute kiedy sa wszyscy trzej razem. Shujiemu za to nie raz powtarzal ze sa przyjaciolmi na zawsze. Nobuta zmienila sie, stala sie poluarna, zniknely jej problemy natury psychicznej, to Shuji byl teraz bardziej zagubiony potrzebujacy pomocy, zmieniajac otoczenie, opuszczajac przyjaciol. Dlatego do mnie zakonczenie zupelnie przemawia :-]
Jesli chodzi o podteksty yaoi, coz... Pomijajac fakt ze ja tam ich nie "wyczulem" za bardzo, wiadomo ze troche tak jest, bo czego sie mozna spodziewac kiedy w dramie w rolach glownych wystepuje dwoch kwaa~ panow z JE ^^ ale jak dla mnie nie narusza to w zaden sposob fabuly, a jedynie dziala na wyobraznie odpowiednich grup osob XD Ja np. nie jestem ani fanem yaoi ani fangirlem XD a do tego facetem, i mimo to zakonczenie sie podobalo ;-]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 13 sie 2006

no! Teeno, masz rację!
A tak w ogole, to chyba musze to jeszcze raz obejrzeć, bo niektóre watki, o których piszecie chyba mi umknęły -__-"
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 14 sie 2006

Akira powiedzial ze rezygnuje z Nobuty

znaczy, że nie była to prawdziwa miłość T^T

ja tam uważam, że zakończenie jest mocno naciągnięte, ale jestem już chyba po 7 czy 8 dramach i się przywzyczaiłam, że oni zawsze naciągają zakończenia xD. Poza tym ciekawe co by było, jakby to Nobuko się przeprowadziła... Widać, że specjalnie dla fangirli ustawili scenariusz i tyle :P
Awatar użytkownika
Teeno
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Teeno » 18 sie 2006

O co w ogole chodzi w animacji puszczanej jako ending? bo jej nie zrozumialem... Nawiazuje jakos do tekstu Seishun Amigo czy jak?
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 18 sie 2006

tekstu do Seishun amigo nie czytaj przypadkiem przetłumaczonego, bo jest trochę gejowski [przynajmniej dla mnie], no chyba, że lubisz te klimaty xD. A w openingu chodzi o to, że jest dwójka stworków-przyjaciół i najpierw jeden pomaga drugiemu, a potem się cieszą razem swoją przyjaźnią i oglądają niebo z dachu xDDD nic filozoficznego, przynajmniej dla mnie :P
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 18 sie 2006

ale te stworki (świnki?) są urocze :D Brakuje tylko jednego (Nobuko), żeby się z doramą zgadzało ;)
[url=http://ayako_in_love.livejournal.com]LJ[/url] [url=http://www.last.fm/user/ayako/]last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

to prawda są kjutne, tak samo jak cały ten klip <3 mnie on strasznie rozczulal :D
Awatar użytkownika
Teeno
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Teeno » 18 sie 2006

A mi sie wydawalo ze ten zielony (Shuji?) spadajac z motocykla ginie, lol xD i nawet myslalem ze to sie jakos odeniesie do scenariusza ;-] Co do tekstu SA - tym bardziej mam ochote przeczytac (nie zebym lubil te klimaty "xD) - slyszalem gdzies ze opowiada historie dwoch przyjaciol, ktorzy skladaja miedzy soba obietnice, czy cos. Moze ktos podac tlumaczenie?
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

romanizacja i translacja Młodocianego Przyjaciela xD

hm.. rzeczywiście był w tym endingu fragment, jak jeden z kolegów ucieka przed złymi potworami i jest ciężko ranny, potem obaj uciekają na motorze, ten chory spada, drugi się po niego wraca... ale dalej są znów ujęcia na ich wspólne szczęśliwe chwile, więc jako urodzona optymistka ja to odebrałam tak, że ten chory wyzdrowiał i potem obaj przyjaciele znów byli razem ^^
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 18 sie 2006

Dzięki za linka. Tekst w zasadzie pasuje do dramy :D (zwłaszcza o pomaganiu sobie i wyjechaniu z miasta) i wcale nie jest taki "gejowski"...
[url=http://ayako_in_love.livejournal.com]LJ[/url] [url=http://www.last.fm/user/ayako/]last.fm[/url]
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 18 sie 2006

Eeeeeeeyyyyy..
obejrzalam pierwszy odcinek i kawalek nastepnego (dopoki matka telewizora nie zabrala:P) ... jest SUPER, ale... TO jest ten slynny Yamashita Tomohisa?!??!!?!!!?? jak wczesniej widzialam jego zdjcia to wiedzialam ze delikatnie mowiac nie jest w moim typie, ale yyyy... (boje sie cos wiecej powiedziec bo sadzac po jego popularnosci jeszcze mnie zlinczujecie i dacie bana ;__; )

za to pan grajacy Shujiego :> :D :> :D
>>[url=http://renifer7.livejournal.com/84953.html]Drama/movies list!!![/url]>>

[size=75][color=purple]Koktajle Molotowa moga palic tylko policyjne samochody
Mysli moga zwalac z piedestalow[/color][/size]

Wróć do „J-drama”