[1999] To Heart

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[1999] To Heart

Postautor: allia » 10 sty 2006

To Heart / 恋して死にたい

Obrazek

Tytuł alternatywny: Koishite Shinitai
Odcinki: 12
Stacja: TBS
Emisja: 02.07.1999 - 17.09.1999

Obsada:
* Domoto Tsuyoshi jako Tokieda Yuji
* Fukada Kyoko jako Miura Tohko
* Akai Hidekazu
* Hara Sachie
* Yoshizawa Hisashi
* Okada Kohki
* Shimizu Shogo

Obrazek Obrazek

Opis:
Główna bohaterka, Miura Tohko (Fukada Kyoko), jest wesołą, nieco postrzeloną dziewczyną sprzedającą crepsy w jednym z barów. Jest bardzo przesądna i wierzy, że w 2000r. świat przestanie istnieć (ponoć jakaś przepowiednia), stawia więc sobie za główny cel w życiu (które niedługo - ze względu na koniec świata ma się zakończyć) znalezienie sobie chłopaka.
Obiera więc cel - Tokieda Yuji (Dohmoto Tsuyoshi). Sprawa nie jest jednak taka prosta. "Cel" jest bokserem, ciężko trenuje i nie w głowie mu dziewczyny.. no ... może nie do końca.. Yuji podkochuje się w swojej szefowej - właścicielce kwiaciarni. Mamy więc dramę z trójkątem miłosnym, elementami sportu i komedii :D

Opinia:
generalnie drama nie odznacza się niczym specjalnym.. Ale ma porządny scenariusz i przekonującą grę aktorską. Całość jest więc naprawdę porządną, klasyczną produkcją.

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 13 gru 2006

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA jak mogłam ominąć tą produkcję !!!

Muszę być już nieco przemęczona, bo wczoraj chciałam zassać kompletnie coś innego, a ściągnęłam pierwszy ep tej cuuuuudownej doramy. Kompletny przypadek !!

Jak odtworzyłam na playerku w celu sprawdzenia owego pliczku tak byłam w szoku. Na ekranie pojawili się Kyoko, a następnie Tsuyoshi (OMG Kinki Kids)...więc zastopowała i poczłapałam na stronę jdorama SHOCK !! Opis zupełnie mnie nie zaciekawił, wielka sprawa...opowieść o jakimś bokserze...Nic bardziej mylnego !! Z drugiej strony pomyślałam, że naród japoński ma w swym dorobku mangę i anime o tym samym tytule, więc kolejna myśl...to nie może być przypadek. A JEDNAK JEST !! Drama nie ma z nimi nic wspólnego !! Poza tym wydaje się być lekka i baaaardzo romantyczna. Nie wiem czemu większość osób tak strasznie krytykuje Kyoko, według mnie gra śwetnie i jest niesamowicie urocza :]

Podobnież w niektórych kwestiach jest zaskakująco podobna, baaa nawet lepsza od japońskiej Itazury na Kiss (faktycznie Kyoko nie ma aż tak gigantycznych uszu...żartuję) ... chodzi tu mianowicie o charaktery obu panów. Oboje traktują główną bohaterkę w sposób karygodny, a mimo to one nadal ich kochają, wspierają etc....

W każdym razie brakowało mi takiej serii... Aż nie mogę się doczekać kolejnego odcienka ^^

edit

I po serii...bardzo przyjemna, lekka i oczywiście z happy endem. Tylko niech mnie ktoś uświadomi, w której scenie pojawił się Koichi ?? Oglądałam specjalnie z wielką uwagą, lecz chyba jednak coś przegapiłam :(

Wróć do „J-drama”