[2007] Haikei, Chichiue-sama

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

[2007] Haikei, Chichiue-sama

Postautor: czajka » 15 sty 2007

Haikei, Chichiue-sama

Obrazek

Napisana przez popularnego japońskiego scenarzystę, Kuramoto Sou. W dramie tej, ponownie spotykają się ze sobą Kuramoto i Ninomiya Kazunari, który grał w jego poprzedniej dramie, Yasahii Jikan.

Komedia ta, dla której tłem jest tokijska restauracja o dobrej renomie, opowiada o losach głównego bohatera, który szuka swojego ojca.

Tytuł: 拝啓、父上様
Tytuł romanji: Haikei, Chichiue-sama
Tytuł angielski: Dear Father
Gatunek: Komedia
Data Emisji: 11.01.2007 - 22.03.2007
Godzina Emisji: Czwartek, 22:00
Stacja: Fuji TV
Strona Oficialna: CLICK

OPIS:
W Kagurazaka, Tokyo jest jeszcze ranek. Tawara Ippei, Komiya Ryuji i Sakashita Tamotsu jadą do Sklepu Rybnego Tsukiji. Wśród zamieszania i pośpiechu obecnego w sklepie, Ryuji wybiera jedzenie, Tamotsu notuje a Ippei niesie zakupy do samochodu.

W japońskiej restauracji Sakashita o dobrej renomie, pracownicy są w trakcie przygotowań. Jedna z pracownic, Sakashita Ritsuko mówi, że dzisiaj przyjeżdża praktykant. Wtedy właśnie pojawia się Sakashita Yumeko i każe Ristuko odebrac nowego praktykanta. Ristuko odmawia, tłumacząc się tym, że dała mu mapę, więc wszystko będzie w porządku. W restauracji tej to Ristuko ma prawdziwą władzę. Chwilę później pojawia się właścicielka baru Yukino i matka Ippei. Po krótkim "dzień dobry" idzie do pokoju Yumeko i informuje ją, że Kumazawa Seijiro jest hospitalizowany. Mimo że Seijiro wycofał się z polityki, wciąż ma dużą władzę. Jest ważny i dla Yumeko i dla restauracji. Yumeko prosi Yukino, aby nie mówiła Ritsuko o pobycie Seijiro w szpitalu.

Gdy Ippei robi sobie drzemkę przy pralce, Ristuko dzwoni do niego i prosi go o odebranie praktykanta, który najwyraźniej się zgubił. Praktykant nazywa się Nakagawa Tokio. Tokio jest zaskoczony ilością naczyń, które musi umyć i tam jak ruchliwa jest restauracja.
Ale gdy zostaje mu przedstawiona córka Ristuko i Tomotsu, Eri, nie posiada się z radości.

W międzyczasie, w pokoju Yumeko, Ryuji dowiaduję się o chorobie Seijiro. Wtedy właśnie Ryuji otrzymuje telefon od Seijiro...

OBSADA:
Ninomiya Kazunari jako Tawara Ippei
Takjakohima Reiko jako Tawara Yukino
Yokoyama Yu jako Nakagawa Tokio
Kuroki Meisa jako Karjakoawa Naomi
Fukuda Saki jako Sakjakohita Eri
Umemiya Tatsuo jako Komiya Ryuji
Takahjakohi Katsumi jako Sakjakohita Tamotsu
Kishimoto Kayoko jako Sakjakohita Ritsuko
Yachigusa Kaoru jako Sakjakohita Yumeko

Ranking oglądalności:
Odcinek 1 --> 12,9% (całkiem przeciętnie, należy podkreślić jednak, że drama ta nie miała praktycznie żadnej reklamy)

Nie mogę na razie powiedzieć, co sądzę o tej dramie, jako że dopiero mi się ściąga hardsub. Ale obecność Nino mi wystarczy :lol:

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 15 sty 2007

Również słyszałam o tej dramce, lecz mnie z kolei poza Nino zaciekawiła rola Yu :] Oby tylko przypadła mu w udziale jakaś komiczna, bo świetnie się w niej sprawdzi :>

W szkoku jestem, że 4tang zabrała się za kolejne tłumaczenie...cóż w takim razie poczekam na rezultaty jej pracy ^^
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 15 sty 2007

Arashiowy fandom jest spragniony ;)
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 21 sty 2007

OMG Yoko jest przekochany!! <3

btw, jesli ktos potrzebuje napisow to softy do ep 1 juz sa XD
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 28 sty 2007

Jestem naprawdę pod wrażeniem! Nie sądziłam, że drama dotycząca restauracji może byc taka ciekawa, a do tego zabawna!

Nino jak zwykle mnie nie zawiódł :D/
Ranking oglądalności pnie się w górę. Mogę nawet powiedzieć, że podoba mi się bardziej niż Hanadan... :)
Awatar użytkownika
Ranek
Oglądam regularnie xD

Postautor: Ranek » 04 kwie 2007

tylko 4 posty? załamka XD toż to najlepsza drama sezonu! no, może na spółkę z Himitsu no hanazano.

jestem na 9 epie, bo nien mam jakoś odwagi bez suba oglądać, ale zżęra mnie ciekawość, bo zapowiada się genialna koncówka XD
Yoko jest wspaniałym wombatem :D a Nino... no cóż, Nino jak zwykle potwierdza słuszność mojej opinii, że jest genialny *____* uwielbiam jego grę <3 ale Ippei to jest sierota nieziemska wręcz xD
i uwielbiam Meisę, która jest po prostu ahhh~~~~~
śliczna z nich para, księżniczka i gnom XD
[img]http://i23.photobucket.com/albums/b400/imi_lena/aibadrugsig.jpg[/img]
:::be my last:::
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 04 kwie 2007

Tylko 4, bo nikt nie docenia tej dramy D: A ja jak na razie mam duże zaległosci że ściąganiem...

Muszę jednak przyznac, ze wole Haikei chyba z 10 razy od HYD2 (sory Jun :P)
Bardzo podoba mi się postac matki Ippei - Yukino :D
Awatar użytkownika
Ranek
Oglądam regularnie xD

Postautor: Ranek » 04 kwie 2007

ooo ja też uwielbiam Yukino <33 bożesz, ta aktorka jest taka piękna *___* Ninek też się o jej urodzie rozpisywał i z tego wszystkiego miałam dziwne sny XD ale whatever
ja też wolę Haikei niż HYD xp i aktorstwo Nino niż Juna xDD;;;

już 10 ep ma suba, jak dadzą ostatni to ci wyślę, jak obiecałam XD fajnie się akcja toczy, no i ten text o Kimutaku XDDDD
[img]http://i23.photobucket.com/albums/b400/imi_lena/aibadrugsig.jpg[/img]
:::be my last:::
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 06 kwie 2007

Na swoim jweb, ne? Słyszałam, szkoda że jest jakoś pod 40 ;)

Wg. mnie trudno porównywac aktorstwo Jun'a a Nino. Nino wybiera, że tak powiem, bardziej ambitne role. Jun gra w samych hiciorach ;^_^

Jun jest bardzo dobrym aktorem, wyrobił się bardzo od czasów Kindaichi'ego, dlatego zawsze czekam na jego nowe role :)

O tym że Nino jest świetnym aktorem, o czym chyba wiadomo po roli w Listach :D

Co, Kimutaku był wspomniany Haikei? :P"

Wróć do „J-drama”