[2007] Proposal Daisakusen

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2007] Proposal Daisakusen

Postautor: ToMo » 05 lut 2007

プロポーズ大作戦 / Proposal Daisakusen / The Proposal Campaign
Obrazek

Występują:
* Yamashita Tomohisa jako Iwase Ken
* Masami Nagasawa jako Yoshida Rei
* Fujiki Naohito jako Tada Tetsuya
* Eikura Nana jako Oku Eri
* Hiraoka Yuta jako Enokido Mikio
* Hamada Gaku jako Tsurumi Hisashi
* Mikami Hiroshi jako the Yosei/Fairy
* Matsushige Yutaka jako Ito Matsunori
* Yamazaki Shigenori jako Minorikawa Junzo
* Morimoto Leo jako Yoshida Takanori
* Miyazaki Yoshiko jako Yoshida Reina

Data emisji: 16.04.2007 - 25.06.2007, poniedziałek 21:00
Liczba epow : 11
Stacja : Fuji TV
Tytuł powiązany: Operation Proposal

Fabuła:
Ken zostaje zaproszony na slub swojej przyjaciolki z dziecinstwa, w ktorej byl zakochany juz w mlodosci. Nie umie on jednak wyznac jej swoich uczuc, wiec oboje trwaja w takiej bezmyslnosci, az do tego dnia! Kiedy to dostaje szanse na zmiane tego stanu! no coz, podobno cofnac w czasie sie nie da, a tu prosze, hahahaha.
YamaP gra raczej upartego ale i niezdarnego Kena, ktory musi zdobyc sie na cos, czego od kilku lat sie nie udalo za specjalnie.

Yama P
“I’m very nervous to be in a love story at on a Monday 9pm drama. Since I’ve worked with Masami before and she’s was also a younger colleague from my high school, I believe we will get along well.”

Zapowiada sie ciekawie! P i Masami grali razem w Dragonzakura, i nioe jest to moj ulubiony pairing! niestety Masami nie umie grac! ale moze dzieki tej dramie sie przekonam, zobaczymy ^^

Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 05 lut 2007

uuu cos nowego z P nareszcie:DDDD
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 20 lut 2007

Brzmi całkiem nieźle... ^^ Może być ciekawie...
Jestem tylko ciekawa w jakim to będzie utrzymane klimacie ?.?
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 21 lut 2007

bede czekala z utesknieniem na ta dramke ^^

czyli plotki ktore czytalam w necie ze niby Maki w maecu ma krecis sequel do Kurosagi2 to na 10000000% tylko plotka
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 17 kwie 2007

Pierwsza uwaga...nie tak sobie wyobrażałam tą dramę, ponieważ obstawiałam, że YamaP cofnie się w czasie dzięki jakiemuś zagadkowemu cudowi i pozostanie w tamtym okresie dopóki nie rozwikła problemów miłosnych...ten scenariusz odpada, a przynajmniej na etapie pierwszego odcinka.

Druga uwaga, jestem w szoku, ponieważ męża Rei gra sam Fujiki Naohito, dawno go nie widziałam na ekranie, że już nie wspomnę o HY, który to grał w Tatta Hitotsu no Koi przyjaciela Kame i skończywszy na Nanie, która ostatnimi czasy wystąpiła u boku MatsuJuna :> Obsada znakomita.

Ale wracając do samej serii, będę bezwzględna *ToMo nie bij*...jest dziwna, ani mnie nie zachwyciła, ani nie znudziła. Mogę spokojnie poczekać na hardy, bo nie czuję tego pędu niecierpliwości do kolejnego epa. Właściwie nie jest to spowodowane żadnym uchybieniem w tej produkcji, gra aktorska, nawet Masami jest niezła, a scenariusz dość ciekawy, lecz coś mi tu nie pasuje. Tajemniczości całej sytuacji dodaje postać, w którą wciela się Matsushige Yukata. To on jest takim kluczowym elementem, który daje możliwość odwrócenia zdarzeń naszemu Kenowi. Dziwi mnie również zbieżność inicjałów obu panów, ale to może być czysty przypadek.

Jednak z uśmiechem na ustach obserwowałam biegi YamaP, praktycznie biedak od początku nie ma spokoju...wpierw spóźniony na ślub pędził co tchu do kościoła, po drodze złapał taxi, ale utknął w korku. Więc znów przerzucił się na truchcik po ulicach, niczym struś pędziwiatr załapał się na mały pojedynek z przypadkowym biegaczem, jako, że w okolicy organizowano maraton. Gdy ciężko, nie lekko dotarł pod kościół tak padł jak długi. Przyjaciel cucąc go prawie dobił biedaka, ale co tam...w końcu znalazł się przed nawą kościoła. Na ślubie było mnóstwo wzruszających momentów, pomińmy fakt, że panna młoda rozradowana niczym skowronek kompletnie na niego nie zwracała uwagi. Oczywiście Ken robił dobrą minę do złej gry, ale były przynajmniej cztery momenty, w których myślałam, że przyda mu się awaryjna chusteczka. Rzecz jasna do rozklejenia jednak doszło po wygłoszeniu przez niego uroczystej mowy. I wtem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znów zjawia się tajemniczy nieznajomy, który pojawiał się we wcześniejszych fragmentach i daje mu przedsmak tego co może zmienić. Podczas gdy czas stoi w miejscu jak zaklęty, a wszyscy wyglądają jak słupy soli, panowie zawzięcie dyskutują o szansie, dzięki której Ken odmieniłby zaistniałą sytuację i odzyskał kobietę, którą kocha. Myśli, myśli i gdyby nie tajemniczy towarzysz, który popycha go słownie do działania tak pewnie nigdy by nie podjął decyzji. A więc siuuuup, wypowiada zaklęcie niczym czarodziejka z Księżyca i cofa się do przeszłości, czasy szkolne, a dokładnie na mecz bejsbolowy. Zaskoczony niemiłosiernie sonduje całe trybuny i widzi swoją ukochaną, w mundurku ze śmiesznym <megafonikiem, albo jak kto woli tubą>, która bawi się w najlepsze dopingując jego drużynę. Oczywiście, gdy szok mija to na wstępie dostaje "baty" z tuby, sytuacja kilka razy się powtarza. Aż wreszcie otrzymuje szansę na odbicie piłki, bierze pałkę i co .... no rzecz jasna trafia, znów mamy włączony piąty bieg i....porażka, nie zalicza ostatniej bazy. GAME OVER. Następuje powrót do czasów obecnych, a przed jego nosem podczas puszczania slajdów na gigantycznym ekranie pojawia się cudna fota z tamtej sceny, kiedy to po meczu chciano upamiętnić chwilę < no tak zazwyczaj człowiek z braku lepszego zajęcia czasem musi potorturować się jakąś porażką życiową > stąd też jego zaskoczenie. Cudny magik, który operuje czasem zmierza powoli w kierunki drzwi i nawet dość rozpaczliwe błaganie nie zatrzymuje go na ceremonii, jedno strzelenie palców sprawia, iż ten zadziwiający mężczyzna niespodziewanie znika.

Aaaa i jeszcze małe coś... architektura kościoła jest przepiękna, cudowne freski i wykończenia. Na zewnątrz również prezentuje się doskonale. Wspaniała budowla. Drugim cosiem jest suknia panny młodej, przyznam, że po obejrzeniu trailera uważałam, że Masami wygląda w niej jak beza. Cofam to, prezentowała się znakomicie. Nie wiem czemu cały czas mi się wydaje, że M zaokrągliła się na twarzy, lecz nie umniejsza to jej urokowi ^___^ Ufff, to tyle :]
Awatar użytkownika
Ranek
Oglądam regularnie xD

Postautor: Ranek » 19 kwie 2007

o, jakie piękne streszczenie pierwszego odcinka xP
jak tak czytam, to mam wrażenie, ze to przednia komedia ^^
czekam na suby czekam~~
[img]http://i23.photobucket.com/albums/b400/imi_lena/aibadrugsig.jpg[/img]
:::be my last:::
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 22 kwie 2007

dzieki martus za streszczenie ^^ chcialam wlasnie sciagac ale poczekam na hardy ^^

Ranek masz zaczepisty avek ^_^
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 23 kwie 2007

co do pierwszego epka, to jestem pol na pol
czyli pol jest niezle, ale drugie niekoniecznie
wpienia mnie, o ile mam racje, ze co odcinek bedzie cofasl sie w przeszlosc, zamiast cofnac sie na dobre i zmienic wsio! wrrrrr

ogolnie, seria bedzie ciekawa, ale mimo to, nie bedzie to chyba nic lepszego, niz Kurosagi! dwa na jednym poziomie ;/
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 28 kwie 2007

a jak tam po drugim epie?? Bo nie wiem czy sciągać czy zgłosić się później żeby ktoś mi na płytki nagrał
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 03 maja 2007

jak dla mnie to dalsza czesc Dragonzakury, moze przez aktorow, ale widze podobienstwa w postaciach, a moze sie tylko wydaje,
sam pomysl serialu nieglupi, ukladanie puzzli, ciekawym zakonczeniem by bylo, zeby zostalo jak jest, jedynie by sie lepiej poznali i zrozumieli i takie tam bla bla
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 13 maja 2007

no jestem po 3epie i mysle ze zaknoczenie jakie probonujesz byloby najlepsze ^^ a widzieliscie klip z urodzin pi
z PD??

Moja oglona ocena to 3/5 Nobuty nic nie pobije ^____^

Aha a Postac Kena zalatuje mi Akirą ^________^
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 22 maja 2007

^ No mnie też troszkę Ken Akirą zalatuję, jednak mam wrażenie, że Ken jest jakby to powiedzieć... bardziej rozgarnięty o.O albo może raczej bardziej żyje w rzeczywistości niż we własnym świecie... o.O

wersalus pisze:
sam pomysl serialu nieglupi, ukladanie puzzli, ciekawym zakonczeniem by bylo, zeby zostalo jak jest, jedynie by sie lepiej poznali i zrozumieli i takie tam bla bla

W sumie to racja, ale ja bym chciała, żeby mnie ta drama czymś zaskoczyła. Nie wiem jak to określić :?
A pomysł serialu rzeczywiście fajny. każde zdjęcie kryje coś tajemniczego, a gdyby Ken cofnął się do przeszłości tylko raz to ten efekt by zniknął...

W sumie to przyjemnie mi się to ogląda ^^ A jak pan w cylindrze przedstawił się jako wróżka to omal z krzesła nie spadłam [najdziwniejsza wróżka jaką w życiu widziałam :D ]
Awatar użytkownika
Ranek
Oglądam regularnie xD

Postautor: Ranek » 25 maja 2007

me to ogląda baaaaaardzo powoli, dopiero po drugim odcinku jestem, ale zaraz zaczne oglądać nastpene, bo czuję się coraz bardziej zainteresowana :D

co do zakończenia, to przewiduję, że z ostatniej wycieczki w przeszłość Ken trafi prosto na miejsce pana młodego za tym stołem hehe
Chociaż osobiście bym wolała, gdyby sobie inną dziewczynę znalazł, bo laska grajaca Rei - Nagasawa mnie momentami strasznie drażni, taka sztywna się wydaje.
[img]http://i23.photobucket.com/albums/b400/imi_lena/aibadrugsig.jpg[/img]
:::be my last:::
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 25 maja 2007

eeee tam Nagasawa jest cool i byl w 5 ep drugi-pierwszy kissu, fajnie sie oglada ta drame, jestem ciekawy zakonczenia, mam nadzieje ze nie beda para tylko best friends
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?

Wróć do „J-drama”