[2007] Proposal Daisakusen

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 01 sie 2009

och i ach.. jestem dopiero po 4 odcinku, ale dodam że te 4 odcinki pochłonęłam w ciągu 4 godzin.. z przerwa na kolacje.. no to może 4,5 godzin.. co prawda nie wywołuje to we mnie takich odczuć jak podczas oglądania HYD ani BBF, ale i tak mi sie strasznie podoba i coś czuję że do jutra ją skończę oglądać :D Yamapi jest boski! i ma śliczną fryzurę.. jak mi sie podobają jego włosy.. i ta grzywka opadająca między oczami.. wrażenia nie do opisania.. a moment na początku 4 odc jak Ken podczas rozmowy z tym wróżkiem (xD) wypowiada z zaskoczeniem "shirosagi?" <hahaha> myślałam że z krzesła zlecę!! a akurat jestem po "Kurosagim" xD

Nie Sie 02, 2009

Bosssshe, obejrzalam 11 regularnych odcinków.. NON-STOP się wkurzając na Kena albo ślepy los.. i co się okazało?

SPOILER (ep. 1-11 bez speciala) PONIŻEJ:

że muszę obewjrzeć Speciala żeby sięcośkolwiek dowiedzieć.. mam nadzieje ze sie dowiem jak to sie calkiem skonczylo.. bo mnie do wariatkowa wywiozą.. nawet jednego konkretnego kissu nie było :( nie zeby mi tylko o calowanie chodzilo.. ale kurcze.. a jak on biedak w sylwestra siedzial i plakal tam co rzucal tymi kulkami do celu.. jejku jak mi go bylo zal.. a jak ona zobaczyla pierscionek ktory Eri znalazl to myslalm ze juz sie jakos ulozy.. a tu nie.... uhhh

wersalus// używaj opcji edytuj
uhh sorki wersalus

Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 08 lut 2010

widziałam tą dramę daawno temu. przed chwilą zostałam właściwie zmuszona do obejrzenia trzech odcinków i przypomniało mi się, dlaczego to była dla mnie taka trauma >D
oczywiście nie chce tu stwierdzić że drama była kompletnym gniotem, tak bym tego nie ujęła, ale motyw z wróżkiem i cofaniem w czasie wydaje mi się teraz tak cholernie głupi... xD w każdym odcinku miałam wrażenie że coś jest z tą dramą nie tak...
ale też przypomniało mi się parę rzeczy dla których mimo wszystko obejrzałam tę dramę kiedyś jednym tchem. Po pierwsze - jeden z najpiękniejszych endingów jakie kiedykolwiek słyszałam w dramie. po drugie - piątka przyjaciół, bardzo fajnie moim zdaniem grana - Tsuru i Eri wymiatają, to w ogóle była pierwsza rola w której widziałam Nanę Eikurę i zdecydowanie moja ulubiona. no i oczywiście obowiązkowa dla fanów Yamapiego [do których się wtedy zaliczałam, świeżo po Kurosagim xD]
jestem właśnie molestowana przez kuzynkę żebym włączyła następny odcinek więc pewnie obejrzymy dalej >D mam nadzieję że przeboleję ten kicz, bo poza tym to mimo wszystko całkiem dobra drama xD
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 02 kwie 2010

Huh, teraz moja kolej po 11epach, bez sp jeszcze <jakąś słabą jakość sp mam i mnie nie ciągnie doń xp>
anyway, mimo jak zwykle kwadratowej gry Yamapiego który mimo to jest uroczy ale... wysilanie jego twarzy na większy zestaw mimiki mam wrażenie że jest,eeee, bezcelowy? Sorry Pi, z ciebie aktor wielki nie będzie xp
A co do samej dramy - o dziwo - podobało mi się. Było lekko i przyjemnie, czasem tak niby smutnawo, ale taka fajna bajka z tego wyszła.
<spoilerowo>W ogóle to ja myślałam ze na sam koniec to ona na tych slajdach zacznie mówić ze chciałaby wrócić i to ona zmieni zakończenie bajki ale stanęło na tym ze wszystko zmieniamy tu i teraz, no niech będzie, po zakończeniach i tak wiele sie zwykle nie spodziewam xD W ogóle niesamowicie mnie te pary śmieszyły, w jednej nadgorliwa panna, olewający chłopak, druga para to nadgorliwy on, olewająca panna, a ostatni - ani ona me ani on be. Czasami jak patrzyłam Na Yampiaka i jak on tak bardzo chciał a nie mógł to mnie szlag trafiał, chłopie, no ileż masz wracać na ten cholerny ślub byś w końcu po prostu dwa słowa powiedział? anyway, o dziwo przez tą dramę zaczęłam nagle krzywo się patrzeć na Fujikiego xD Główna bohaterka - nawet nie skojarzyłam ja samym początku z LF, Jedynie mi przed oczyma Juliet chodziła, to samo usposobienie... mimo ze mnie wkurzała postać to jakoś aktorka zbyt przesympatycznie się uśmiecha by ja znielubić...
Daleeej... Eri - kolejny przesympatyczny uśmiech i nie dało się jej nie lubić zwłaszcza w parze z Tsuru <w ogóle nie pamiętam oczywiście jej z Mei-chan xp skleroza...> No i Mikio to Mikio, chyba porozglądam się za dramami z nim, jest ino z niego ciasteczko, ale kojarzę go jakoś z takich właśnie supportujacych ról, więc chyba nie mam co liczyć na główną rolę jego...
No, a mój no 1 to... Socrates! Po prostu bezcenne, na zawsze go już zapamiętam, zwłaszcza jakie znalazł swe powołanie życiowe...
Z samej dramy - okropnie podobało mi się nawiązanie do różnych dram itp Szkoda że za mało się znam by wszystko to załapać ale nie powiem objaśnienia czasami tłumaczy były bezcenne.
Ogólnie drama idzie na plus, było przyjemnie, jak dal mnie nie na raz wszystko do oglądania ale może sobie nawet kiedyś wrócę do tego.
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 03 kwie 2010

Azzie,

TEŻ SPOILEROWO:

ja mam takie samo odczucie co do tego ile razy mozna od nowa zaczynać.. w sensie.. co za problem faktycnzie bylo jej pwoiedziec te dwa slowa.. tak mnie jzu czasami ta jego postać irytowala ze mialam ochote tam wleźć do tej dramy i mu nagadać do rozumu.. nadal jednak nie czaje konceptu SPECIALA, ale skoro jeszcze nie ogladalas to ci nie bede opowiadać.. SP to najlepiej cios za ciosem ogladac zaraz po skonczeniu dramy bo potem faktycznie ciezko jest sie za nie zabrać. i wiekszosc z nich ma zupelnie inny klimat niz sama drama. ale ten mysle ze mozna by zaklasyfikowac po prostu jako kolejny ep do calej serii.
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 04 kwie 2010

[SPOILERY - SP]
Hmm, i po SP... długie to było... właściwie prawidłowo wyszło, historia po prostu inna od pierwotnej więc właściwie ok zrobione jak na sp. W trzej dramie rozwalają mnie za każdym razem 3 osoby i to chyba będzie to co będę długo wspominać:
1. Sokrates, jego ubiór i taniec przy torcie a wcześniej rola panny młodej... przecie on jest bezcenny.
2. nauczyciel - to jak zamknął się w torcie...eee... znaczy w sobie xD w ogóle ten gość był równie bezcenny, podziwiam poważnego inspektora z BM robiącego z siebie tu takiego idiotę.
3. mój właściwie nr jeden - murzyni! biegnący murzyni! właściwie przez cała serię to dominował ten jeden ale w sp pojawili się też inni, właściwie to powiedziałabym ze drama propaguje biegi - jak nic. Zwłaszcza przez serię - jak to w innych zwykle bywało - zastanawiałam się - czemu on do cholery ciągle biegnie - autobusy, taxi, albo chociaż w rower by zainwestował... jedyne wyjaśnienie jakie znajdowałam to to że może lubi biegać xp no i tam było coś o byciu wiecznie spłukanym więc miało by to trochę sensu <chociaż były chwile gdy biegnie a niedługo później wysiada z taxówki....khem...>... Za to w sp znalazła się jedna sensowna scena z bieganiem - pobiegł bo nie miał portfela, a ja zrobiłam wielkie LOL xD <hmmm, chociaż jako że był pod hotelem to mógł pobiec po portfel, chyba było by szybciej niż biec przez całe miasto, już nie mówiąc o tym jak musiał poznać je by taki kawał przebiec na lotnisko - gps? wielkie LOL>

kurcze, będę fajnie wspominać tą dramę, mimo że przy całowaniu ta dziołszka miała uśmiech na pół twarzy więc wyglądało to jak plaśnięcie w ścianę.
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 04 kwie 2010

Azzel pisze:właściwie to powiedziałabym ze drama propaguje biegi - jak nic. Zwłaszcza przez serię - jak to w innych zwykle bywało - zastanawiałam się - czemu on do cholery ciągle biegnie - autobusy, taxi, albo chociaż w rower by zainwestował... jedyne wyjaśnienie jakie znajdowałam to to że może lubi biegać xp no i tam było coś o byciu wiecznie spłukanym więc miało by to trochę sensu <chociaż były chwile gdy biegnie a niedługo później wysiada z taxówki....khem...>...

haha, a tu masz racje.. tych dwoch pierwszych niebardzo pamietam, ale bignacego murzyna do konca zycia nie uda mi sie z pamieci wyrzucić xD ehh mnie najbardziej wzruszyly dwie sceny,, a raczej momenty.. pierwszy jak byla ta ceremonia ukonczenia szkoly i jkak chcial jej dac swoj second button.. i co z tego wyniklo jak tam wrocil do przeszlosci.. a druga to jak byly jej urodziny na studiach..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

kurcze, wzruszania to ja nawet za bardzo nie kojarzę, bardziej mi tkwi ta drama jako komedia w świadomości;) <no jak można nie pamiętać Sokratesa za zonę xD> W ogóle to sp był za długi zdecydowanie, jeszcze 1,5 h by uszło ale kolejne 20min to takie przeciąganie było ze szok... w ogóle rozwalił mnie tekst - nie pójdą do ramen shopu bo jej sukienka się zabrudzi... eee, a na plaży nie? jeszcze jak tam wiatr wiał a to jej zawiewało tak szalenie ze aż żal mi było dziewczyny, czekać było tylko jak się zaplącze w nią i padnie tam xD
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 04 kwie 2010

noo wiesz, ja generalnie mam jakis uraz do speciali..w sumieto bez tego speciala tez by sie obeszlo, jakby wsadzili fajny koniec do dramy.. bo ta cala sytuacja dalsza z tym jednym synkiem z kompleksem nizszosci i laseczką.. jak dla mnie to bylo unnecessary. ale co poradzic..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

no, ale na tym polegają właśnie sp że są takie... niepotrzebne? tylko po to by ucieszyć fana obecnością kogoś czy coś... A ta drama imo miała swych murzynów <ah, no nie mogę nooo xD> - więc nawet sp nie wyszedł przez to tragicznie xD
Obrazek

Wróć do „J-drama”