[2007] LIAR GAME

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 03 sie 2009

Ja wlasnie jestem na finiszu serii - jeszcze 2 odcinki przede mna, ale MU przestal wspolpracowac i nie wiem kiedy zobacze koncowke T.T

W kazdym razie - ja jestem zachwycona tym co widze do tej pory^^ Podobaja mi sie gry jakie sa wymyslone, no i samo ich rozwiazywanie tyz jest ciekawe, choc troche juz schematyczne → najpierw nasi bohaterowie musza troche przegrac, zeby na samym koncu stwierdzic `a-ha-ha, tu was mamy` i oczywiscie wygrac na calej linii. Mimo to, wciagnelam sie bardzo.

Co prawda niesamowiscie denerwujace jest ich wyliczanie kto ile kasy dostanie i nawet nie probuje sie na tym skupiac, tak samo jak zbyt dokladne tlumaczenie kazdej przyjetej strategii i te niemal dramatyczne zblizenia kolejno na wszystkich uczestnikow, nie wspominajac juz o tym jak sie smieja :/ I jak w trzecim etapie pojawia sie ten zly, ktory jest ubrany caly na bialo -- pierwsze skojarzenie z Mei-chan i bialym sluzacym ;p -- nosz bez przesady, czy na prawde trzeba az kolesiowi doprawiac biala peruke, zebysmy sie zorientowali ze dobry to to on nie jest?

No a wracajac do tego co mnie urzeklo - Matsuda<3 Jak po HYD nie mialam o nim za dobrego wrazenia, tak pozniej zaczelam sie przelamywac ;p A tutaj wyglada jak chodzacy smex, a kminienie i knucie w jego wykonaniu jest po protu gorace -- nie ma to jak inteligentny, wyrachowany, przystojny facet, tak dla odmiany^^

Nie widzialam w komentarzach ponizej jakis konkretnych hintow co do samej koncowki (oprocz wspomnienia o `glownym zlym`;p), zaczynam wiec miec nadzieje, ze mi nie zniszcza serii w ostatnim odcinku ;p

Awatar użytkownika
mru-chan
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: mru-chan » 17 sie 2009

Ten ten kryminalista [omk, nie mam pamięci da nazwisk xd]... on mi się wcale jakoś specjalnie nie podoba, ale umierałam xd Wkurzała mnie główna bohaterka, bo taka cnotka niewydymka... ale klimat i w ogóle. Podobało się jak większość dram ; p
Obrazek
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 06 lis 2009

Obejrzałam dopiero 4 odcinki ("dopiero" - to, co mi się ściągało przez tydzień obejrzałam w jeden wieczór =_=), ale już mi się podoba >_< Co prawda nie jest takie zaskakujące, jak się spodziewałam (ale kiedy byłam mała oglądałam z mamą różne kryminały, psychologiczne i tym podobne filmy, więc niewiele jest w stanie mnie zaskoczyć, niestety), ale Akiyama to typ, który zawsze mi się w filmie/mandze/anime/książce spodoba, niezależnie od jego płci, wieku, orientacji itp. xP Z kolei... nawet nie pamiętam, jak ona się nazywa... =_=" Ta Główna - zadziwia mnie swoją głupotą. Jest wprost niesamowita. Niesamowicie wkurzająca.
Awatar użytkownika
mru-chan
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: mru-chan » 07 lis 2009

ale on jest kawaii xd
i jeszcze później taki blondas z soczewkami będzie czadowy [albo już jest, nie pamiętam ^^]
Obrazek
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 11 lis 2009

Właśnie skończyłam ^^
Jak się spodziewałam - Akiyama podobał mi się do samego końca, chociaż momentami denerwowało mnie to jego olewanie wszystkiego i wszystkich. No, ale taka postać.
Nao - cały czas byłam pod wrażeniem, JAK GŁUPIM można być i ile razy można dać się oszukać tej samej osobie w ten sam sposób. Chociaż ogólnym morałem jest, że i tak ona była tam najmądrzejsza, ale... Nie, jakoś mnie to nie przekonuje.
Ostatni odcinek (w ogóle powaliła mnie długość - 2,5 godziny o_O to ciekawe, ile będzie trwał film) był taki... połowicznie bez sensu. Niepotrzebnie tyle wspominali, spore fragmenty przewinęłam. Spodobała mi się ich teza, że Ona jednak jest zła, tzn. udaje taką świętą, żeby wszystkich oszukać; niestety, została szybko obalona.
W całej dramie wkurzały mnie dwie rzeczy. Po pierwsze: co chwilę ktoś się śmiał, przeciwnik wyglądał na śmiertelnie przerażonego, po czym coś sobie uświadamiał i zaczynał się śmiać, na co ten drugi wpadał w panikę, a po chwili znowu zmiana xP Szczególnie w tej ostatniej rundzie Akiyama z Yokoyą. No myślałam, że już do końca odcinka będą się tak wymieniać.
A po drugie - ciągłe pokazywanie twarzy zawodników w stresowych i kluczowych momentach. Jeśli tych zawodników jest 20, to to trochę irytuje.
No, ale jestem w stanie to zrozumieć, wszystko było w sumie potrzebne.
Generalnie drama fajna, trzeba trochę pomyśleć, ale większość robi za nas Akiyama xP, poza tym lekko stresująca, trzymająca w napięciu - naprawdę niezła.
OST też mi się podoba, chociaż mojej ulubionej muzyczki w nim oczywiście nie ma =_= (kojarzy może ktoś? koło 2:09:40 ostatniego odcinka takie skrzypce, kiedy pokazują depresję Yokoi? xD)
Także tego, oglądajcie, bo fajne ^^
Awatar użytkownika
mru-chan
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: mru-chan » 11 lis 2009

Jakbyś znalazła to wrzuć tą depresję xd znaczy muzyczkę xd bo coś mi świta, ale nie pamiętam ;d
Mroczni Japończycy są boscy... mimo, że to nie do końca dla mnie jest mroczne, ale jednak xd
Obrazek
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 21 lis 2009

zaczęłam oglądać, jestem tak w okolicach trzeciego odcinka i nie jest źle. wreszcie dopasowałam nazwisko "Matsuda Shota" do twarzy, bo znałam jedno i drugie, ale jakoś tak osobno ;p

wrażenia takie: dzięki bogom, że tą dziewczynę, Nao, gra Toda Erika, bo lubię tą aktorkę i mi nawet się podoba mimo idiotycznej roli. jakąś namiastkę uroku jej nadała, a myślałam, że to niemożliwe. zawsze jak mnie denerwuje, wyobrażam sobie, że mogłaby ją grać Aibu Saki (najbardziej okropne słodkie role jakie widziałam to w jej wykonaniu) i jestem przeszczęśliwa, że to Erikę mam przed oczami.
matsuda jest dooobry, może nie umieram na jego widok, ale całkiem przyjemny. i lubię ten typ bohaterów ^^
poza tym denerwuje mnie trochę fakt, że póki co wszystko przewiduję co się stanie za chwilę, to znaczy myślę - czyli zaraz będzie to i to, i to się faktycznie wydarza. zero elementu zaskoczenia. mogłabym pisać tą dramę ;p

i tak jestem miło zaskoczona, bo mnie nie nudzi, a ostatnio wszystko mnie nudzi...
Obrazek
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 21 lis 2009

siódmy ep w trakcie i nadal nieźle przewiduję ;D właśnie przeszukiwałam net bo zapomniałam jaki jest wzór bayesa XD shame on me, no ale znalazłam i udowodniłam, że musiała w te karty przegrać, idiotka ;) właśnie akiyama przylazł ją ratować, yeah.

nie zastanawia was czemu na plakacie on jest blondynem? O_o

btw, jak rozumiem nie mam co liczyć na jakiś romansik :<
Obrazek
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 21 lis 2009

akire pisze:siódmy ep w trakcie i nadal nieźle przewiduję ;D właśnie przeszukiwałam net bo zapomniałam jaki jest wzór bayesa XD shame on me, no ale znalazłam i udowodniłam, że musiała w te karty przegrać, idiotka ;)

O, coś przegapiłam? Mówili o tym wzorze? Bo nie wpadłam na to, żeby to jakkolwiek obliczyć. Fakt, że nie jestem zbyt dobra z matmy, ale próbowałam sobie to wszystko zawsze logicznie rozrysować. I w tym przypadku mi wyszło, że jakieś szanse miała. Proszę o oświecenie mnie ^^
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 22 lis 2009

DSakura pisze:
akire pisze:siódmy ep w trakcie i nadal nieźle przewiduję ;D właśnie przeszukiwałam net bo zapomniałam jaki jest wzór bayesa XD shame on me, no ale znalazłam i udowodniłam, że musiała w te karty przegrać, idiotka ;)

O, coś przegapiłam? Mówili o tym wzorze? Bo nie wpadłam na to, żeby to jakkolwiek obliczyć. Fakt, że nie jestem zbyt dobra z matmy, ale próbowałam sobie to wszystko zawsze logicznie rozrysować. I w tym przypadku mi wyszło, że jakieś szanse miała. Proszę o oświecenie mnie ^^

naprawdę chcesz? ;p ogólnie nigdzie nie mówili, ale widać, że prawdopodobieństwo warunkowe, no i tak doszukałam.

no to jedziemy, to jest proste, ale trudno się tłumaczy:
Obrazek
to jest ten wzór. drzewko prawdopodobieństwa jest takie (mam nadzieję, że było w szkole, bo będzie trudno inaczej ;p):

Kod: Zaznacz cały

/      \
    1/2 /        \ 1/2
       /          \
     AA            AB
    /  \           / \
1/2/    \1/2   1/2/   \1/2
   A     A       A     B

A - na wierzchu jest ta lewa strona karty (czyli nie joker, tylko obrazeczek)
B - na wierzchu jest joker
AA - wylosowana karta to jest ta z dwoma lewymi stronami
AB - wylosowana karta to jest ta normalna z jedną lewą stroną i jokerem

chcemy obliczyć jakie jest prawdopodobieństwo, że karta będzie tą z dwoma lewymi pod warunkiem, że na wierzchu mamy lewą stronę:
P(AA|A)=P(AA)*P(A|AA)/P(A)
i mamy do tego ten wzrór powyżej. P(A|AA) to prawdopodobieństwo, że będziemy mieli na wierzchu A i ile karta to AA, czyli 1. P(AA)=1/2 z drzewka. P(A) liczymy dodając do siebie wszystkie gałązki w których na końcu jest A. jedną gałązkę obliczamy mnożąc wartości na kawałkach które do prowadzą do A ;) czyli P(A)=1/2*1/2+1/2*1/2+1/2*1/2 =3/4.

i sobie podstaw i będzie wiadomo, czemu akurat takie wyniki im wychodziły ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 22 lis 2009

Acha, no tak, wygląda logicznie. Ale jednak zawsze - jak to w prawdopodobieństwie - istnieje możliwość, że wypadnie akurat ten mniej możliwy wynik, prawda?
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 22 lis 2009

Aaaaa, prosze tego wiecej nie robić, bo psujecie przyjemnośc z oglądania ^^

Nie żartuje ale matmy i fizy wprost nie cierpię a wzory mnie odstraszają... Ale Shota jest hot jak tak to wszyscy oblicza z zimną krwią :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 22 lis 2009

Eggie pisze:Aaaaa, prosze tego wiecej nie robić, bo psujecie przyjemnośc z oglądania ^^

Nie żartuje ale matmy i fizy wprost nie cierpię a wzory mnie odstraszają... Ale Shota jest hot jak tak to wszyscy oblicza z zimną krwią :D

Właśnie analizujemy jego postępowanie xP Może nie był taki genialny, tylko miał farta? xP
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 22 lis 2009

DSakura pisze:Acha, no tak, wygląda logicznie. Ale jednak zawsze - jak to w prawdopodobieństwie - istnieje możliwość, że wypadnie akurat ten mniej możliwy wynik, prawda?

no zawsze jakaś tam możliwość istnieje, takie to prawdopodobieństwo do kitu ;) ale im więcej losowań, tym bardziej się to będzie zbliżać do tej wyliczonej, im widać 10 wystarczyło ;p inaczej to tak jakby w 10 rzutach monetą były same reszki, ani jednego orła, też w sumie może się zdarzyć ;)

ogólnie, po pierwsze znowu syndrom zmiany koloru włosów w czasie serialu - w pierwszych odcinkach miał jaśniejsze, a potem czarne (wolałam jaśniejsze, o dziwo). ogólnie jak w przedostatnim był taki wkurzony i z włosami na twarzy to stwierdziłam, że całkiem całkiem sekshi ciacho z niego ^^

a te smyki to ja znam, taki popularny motyw, postaram się znaleźć co to.

edit: no nie umiem znaleźć, a wiem, że to znam. ostatnio nawet w jakiejś reklamie lecą...

zapomniałam napisać, że uwielbiam jak marszczy czoło i tak patrzy z politowaniem XD
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 17 gru 2009

Się wkopałam... chciałam krótkoodcinkową dramę no i mam... ale wzięło mnie na oglądanie wszystkich odcinków na raz xp Na razie 3 zaliczone i jest dosyć ciekawie, na zasadzie - ciekawe jak to się wszystko skończy, co prawda zarzutu podobnie jak wcześniej mi się przewinęły, ale chyba po 3epach nie jest tak źle, tak czy siak to Shota wymiata <3
Obrazek

Wróć do „J-drama”