[2006] Byakuyakou

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 03 mar 2006

^
(oftopu ciąg dalszy^^)
powiem ci, ze oni w rolach Aki i Saku byli idealni a dorama jest 100000000000...x lepsza niz film, ktory mi sie wcale nie podobal

Nie wiem, czy oni byli idealną parą do Sekai no chuushin..., ale się do nich przyzwyczaiłam w tej dramie i teraz za nic bym ich nie zmieniła!
I mnie też film się raczej nie podobał...Po częsci własnie dlatego, że nie było tej dwójki.

Awatar użytkownika
osuke

Postautor: osuke » 04 mar 2006

Dzięki Yamatsumi, jeszcze nigdy nie używałem Cluboxa, no ale chyba trzeba będzie się w końcu zainteresować tym koreańskim wynalazkiem :lol:

A wracając do Byakuyakou. Oglądam co tydzień i jestem wielkim fanem tej dramy. Rewelacyjny klimat, muzyka no i Ayase Haruka jako 悪女. Właśnie zamówiłem sobie powieść na podstawie której powstał serial (podobno ci wszyscy którzy czytali powieść Higashino nie są zbyt zachwyceni tym co można zobaczyć w dramie)

hmm wlasnie sobie pomyslalam, ze ED do Sekaichuu tez spiewala Shibasaki Kou. ciekawe czy ci sami ludzie robili te 2 doramy bo przeciez w byakuyakou wystepuje polowa obsady z sekaichuu^^ dodatkowy powod, zeby kochac ta dorame hehe

Byakuyakou jest robione przez tą samą ekipę co "Sekachuu" więc mimo że historia jest całkowicie inne to można się dopatrywać wielu podobieństw. Sam producenci twierdzą że porównań między tymi dwoma dramami nie da się uniknąć. Polecam obejrzeć Byakuyakou Special (torrent na D-Addicts) są tam wywiady z aktorami i różne szczgóły o tym jak doszło do powstania tej dramy.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 26 lut 2007

W zeszłym tygodniu SARS ukończyło hardsub. ^_^
Można oglądać do końca po ang^^

Ja widziąłam wcześij pierwsze 2 epki, ale dzisiaj zaczęłam ogladać od nowa. Jestem w połowie 4 epa i jestem pod wrażeniem. Najciekawsze jest to, ze pomimo iż główni bohaterowie są dosyć evil to i tak kibibuję z całego serca, by uszło im wszystko płazem!

Najbardziej byłam w szkou jak w 3 epie bohaterka Spoiler! kazała bohaterowi przespać się ze zwłokami tamtej martwej babki _^_
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 26 lut 2007

A ja to ogladalem na biezaco i zdazylem juz obejrzec calosc. Ogolne moje wrazenie co do calej tej dramy nie jest zbyt pozytywne. Fajna ciekawostka jest to, ze glowni bohaterowie sa evilami, ale po obejrzeniu calosci ich charaktery oceniam nisko - mimo doswiadczen, jakie mieli w zyciu i mimo akcji, jakie sprzedali, sa strasznie slabi psychicznie. Lubie postacie true evil hehe takie co sa zle i wcale im to nie przeszadza, a tutaj dwojka glownych bohaterow to takie rozlazle maslaki, az sie przykro robi ;P Do tego w ostatnim epsie dowalili taka dziwna symboliczna scenke totalnie wzieta z kosmosu. Nie bede zdradzal o co dokladnie chodzi, ale jak obejrzysz to od razu sie zorientujesz.

Naciekawsze postacie z calej dramy, to ten stary detektyw Sasagi (czy jakos tak mu szlo) - oryginalny, ciekawy charakter, oraz bibliotekarka, ktora sie interesowala zyciem glownych bohaterow - byla jakby widzem w filmie :)
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 01 mar 2007

Mnie się drama dość mocno podobała. Oceniłabym 8/10. Gdyby się jeszcze jakiś bishounen znalazł to byłoby optymalnie ;D
Ciągle maiałm nadzieję, że im się jakoś uda to poukładać, wiedziałam, że to niemożliwe, bo ale jednak miałam nadzieję.

I mi się własnie postacie głowach bohaterów podobały, a Sasagi ciągle mnie wkurzał ^_~

Kolejną wielką zaletą tej dramy jest to, że nie jest taka grzeczna i uładzona, jak to zwykle bywa. Byłam w kilku miejscach mocno zaskoczona.

Polecam
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 02 mar 2007

Dla mnie akcja byla troche za bardzo rozwlekla.

Jesli chodzi o wrazenia co do poszczegolnych postaci, to dokladnie bylo tak:
- na poczatku Sasagi draznil mnie nieprzecietnie, zmienilo sie to dopiero gdy on i Shinozuka prowadzili sledztwo na wlasna reke, no i to koncowe wrazenie pozostalo
- w Yukiho podobalo mi sie to, ze mimo slabej psychy miala w sobie duzo determinacji i przebijalo w niej troche 'true evil' - do konca chciala jechac nie przebierajac w srodkach, a jedynym slabym ogniwem we wszystkich planach byl miekki Ryouji
- Ryouji od poczatku do konca byl dla mnie flakiem i lajza, odrobine meski okazal sie wydajac bez skrupulow te babke Yakuzie, ale fizjonomia aktora sprawiala, ze nie byl nawet wtedy do konca wiarygodny. Jedyny prawdziwy moment byl wtedy, kiedy jako dziecko pod wplywem impulsu zadzgal ojca.

Zgodze sie natomiast w 100%, ze odejscie od normy typowej dla dram jest niewatpliwie zaleta Byakuyakou.

Nie czaje tylko jednej rzeczy. Dlaczego Shinozuka zaczal sie bujac z ta kolezanka Yukiho? Zdawalo mi sie, ze mial cos wlasnie do Yuki i myslalem, ze mimo, ze wyczail dosc wczesnie, ze w jej zyciu jest ktos inny na dosc niejasnych zasadach, to sie nie podda i bedzie probowal ja zdobyc, zamiast zadowalac sie kolezanka. :P Zupelnie nie pasuje mi to do jego charakteru i zachowania, jakie bylo widac pozniej, kiedy prowadzil prywatne sledztwo.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 02 mar 2007

Hiiroi Karasu pisze:Nie czaje tylko jednej rzeczy. Dlaczego Shinozuka zaczal sie bujac z ta kolezanka Yukiho? Zdawalo mi sie, ze mial cos wlasnie do Yuki i myslalem, ze mimo, ze wyczail dosc wczesnie, ze w jej zyciu jest ktos inny na dosc niejasnych zasadach, to sie nie podda i bedzie probowal ja zdobyc, zamiast zadowalac sie kolezanka. :P Zupelnie nie pasuje mi to do jego charakteru i zachowania, jakie bylo widac pozniej, kiedy prowadzil prywatne sledztwo.

No przxecież to jest wyraźnie powiedziane. Rozczuliło go jej dobre serce (np jak widzieli kobietę w ciazy i mimo wielkiego dzeczu to Erkio 9czy jak jej tam było) ustąpiła jej miejsca pod parasolem itd). Ten jej dobry charakter i bezinteresowność go do niej przyciągnęły.
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 02 mar 2007

Ahm, no widac ten motyw z parasolem przegapilem. A ta argumentacja z dobrym sercem jest dla mnie naciagana (mowie o scenariuszu, nie o twoim poscie) - widac jestem zbyt samczy zeby zaakceptowac takie akcje u facetow. XD

Eliza co ty dzisiaj po imrezie albo niewyspana jakas? Bo cos widze, ze masz problemy z celowaniem w klawisze, hrhr. ;)
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 08 cze 2007

Mógłby ktoś wysłać mi OST z tej dramy albo chociaż ending theme song? Pliz^^
(mail podam na PW)

Wróć do „J-drama”