[2006] Rondo

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 19 kwie 2006

yamatsumi pisze:Infernal Affairs? na d-as tez wszyscy pisali, ze Rondo przypomina ten film :lol: a ja jestem chyba jedyna osoba, ktora tego nie widziala :/

polecam, sama obsada przyciaga, teraz w polsce wyszedl na dvd, ja za 44zl z przesylka w merlinie kupilem, a mozna nawet za 32zl kupic

Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 22 kwie 2006

Kai Lien zamiescila softy 1-9 wiec jak masz RAWki to milego ogladania ^^
ja teraz mam prawdziwy problem bo nie wiem czy sciagac czy czekac na hardy :? no ale chyba nie mam wyjscia hehe trzeba sciagac :lol: bo nie wiem kiedy wyjdzie wersja asobou
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 22 kwie 2006

good bless you jutro obejrze
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 06 maja 2006

no to jestem po 9 odcinku i moja teoria padla hehehe Spoiler! a jednak Young Jae okazal sie byc policjantem i teaz pomaga Takumiemu w Korei :thumb: swietnie bo postac Young Jae podobala mi sie od samego poczatku hehe ale jako zly mafiozo pokazywany w polswietle wygladal lepiej :P boska byla scena jak prosil Takumiego, zyby ratowal Yune hehehe ze on ja chcial uratowac ale ona kocha Takumiego :lol: i mial ta mine prosto z Stairway to Heaven hehehe
Yuna okazala sie byc japonka i o ile zrozumialam to jest ona corka tego drugiego policjanta, ktory zginal w Korei LOL znowu musze wlaczyc ep 1 (ogladalam go chyba co 2 odcinki :sweat: ) bo nie wiem czemu od poczatku mi sie wydawalo, ze to Akira jest ta corka XD
bardzo sie ciesze, ze Kotomi tak sie zmienila! i pomogla Takumiemu dostac sie do Korei hehehe dziewczyna zrobi wszystko dla takiego ochroniarza nie? :lol:
Song jednak nie jest ojcem Yuny i to chyba jedyne z moich przypuszczen, krore sie spelnilo jak do tej pory :P chociaz nadal uwazam, ze byloby ciekawiej gdyby to jej prawdziwy ojciec zabil ojca Takumiego hehe ale jak oni mogli z niej zrobic japonke?? ona ma tak koreanska twarz, ze Sakura Ai czy jak jej tam bylo..zupelnie nie pasuje xDDDDDD
no i to jednak Song zabil policjantow buuuu najmniej interesujace rozwiazanie jakie mogli wymyslec :sniff: ale i tak lepszy Song niz Izaki nie? wiec jakos przezyje..
podobala mi sie tez wizyta Songa u Kazamy w wiezieniu i caly ten motyw zdrady + pytanie o corki, ktore wychowal hehehe juz sie nie moge doczekac az i Song zostanie zdradzony

ok to chyba na razie na tyle..
aaaa jeszcze jedno..gdzie ja wczesniej widzialam ta sasiadke Yuny z Korei?? czyjas matke w jakiejs kdramie grala buuuu nie moge sobie przypomniec gdzie to bylo :cry:
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

krotko o ep 10 bo zapowiedz ep 11 byla tak interesujaca, ze zaraz musze wlaczyc ten ostatni ep :P [fangirlingmodon] Spoiler! OMG OMG OMG czulam, ze bedzie kokuhaku w tym epie :smitten: :smitten: :smitten: i powiedzial, ze ja mamoritai OMG ale slodkie to bylo *kocha Yutake* [fangirlingmodoff] no to wlasciwie tyle chcialam napisac :P no moze jeszcze dodam, ze Spoiler! co za glupia baba z tej Yuny!!! przeciez jej mowil, ze dane zostaly wykasowane a ona byla tak soba zajeta, ze go nawet nie sluchala :x a teraz wielce zaskoczona >< powinna od Hiny dostac po glowie i tyle

ok ide ostatni ep ogladac ale az sie boje go wlaczyc, bo w zapowiedzi Spoiler! zabili Young Jae :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

eh znowu gadam sama ze soba ale trudno..ci co nie widzieli niech zaluja :P
skonczylam i OMG moja ocena 10/10 po prostu seria idealna! od pierwszej do ostatniej minuty nie nudzilam sie ani chwili :D i jeszcze ten niesamowity ostatni odcinek na podsumowanie calosci awwwww boski!! jakby popsuli koncowke to bym sie zdenerwowala a tu zakonczenie prawie idealne! poryczlam sie oczywiscie hehehe bo wiadomo co sie stalo :x ale poza tym jednym szczegolem to miodzio *znowu kocha Yutake*

Takumi to wymarzona rola dla Yutaki bo on wyglada na zimnego drania (i takich facetow zreszta zawsze grywa :P) ale tak naprawde to jest slodki strasznie :love: ja odkad zaczelam ogladac jdoramy to marze o tym by go zobaczyc w romantycznej roli a Takumi z tych wszystkich bohaterow jakich Yutaka grywal jest chyba najblizszy tej mojej wizji hehehe wiec oczywiscie jestem bardzo zadowolona ale i tak nadal czekam na prawdziwa romantyczna role Yutaki :wink: onegai niech mu ktos taka zaproponuje :aww:

no a wracajac do rondo to ostatni odcinek byl naprawde swietny! Spoiler! niestety zapowiedz nie klamala i mi zabili Young Jae buuu sie poryczalam :cry: i z negatywnych rzeczy to chyba tyle aaaa i zawiodlam sie na Kotomi!!! jak ona mogla mnie tak rozczarowac na koniec jak juz ja pochwalilam za ta pozytywna przemiane!! najpierw mowi, ze bedzie uczciwie pracowac i czekac na ojca, ktory tez musi zaczac zyc jak na dobrego obywatela przystalo a potem taki numer! bleee jak mogla :fight:

reszta rozwiazan mi sie podobala! Song sie poddal bo jednak kochal Yune i Yuni i wiedzial, ze mu wybaczyly, Takumi mimo, ze tak chcial pomscic smierc ojca i cale zycie planowal zabic morderce teraz zachowal sie jak prawdziwy policjant i zrobil wszystko, zeby nie musiec strzelac do Songa, Ryuugo zabil ojca!! to jedno z rozwiazan, ktore najbardziej mi sie podobalo...w sumie to biedne dziecko z niego bylo i o ile kotomi jakos sobie radzila z takim dziecinstwem to on nie umial...no chyba, ze Ryuuichiro inaczej ich traktowal, bo przeciez Kotomi wczesniej mowila, ze byl dla niej yasashii papa a z Ryuugo takie biedne niedopieszczone dziecko :puppy: az mi sie plakac chcialo jak powiedzial, ze po raz pierwszy go przytulil OMG kawaisou!!!! :puppy: *hugs moco*
Izaki zachowal kopie akt Takumiego na wszelki wypadek!! brawo wiedzialam, ze on nie moze byc zly a ludzie na d-as chcieli z niego zrobic morderce ojca Takumiego!!!!! jak mogli! Yutaka odzyskal odznake i super wygladal w garniturze :smitten: :smitten: :smitten:
Hide przezyl co mnie bardzo cieszy bo swietny z niego koles i bardzo lubie Sato Ryute hehe i nie wiem czy mi sie tylko tak wydawalo ale czy oni z Yuni nie zostali para na koncu?? OMG tak to slodko wygladalo jak gotowali razem! :aww: :aww: :aww:
z innych slodkich scen bardzo podobalo mi sie jak ci sasiedzi siedzieli u Yuni w szpitalu i robili zurawie :D

po tej dramie nawet troche polubilam CJW mimo, ze jeszcze niedawno myslalam, ze to niemozliwe :P ale nawet niezle tu grala :)

hehe ale ma sie dobre samopoczucie po obejrzeniu takiej swietnej dramy :D juz nic wiecej dzis nie ogladam, zeby sobie nie popsuc humoru jakas szmira :wink:

jeszcze tylko czekam az bran skonczy hardy zeby wypalic plytke i juz bede w pelni szczesliwa :hurra:
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 06 maja 2006

heheh
ja stanelam na 7chyba i dalej nie mialam jak sciagnac....
e tam do siebie! ja czytam twoje posty i napisalabym cos ale ze nie ogladalam dalej nie bede sie wychylac....
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

ja teraz czekam na hardy, zeby wypalic hehe ale juz sie nie moglam doczekac dalszego ciagu wiec sciagnelam ostatnie 4 RAWki i ogladalam z softami, ktore sa dosyc kiepskie imo ale co tam :P

a ty jak nie widzialas to nie czytaj moich mega spoilerow bo sobie psujesz zabawe :wink:
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 06 maja 2006

na spoilery nie patrze, bo sie potem zabrac za to nie bede kciala jak przeczytam...
ale dziwnie sie czyta twoje posty omijajac spoilery! hehehe
no ale nie popsuje sobie zabawy!
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 08 maja 2006

ja obejrzalem jak tylko suby wyszly, szkoda troche ze tlumaczenie z chinskiego bylo, troche dziwne nazwiska, ale co tam, zbyt podobal mi sie ten serial by czekac

10/10 bez zadnego ale
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 08 maja 2006

a ja sie ciesze, ze zaczekalam, bo ludzie sie zorganizowali i chociaz nazwiska poprawili :D RAWki obejrzalam i wywalilam i teraz czekam na hardy...bo sa o niebo lepsze pod wzgledem tlumaczenia no i jest karaoke i wszystko :love:
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 08 maja 2006

sens zlapalem, i tez jestem zadowolony, no i fakt ze tez czekam na hardsuby, heh tylko jak dlugo?
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 21 maja 2006

gomen minna ale musze pomarudzic...zla jestem!! czemu wyszly napisy do Oishii Puropozu a rondo nadal na ep 7 stoi?? ja kce koncowke tej dramy bo chce jeszcze raz obejrzec ostatnie odcinki z hardami, karaoke i wszystkimi bajerami :cry: buuu ja nikogo nie poganiam, ale chcialabym, zeby najpierw skonczyli zaczete dramy a potem sie zabrali za cos nowego...bo teraz to juz nie wiem czy rondo odlozyli i robia nowa drame czy co sie dzieje..nic nie wiadomo, zadnych info nie ma! zalamka >_< juz nie mowiac o tym, ze Rondo bylo za dobre i teraz innych dram mi sie nie kce ogladac bo wszystko wypada blado buu normalnie nieszczesliwa jestem! chce jakies info co sie dzieje z ta drama...juz nawet nie chodzi o czekanie itd ale o jakies info :cry:
buu beznadziejny leecher sie we mnie obudzil >_<
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 12 lis 2007

Wiec ten miesiąc sponsoruje u mnie drama kryminalna. Widziałam już koreanskie The Devil z mym kochanym Ju Ji Hoonem, jestem w trakcie the time of dog and wolf z Lee Jun Kim... A że ostatnio się tyle kor dram naogladałam, że mi się wydaje niekiedy, że powoli zaczynam koreański rozumieć, to postanowiłam sięgnąć po coś jap. i na Rondo padło.

No własnie jakąś wielką fanką kryminalnych dram nie jestem, ale musze przyznać, że drama jest zupełnie przyzwoita. Trochę sobie przewijam sceny kacji (strzelanki, pościgi), za to bardzo uważnie śledzę dialogi i daję radę. Powyższe zachwyty to moim zdaniem przesada, ale nie przeczę, ogląda się dobrze. I zgadzam się z tym, ze drama ma klimat i dobrą muzyczkę.

Mały spojler (ep7)- nie piszę nic konkretnego^^;

Nie podoba mi zmiana Yuny. Jest zrobiona bardzo niewprawnie, tak, że się nie chce wierzyć. Nawet przeczesując w pamięci poprzednie epy nic nie świadczy za taką ewentualnością. Owszem, jest to zaskoczenie i w takich dramach chodzi o zaskoczenie i zwroty akcji, ale one muszą mieć jakieś tło. Może to tło jeszcze wypłynie, bo jestem dopiero w w trakcie 8ego epa... Nie mniej zupełnie to nielogiczne i niekonsekwentne mi się zdaje.
Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 16 gru 2007

Ta drama ma wszystko, czego zazwyczaj brakuje mi w dramach: jest rewelacyjnie nakręcona, ma klimat, dobre aktorstwo i świetną muzykę. No i powinna mi się podobać a mi się nie podobała.. Bo do tego wszystkiego zabrakło mi jakiejś emocjonującej historii. Żebym się denerwowała przy każdym odcinku jak przy The time of dog and wolf. A tak robiąc przy okazji sto innych rzeczy powolutku dobrnęłam do końca, właściwie nie będąc specjalnie zaskoczona większością zwrotów akcji.

Z serii dram kryminalnych o undercover cop ToD&W jest dla mnie o dwie klasy wyższa.
Choć ta też nie jest zła: 6.5/10

Wróć do „J-drama”