[2007] Romeo & Juliet

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2007] Romeo & Juliet

Postautor: martulex » 16 mar 2007

Ostatnio Japończycy zasmakowali w odgrzewaniu sztuk Szekspira, już jakiś czas temu zapowiedziano iż powstanie anime, którego emisja przewidziana jest na 5-go kwietnia. Jednak posunięto się dalej i zapowiedziano również dramę, jednak w tym wypadku bardziej zmodernizowaną :]

Dorama będzie drugą i zarazem ostatnią odsłoną wchodzącą w skład :
the Shakespeare Drama Special (シェイクスピア ドラマスペシャル) ^__^

Obrazek

Tytuł : ロミオとジュリエット ~Surechigai~
Tytuł ang. : Romeo and Juliet
Stacja : NTV
Data emisji : 07.04.2007
Ilość odcinków : 1 (SP)
Stronka oficjalna : CLICK

Obsada
* Takizawa Hideaki
* Masami Nagasawa
* Tanaka Misato
* Yamashita Shinji
* Miura Tomokazu

Za scenariusz będzie odpowiedzialna Inoue Yumiko, która popełniła takie serie jak : Gift, Good Luck!!, Engine, a w ostatnim czasie 14 Sai no Haha :]

Opis
Według tego co podaje sanspo i pewien blog poświęcony takkiemu...

Romeo i Julia to historia tragicznej miłości, która rodzi się między pozbawionym grosza przy duszy, młodym mężczyźnie, którego ojciec został podejrzany o morderstwo i niewinną dziewczyną, która z kolei jest córką stróża prawa.

Więcej informacji niestety brak, ale obsada niezła. Dziwi mnie tylko fakt, czemu w ostatnim czasie Masami ma takie wzięcie. Osobiście lubię tą aktorkę, ma specyficzny sposób grania, chociaż wielu się zniechęciło po DS...ale special zapowiada się naprawdę ciekawie...boję się tylko, że japońska precyzja może polec w szrankach z kunsztem Szekspira...zobaczymy co z tego wyjdzie :]

Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 23 gru 2007

martulex pisze:Dorama będzie drugą i zarazem ostatnią odsłoną wchodzącą w skład :

czyli jest też część 1?? a gdzie można to znaleźć??

obejrzałam dzisiaj to i bardzo mi się podobało :) główny bohater jest naprawdę niezły ^__^ a końcówka również mi się spodobała ;) byłam ciekawa jak z tego wybrną i wydaje mi się, że wyszli z tego super :)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 04 mar 2010

Skusiłam się na to ze względu na zwykłą miłość do Szekspira jako że już oglądałam przeróżne wersje to i japońską cza by zaliczyć:p potem dopiero jak zaczęłam się brać za to obaczyłam któż to głównym bohaterem i od razu ocena wzrosła o troszku :p Dobra, ale do rzeczy.
Oglądałam w częściach to to bo nie mam ostatnio czasu niestety na bite 2h na raz i trochę szkoda bo nie wiem czy momentami byłam zbyt rozproszona powrotem do fabuły czy po prostu momentami było nudnawo. Tak czy siak nawet dobrze mi sie to obejrzało, sam tytuł jak każdy uczeń powinien wiedzieć wiąże się z tragedią i w takim nastroju się nastawiłam...i trochę się końcówką zdziwiłam, ale chyba o dziwo pozytywnie. Spodobało mi się że nie zrobili tego współczesnej wersji R&J ale opowieść z Szekspirem w tle.
Z rzeczy irytujących - czasami ta dziołszka mnie troszkę,khym, zwłaszcza jej śmiech...<ale to chyba już czepianie się> No a druga rzecz - było w pewnym momencie zbyt japońsko - czyli łzawe tłumaczenia i wielkawe przemowy <to wtedy chyba mnie na ziewanie właśnie brało xD>, ale jakoś to przeszło. W ogóle może troszku trzeciego rozczarowania - jakoś tak po grze aktorskiej Tacki się spodziewałam trochę więcej, a wydawał mi się taki troszku... sztywnawy momentami? ta, czepiam się;p <może przez to ze Tacek wygląda źle w tych włosach ;p>
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 04 mar 2010

madziorekk pisze:
martulex pisze:Dorama będzie drugą i zarazem ostatnią odsłoną wchodzącą w skład :

czyli jest też część 1?? a gdzie można to znaleźć??

No właśnie, czy są też jakies inne filmy z tej serii, mógłby je ktoś wymienić.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 04 mar 2010

zdaje się ze jeden <właśnie staram się ściągnąć xp> tym razem Król Lear - Osama no Shinzo.
Obrazek

Wróć do „J-drama”