[1998] Kamisama, Mou Sukoshi Dake

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[1998] Kamisama, Mou Sukoshi Dake

Postautor: martulex » 16 mar 2007

Jedna z najgenialniejszych i zarazem najpiękniejszych historii miłosnych jakie stworzył naród japoński.

Obrazek

Tytył : 神様、もう少しだけ
Tytuł zromanizowany : Kamisama, Mou Sukoshi Dake
Znana również jako : God, please give me more time / Precious Time
Gatunek : Romans / Dramat
Ilość odcinków : 12
Ogólny ranking oglądalności : 28,3%
Stacja : Fuji TV
Data emisji : od 7 lipca 1998 do 22 września 1998
TS : mamy aż cztery przepiękne utwory...dwa "In the Sky" i "Kirara" w wykonaniu żony KimuTaku, czyli Kudo Shizuki oraz "I for You" w wykonaniu LUNA SEA i oczywiście "Wishes" w wykonaniu S.E.N.S :]

Obsada

* Kaneshiro Takeshi jako Ishikawa Keigo
* Fukada Kyoko jako Kano Masaki
* Kato Haruhiko jako Hibino Isamu
* Nakama Yukie jako Kaoru
* Yazawa Shin jako Oda Asami
* Hirata Mitsuru jako Kano Nogiro
* Tanaka Yoshiko jako Kano Yaeko
* Masuoka Toru jako Arida Yoshikatsu
* Tonesaku Toshispoiler2 jako Kubo Takashi
* Tanaka Yukimi (田中有紀美) jako Tamura Kana
* Takeshita Kotaro (竹下宏太郎) jako Isawa Hiroyuki
* Nagahori Taketoshi (永堀剛敏) jako Noguchi Takaaki
* Isayama Hiroko jako Hiratsuka Ishi
* Miyazawa Rie jako Takimura Lisa
* Katsurayama Shingo (ep3)
* Kohinata Fumiyo (ep10)

Opis

Ileż człowiek jest w stanie poświęć by spotkać swego ukochanego idola, patrząc na tą przejmującą historię...ma się wrażenie, że naprawdę sporo, nawet kosztem własnego zdrowia, albo i życia...

Kano Misako jest sercem i duszą zapatrzona w mężczyznę, który jest bożyszczem kobiet. Pragnąc w końcu ujrzeć swego ukochanego postanawia podjąć drastyczny krok, zostać prostytutką i tym samym pozyskać niezbędne fundusze na koncert, na którym to ma wystąpić Keigo. Mimo iż wymaga to od niej sporego wysiłku dziewczyna nie poddaje się w realizacji swych zamierzeń. Radość jednak jest pozorna, ponieważ Misako niespodziewanie odkrywa iż jest zarażona HIV. Lecz nie przeszkadza jej to dostać się do upragnionego miejsca. Po skończonej imprezie przypadek sprawia iż niespodziewanie zauważa samochód Ishikawy, nie tracąc czasu na zbędne myślenie rzuca się w pogoń. W tym samym momencie Keigo dostrzega postać dziewczyny, która jest już kompletnie przemoczona toteż bez zastanowienia zabiera ją do swojego mieszkania, gdzie wspólnie spędzając noc...

Ranking oglądalności

* Ep 01: 18.2%
* Ep 02: 24.6%
* Ep 03: 21.4%
* Ep 04: 22.3%
* Ep 05: 20.4%
* Ep 06: 21.7%
* Ep 07: 19.6%
* Ep 08: 24.1%
* Ep 09: 24.8%
* Ep 10: 24.0%
* Ep 11: 20.9%
* Ep 12: 28.3%

Seria jest przepiękna, kreśli ona problemy osób zarażonych tym ciężkim wirusem oraz pokazuje pewne wyalienowanie ze społeczeństwa. Lecz przede wszystkim obnaża ludzką głupotę i lęki jakie się w nas znajdują. Scenariusz jest dopracowany pod każdym względem, cudownie zarysowany romans jakie toczy się na pierwszym planie idealnie łączy się z szeregiem problemów, których czasem nie sposób ogarnąć. Piękna oprawa aktorska, która pokazuje kunszt swych talentów jest cudownym dodatkiem. Rola Masaki to z pewnością jedna z najcięższych i zarazem najlepszych jakie dane było zagrać Kyoko. Sprawdziła się w niej genialnie. Kolejny plus to chemia między głównymi bohaterami, jest wręcz namacalna :] Uzupełnieniem pozostaje już tylko muzyka, cóż tu można dodać, absolutnie piękna. Patrząc na rozwijającą się miłość i zbierającą żniwo chorobę byłam tak wzruszona, że praktycznie na każdym odcinku wyciskało mi łezkę. Osobiście nie przepadam za melodramatami, lecz ten wpisuje się w pewien kanon, którego nie sposób ominąć...Gorąco Polecam :>

Awatar użytkownika
aniabourne
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aniabourne » 16 mar 2007

sam opis mnie zaciekawił tej dramy:D może być nawet fajna.... właśnie zaczynam ściągać- tylko za nim ona mi się ściągnie to minie trochę czasu =(
[img]http://img165.imageshack.us/img165/1233/yamapi18es3sn0.jpg[/img]
Awatar użytkownika
reyoo

Postautor: reyoo » 16 mar 2007

to była moja pierwsza azjatycka drama. pozyczyłem płytkę od koleżanki. miałem oglądnąć początek i zobaczyć co to jest a skończyło się na nieprzespanej nocy i moim pierwszym maratonie dramowym.
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 02 kwie 2007

Przepraszam, ale jestem w stanie powiedziec tylko:

TAKESHI! <3
Awatar użytkownika
linn.enn
Oglądam regularnie xD

Postautor: linn.enn » 02 kwie 2007

Twoja zapowiedź zrobiła na mnie wrażenie... już ściągam.... XDD
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 02 kwie 2007

Jej... ja chyba nawet mam tą dramę w domu... O.o
Z ostatniej wymiany... ale jeszcze jej nie oglądałam, nie zdążyłam bo wyjechałam... i tak, byłam taka genialna i nie wzięłam żadnych płyt a spokojnie mogłabym sobie to tutaj obejrzeć ;)
Tak czy inaczej dzięki temu opisowi ta drama ląduje na liście rzeczy, które muszę nadrobić w pierwszej kolejności ;)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Teeno
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Teeno » 11 kwie 2007

Cudowna drama, także jedna z moich pierwszych - w sumie brałem się za nią tylko ze względu na obsade (uwielbiam Fukade i Taneshiro, nie mogłem uwierzyć że zagrali gdzieś razem <3). W osobistym rankingu jest bardziej dołujaca i płaczliwa od Litra Łez...
Awatar użytkownika
deki
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: deki » 04 wrz 2007

ooo dramka jest fajna bynajmniej pierwszy odcinek ktory obejrzałam :D :D
historia dla mnie jest bardzo smutna nie mam pojecia czemu^^
ja cąłyz acs sie zastanawiam jak to sie wszystko skonczy a nastepnych odcinkow nie mam jak sciagnacT.T
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 18 wrz 2008

Ostatnio mam wyjątkowe szczęście do dram, bo to już trzecia pod rząd dramka, która wcisnęła się do mojego top10. Zdecydowanie polecam!!!
Absolutnie najważeniejszym atutem tej dramy jest moim zdaniem Takeshi Kaneshiro. Już wcześniej go lubiłam, ale w sumie widziałam w nim tylko ciacho i nic więcej (widziałam go w "Domu latających sztyletów" i "Infernal Affairs"). O matko.... nadal podtrzymuję opinię, że ciachem to on zdecydowanie jest :* , ale kurcze ma też ogromny talent i potencjał:) Chyba obejrzę sobie Chungking Express z tego wszystkiego 8)
Generalnie storyline jest bardzo wciągające, o czym świadczy fakt, że jednocześnie oglądam sobie całkiem fajną dramę ISWAK i chciałam w ramach malutkiej przerwy obejrzeć sobie jeden ep czegoś innego, a tu... całkiem mnie wciągnęło.
I jescze jedna refleksja: Kyoko jest moim zdaniem śliczna, a co do jej talentu aktorskiego to wiele osób jej nie docenia, ale moim zdaniem jest świetną aktorką, a akurat ta rola wiele od niej wymagała.
No i zakończenie... ostatnie 15 minut ostatniego epa uważam za najsłabszy punkt programu, no ale to tylko moja opinia i w sumie cała drama nie traci przez to dużo. Tak czy inaczej serdecznie polecam:)
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 18 wrz 2008

Jestem pewna, ze co najmniej 2 razy zabierałam się za ściąganie tej dramy Nigdy nie dociągałam całości, nigdy nice zaczęłam oglądać, przeglądam swój dysk, oczywiście pliczków już nie ma. Chyba pora zabrać się za to jeeeeszcze raz^^;
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 28 wrz 2008

Ponieważ właśnie się pakuję przed przeprowadzką do Krakowa, jestem brdzo zajęta i absolutnie nie mam czasu, to oczywiście widziałam dziś już 3 epki i zaraz sie za następny zabieram :D Czyli: pierwsze wrażenie bardzo pozytywne ^_^ i muszę oglądać dalej, choć nie powinnam^^;
Awatar użytkownika
Ana-yami-san
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Ana-yami-san » 09 paź 2008

hmm biorąc pod uwagę opis brzmi ciekawie :) na początku bardzo mi się ten film skojarzył z dramą "Cesarzowa" z Kato Rosa. ;)
[img]http://img387.imageshack.us/img387/9922/lfbannermarikitbs2.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 09 paź 2008

Niestety, po dobrym poczatku, drama w drugiej połowie słabnie, akcja sie rozwleka, pojawiają się wsponiki, dłuzyzny. Kilka tak totalnie nierzeczywistych, albo nazwijmy rzecz po imieniku, głupich wątków (głównie chodzi mi o: 1 kto normalny i przy zdrowych zmysłach śpi ze swoją dziewczyną zarażoną HIV bez prezerwatywy, która normalna dziweczyna pozwoli na amory bez zabezpieczenia swemu ukochanemu, wiedząc, że może go zarazić; a potem jeszcze z tego wszystkiego ciąża, 2 na AIDS nie umiera się nagle- w jednej chwili jesteś na ślubnym kobiercu, w drugiej leżysz na posadzce, na AIDS umiera się w szpitalu (mowa o krająch rozwiniętych) nie mogac zwalczyć jakiejś infekcji... Długie powolne umieranie w szpitalu jest specjalnością Japończyków, więc spokojnie mogli się trzymac rzeczywistości).
No i było nieco mniej łzawe, niż się spodziewałam.
niemniej jednak, jest to dobra drama i klasyk, warto obejrzeć. 6,5/10
Na slabą ocenę prócz wyżej wymienionych niedociągnięc, sklada się także: brak ciach i format obrazu, ujmujacy nieco z komforty ogladania.(przy czym jakość jest zupełnie przyzwoita)- mowię o hardsubie SARS.
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 09 paź 2008

Eliza, masz rację ze wszystkim co napisałaś małym drukiem:) Tak jak napisałam wcześniej, ostatni ep jest najgorszy w całej dramie, właśnie z tego powodu, że dzieją się w nim takie durnoty. Bo samo zakończenie było moim zdaniem absolutnie idiotyczne.
Ale z mojej perspektywy te rzeczy tak dużo dramie nie odejmują. Ogólnie rzecz biorąc, mi się ją oglądało wspaniale, pomimo tych wad. No i na pewno nie jest tak, żeby nie było ciach. A Takeshi K.? No ja uważam, że jest piękny i wspaniały. może nie ma 20 lat, ale w Kamisama miał zaledwie 25 i wyglądał świetnie (choć teraz wygląda podobnie, a ma 35 :) )

no racja, co do tego seksu bez zabezpieczenia. jak to oglądałam to myślałam, że mnie skręci, tak głupie to było. naprawdę, już nic gorszego nie mogli wymyślić, że niby jako dowód jego miłości...
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 06 mar 2009

Specjalnie szukałam tu tej dramy z myslą o najdurniejszych dramach jakie dotąd ogladałam, ale po przeczytaniu pierwszych postów myslałam ze juz coś ze mna nie tak - wszyscy to tak pięknie zachwalaja cudo miodzio, a ja mimo ze ogladałam to dosć dawno - to jednak jeszcze w miarę dobrze pamietam ze w tej dramie nie uzekło mnie chyba nic >.< Może troche watki pomiędzy rodzinne, ale głowna fabuła... żal po prostu, podpisuje się pod wszystkim co napisała Eliza małym drukiem. Na cała tą historię mogłabym powiedzieć - macie na co sami sobie zapracowaliście. Jak w 1litrze przynajmniej pytania bohaterki "dlaczego" miały jak najwiekszy sens, tak tu gdyby ktoś sie o to zapytał odpowiedź byłaby jasna. Smutne że patrząc po oglądalnosci Japończycy lubia takie rzeczy,eh...

Wróć do „J-drama”