[1998] Kamisama, Mou Sukoshi Dake

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 22 sie 2009

Dobrze zes sie Azzel przede mna wypowiedziala, bo byloby mi troszke glupio byc pierwsza co sie nie zachwyca drama.
Wiec taaaaak, drama jest przereklamowana, na tym mozna by skonczyc, ale sie poznecam chwile ;p

Drama zostala mi polecona jako cudowna plus ogromny wyciskacz lez - i co - i nie wzruszylam sie nawet pol razu. Ba, nawet by mi przez mysl nie przeszlo zeby sie wzruszac. Moze dlatego, ze glowna bohaterka mnie denerwowala swoja glupota? Zabrzmi to moze dziwnie, no ale sorry → sie puszczas bez zabezpieczenia z obcym facetem to sie licz z konsekwencjami. Nawet jesli 10 lat temu nie do konca ludzie byli uswiadomieni co do AIDS, to chyba cos o chorobach wenerycznych moglaby wiedziec. A jesli i to juz za duzo, no to chociaz to ze dzieci z tego moglyby byc. Glupoty ludzkiej nie popieram, tym bardziej ze strasznie pozniej chcieli pokazac, ze w sumie to ze sie przespala z kolesiem za pieniadze nie bylo az takie straszne zle przeciez.
I to jak jeszcze przez pierwsze pare odcinkow powtarzala w kolko `uprawialam SEKS` - nie wiem czy zwrociliscie uwage na to jak ona to wypowiadala, mnie taki sposob nie wiem akcentowania? wymawiania? derwowal strasznie.
Inna rzecza jest to, ze przez wiekszosc czasu zachowywala sie jak rozwydrzony bachor - np biegala z kazda rzecza do Keigo, caly czas zadala od niego zapewnien ze jest jej przyjacielem, stoi po jej stronie, nigdy nie zostawi etc-- ale jak tylko Keigo osmielil sie powiedziec cos nie po jej mysli to strzelala focha i uciekala.
W ogole bieganie to byla chyba ich ulubiona rozrywka - co najmniej raz na odcinek musieli gdzies biec. Ratuje ich tylko to, ze nie zawsze sie znajdowali w wielkim miescieXD

Z rzeczy niezrozumialych: Keigo bral udzial w jakiejs akcji promujacej swiadomosc dotyczaca AIDS, nie? Bylo nawet kilka scen z wielkim plakatem a propos tej akcji w tle. No wiec co nagle z ta wielka afera dotyczaca spotykania sie z chora? I mean, by chcieli by wybrneli z sytuacji - ja promuje akcje a ona jest chora i przyszla do mnie sie wyzalic - i nawet to ze zostala na noc u niego daloby sie jakos tak wytlumaczyc (a drobne klamstewko jeszcze nigdy nikogo nie zabilo, nie?XD). W oczach tlumu urosl by tylko, moim zdaniemXD
Druga rzecz - to co bylo juz wspomniane, sypianie bez zabezpieczenia z kims kto ma HIV. Czytalam o dzieciakach teraz, ktore w poszukiwaniu wrazen sypiaja na zajawce z zarazonymi, dla wiekszego kopu adrenaliny czy cos, ale Keigo zrobil to niby jako dowod milosci. Nooo wielka mi milosc pt: zrobmy to, ja tyz sie zaraze i bedziemy se radosnie umierac razem. Yay. Bardzo madre, tym bardziej ze najblizszy drug-store lub jakies konbini bylo pewnie za rogiem i kupienie gumki nie zajeloby im wiecej niz 15 minut.
Z kolejnych rzeczy denerwujacych - scena na lotnisku. Ech, Japonczycy wiedza jak se komplikowac zycie, tyle powiem. A i wczesniej scena jak to sie razem radosnie rzucili z mostu, bardzo romantyczna scena, oh tak. No i kolejna rzecz to wszelkie wspominki - ja chyba jakos malo wrazliwa jestem, ale wspominanie tych samych scen przez trzy minuty co odcinek jakos do mnie nie przemawia.

O samym dziecku i koncowce sie wypowiadac juz nie bede :/

Za to z dobrych rzeczy - Keigo czyli Kaneshiro Takeshi. Oh moj losku, goracy jest <3 Widzialam go tylko w filmie `Shinigami no Seido` i juz od pierwszej sceny, tfu, od zobaczenia plakatu pomyslalam ze jest cienko bardzo przystojny. Ciasteczko z cudownym, kojacym glosem. Me likes it <3
Iiiiii jeszcze - kiedys to oni sie nawet potrafili calowac! Niesamowite, to jednak mozna?XD
Zabawnie bylo tez zobaczyc taka np Yankumi w mlodym wydaniu ;p Poznalam ja dopiero w drugim odcinku w ogole, no i trza jej przyznac ze jako dorosla kobieta prezentuje sie znacznie lepiej. Jej piskliwy glosik i nie do konca urodziwa twarz do moi nie przemowila.
Pojawil sie tez Kohinata w jednym odcinku! Tego sie nie spodziewalam^^v

Ojej, dlugie to wyszlo m(__)m

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 22 sie 2009

Szczerze mówiąc to pobiłaś mnie tak długim postem bo zawsze gdy myślę o tej dramie to serio za wiele słów mi nie przechodzi przez myśl oprócz tego - czemu ja to obejrzałam - moja psychika już nie będzie taka jak kiedyś =="
Ciekawe ze tyle tam znanych aktorów było oO Ale ja to oglądałam na samym początku przygody z dramą wiec się tym usprawiedliwiam że nie poznałam - a raczej drugi raz już nie sięgnę by sobie przypomnieć (ciągle w głowi tkwi okropna scena z kościoła xp blehhh). I nie rozumiem uwielbienia dla Keigo - cóż, on mi nie przypadł za bardzo do gustu jak i właściwie nic w tej dramie, a główną bohaterkę zapamiętuję już w każdej obejrzanej z nią dramie jako najbardziej irytującą postać (oiii, nad tą aktorką to bym sie poznęcała z całą przyjemnością...).
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 22 sie 2009

Heh, zadziwiajace jest to, ze im gorsza drama tym wiecej jestem w stanie napisac :/ Straszne, nie?

(ciągle w głowi tkwi okropna scena z kościoła xp blehhh)

Bleh, nie chcialam sie juz pastwic nad ta scena, wiec skroce do najwazniejszego ;p Co za kuzwa rodzice zostawiaja swoje kilkumiesieczne dziecko zamkniete w kosciele z dala od wszystkich? Absolutnie nie zrozumiale jak dla moi.
No i to jak tak se ladnie Keigo z niezywa dzialuszka siedzieli - ja bym chyba pol godziny musiala ukladac suknie w takie idealne kolo, a mam uwierzyc ze im niby naturalnie wyszlo. Riiight.

a główną bohaterkę zapamiętuję już w każdej obejrzanej z nią dramie jako najbardziej irytującą postać (oiii, nad tą aktorką to bym sie poznęcała z całą przyjemnością...)

W KamikazeGirls mi sie podobala. A tak poza tym jest strasznie denerwujaca. Moze jakby chociaz starala sie mowic kilka tonow nizej i nie pzeciagac sylab (bo co, niby to slodkie jest?) to moze-mooooze bylabym w stanie ja zniesc. Ale tu mialam juz jej dosyc :/

A Keigo uwielbiam <3 Ten cudny niski glos i mina momentami zbitego pieska a momentami wielkiego twardziela. Ach, miodzio^^
Awatar użytkownika
phoenixa
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Re: [1998] Kamisama, Mou Sukoshi Dake

Postautor: phoenixa » 19 lis 2010

Widziałam kiedyś teledysk link dla chetnych do ogladnięcia \ uwaga tam jest spoiler2 z ta dramka i bardzo chce obejrzeć, jednak na razie nigdzie nie moge go znaleść. Ale szukam i szukam a kiedys znajde.
Choc słyszałam od niektórych ze nie jest powalajaca a akcja tam w któryms momecie stoi. Ale ja wole samo zobaczyc i ocenic :D

Wróć do „J-drama”