[2003] Azumi

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 02 sie 2008

Ten film to totalna porażka i strata czasu. Moje oczekiwania były bardzo niskie a i tak dał radę mnie zawieźć. Po jakichś 15 minutach zaczełam myśleć, czy by tego nie zarzucić, po niecałych 30 zrobiłam szybki przegląd kolejknych scen i obejrzałam zakończenie.
Kiepsko zagrany, słabiutko zrealizowany, marne kostiumy.

A jeszcze przegrałam piwo w zakładzie, bo uznałam, że "główny aktor" [na pudełku DVD wymienieni sa jedynie Ueato Aya i Oguri Shun, wiec chyba mogłam tak założyć...]- nie może zginąć przy absolutnie pierwszej okazji. Aaaaaa, zabili jedyny "wątek ^_~", który mógłby mnie kłonić do obejrzenia całości, choć i w to watpię. Naimiya Hiroki też nie dał rady.

Bardzo nie warto zaprzątać tym sobie głowy, moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Dante
Oglądam regularnie xD

Post autor: Dante » 03 sie 2008

EE tam, filmidło jest całkiem znośne. Przeczytałem o nim dawno temu w Neo Plus i wtedy spodziewałem się czegoś genialnego. Czasu od tamtego momentu minęło trochę, film widziałem. Nie jest to obraz który zachwyca i porywa. Opiera się głownie na walkach ale nie zapadają one tak w pamięć jak np Versus. To co mi sięi zapamiętam w filmie spodobało to moment próby czy zabójcy są gotowi do walki. Obejrzeć można ale kupować nie warto bo się nie będzie do tego filmidła wracało.
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 03 sie 2008

Aaa, tez widzialam ten film><; Opis wydawal mi sie cos znajomy, ale to komentarze Elizy mnie calkiem naprowadzily^^;

Jak dla mnie film byl dosc bardzo kiepski. Obsada wygladala zachecajaco (Oguri i Narimiya<3) ale film to porazka.
Oprocz biegania w kolko i ciachania sie na zajawce dzialo sie tam pra~wie cos. No chyba ze miala to byc parodia...ehhm... czegos, to calkiem nie zalapalam><;
Ogolnie z calego filmu pamietam najbardziej to, jak caly czas czekalam az w ktoryms momencie wyskoczy zza krzakow Shun, okaze sie ze tak naprawde to jednak nie zginal i wniesie cos ciekawego do filmuXDDD
Awatar użytkownika
JaneGreen
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: JaneGreen » 30 wrz 2008

Fajnie się ogląda, ale bez przesady. Spodziewałam się czegoś sto razy lepszego, lepszych walk przede wszystkim.
I jak zwykle podobali mi się główni wrogowie :D

Ach i plus za Shuna.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 03 paź 2009

zmęczyłam dziś Azumi.. zabierałam sie do tego juz 3 razy i za kazdym razem cos mi przeszkadzalo albo sama wylaczalam.. w kazdym razie.. obejrzalam, ale bez fajerwerkow.. bylo pare na prawde świetnych scen. moja ulubioną postacią okazał się być człowiek małpa o węchu psa.. ale dopiero w połowie filmu zajarzyłam że te dziwne odgłosy i skrzypienie związane jest właśnie z nim xD hurray dla ciężko kapujących! <hahaha> genialna kreacja aktorska. a kupiłam ten film dla Shuna.. tylko czemu on zginał po 15 minutach filmu?? whyyy??
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2003] Azumi

Post autor: Snake » 13 lut 2011

Miły film przygodowy. W dość specyficznym stylu, trącący tandetą, prostotą i głupotą, ale raczej czuć, że to robota Ryuhei Kitamury.

Trochę mnie zdziwiło, że kilka razy lepszą choreografię walk można było oglądać w Versus, : viewtopic.php?f=21&t=2763" onclick="window.open(this.href);return false; , który miał pewnie jeszcze niższy budżet, ale w Azumi też była masa "zapamiętywalnych" scen i motywów.

Krótko mówiąc Azumi to nieskomplikowana przygodowa, prześmiewcza jatka. Do tego żwawa i dynamiczna Aya Ueto. Oł jea ;)
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 14 lis 2012

Film nawet mi się podobał . Lubie walki i te sprawy. Szkoda tylko że Ogórek tak szybko poszedł do piachu.
Co do dwójki to sobie na razie odpuszczę może kiedyś najdzie mnie ochota na ten seans
Awatar użytkownika
Panda
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Panda » 15 sie 2013

Jestem pozytywnie nastawiona na ten film, zwłaszcza że japońskie dramy kostiumowe ciężko trawie.
Fabuła nie jest zbyt skomplikowana i postacie nie są aż tak porywające, jednak Ogur mnie przekonał do jego obejrzenia.
Moimi ulubionymi scenami jest cały występ Ogura oraz finałowa scena filmu.

Szkoda, że Ogur został zabity :cry:
ODPOWIEDZ