[2006] Waiting in the Dark

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

[2006] Waiting in the Dark

Post autor: Aragami » 20 sie 2007

Kurai tokoro de machiawase (Waiting in The Dark) (2006)

Obrazek

Kraj: Japonia
Język: japoński
Gatunek: Dramat, Thriller, Romans
Reżyseria: Daisuke Tengan
Scenariusz: Daisuke Tengan, na podstawie powieśco Otsuichi pod tym samym tytułem
Premiera: 25 listopada 2006
Czas trwania: 129 min

Opis:
W wyniku wypadku w młodości, Michiru straciła swój wzrok. Mieszka teraz samotnie z ojcem zajmując się opieką nad domem. Jej ojciec pragnął, aby Michiru nauczyła się alfabetu Brailla, by w przyszłości mogła czytać książki, jednakże sprawy przybierają nieoczekiwany obrót w momencie jego śmierci. Bliska rodzina nie jest w stanie pomóc Michiru, a matka, która opuściła dom 20 lat temu, nie zamierza zająć się chorą córką. Dlatego też Michiru zmuszona jest żyć samotnie, będąc zdana tylko na samą siebie.

Akihiro jest Chińczykiem posiadającym japońskie pochodzenie. W młodości opuścił on dom rodzinny i przybył do Japonii. Po ukończeniu szkoły średniej podjął pracę w firmie drukarskiej. Niestety na każdym kroku spotyka się z pogardą oraz uwagami na tle rasistowskim ze strony swojego współpracownika, pana Toshio.

Pewnego dnia na stacji kolejowej, naprzeciwko której znajdował się dom Michiru, doszło do wypadku, w którym zginął człowiek. Był nim pan Toshio, a jedyną osobą widzianą przez pracownika stacji był Akihiro. Ignorując wołania konduktora, ucieka on z miejsca zdarzenia i kieruje się w stronę domu Michiru. Nie przypuszczał, że jest ona niewidoma, więc zakradł się do jej mieszkania. Akihiro jest tajemniczą osobą i nie wiemy, jakie są jego zamiary. Ukrywa się w jej domu przez klika dni, starając się być niezauważonym, jednakże Michiru zaczyna wyczuwać czyjąś obecność.

Film Podzielony jest na dwie, a właściwie trzy części. W jednej z nich widzimy obraz niewidomej dziewczyny, zmagającej się przeciwieństwami losu, a w drugiej życie samotnego młodzieńca i brak akceptacji w środowisku.
Dlaczego Akihiro uciekł z peronu i ukrył się w domu Michiru? Czy ma on coś wspólnego ze śmiercią pana Toshio? Czy Michiru zauważy jego obecność w domu? Jak potoczą się ich dalsze losy?

Obsada
Rena Tanaka - Michiru Honma
Bo-lin Chen - Akihiro Oishi
Haruka Igawa - Harumi Mishima
Koichi Sato - Toshio Matsunaga
Mao Miyaji - Kazue Futaba
Ittoku Kishibe - Ojciec Michiru
Shirô Sano
Fumina Hara

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

IMDb.com
lunapark6.com
lovehkfilm.com

Obrazek :oops:

Awatar użytkownika
kiyoshi
Co to jest dorama? o_O

Post autor: kiyoshi » 20 sie 2007

Może i wydaje się być ciekawy, ale ostatecznie jest doskonale przeciętny. Ot jakieś 1,5 godziny wyjęte z życiorysu - 1,5 godziny, które za bardzo nie irytuje, ale też niczego pozytywne nie daje.
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Aragami » 20 sie 2007

Bo Li-Chan nie zawiódł. Choć takim dziwnie grubym głosem mówił po japońsku. To pewnie dlatego, że to nie jest jego ojczysty język.
Tanaka Rena jak zwykle pokazła się z mistrzowskiej strony. Pierwszy raz widziałem ją w Hatsukoi z 2000r. i bardzo mi się spodobała (to znaczy jej gra aktorska) :sweat:
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2006] Waiting in the Dark

Post autor: Snake » 11 mar 2011

Pewnie jedna z ważniejszych i najtrudniejszych ról Reny Tanaki.
Wolny i tym samym klimatyczny, ładnie nakręcony, nieźle zagrany dramat z wątkiem mystery.

Tutaj pierwsza kluczowa scena, od której zawiązuje się fabuła, jak ją zobaczyłem to od razu chciałem obejrzeć cały film :) : " onclick="window.open(this.href);return false; . Jeśli to was zaciekawi, to śmiało można sięgać po ten dramat. Myślę, że zaciekawi, bo scena kapitalna.

Film oglądałem z dużym zaciekawieniem, choć to pewnie duża zasługa Reny.

Zdecydowanie polecam
7+/10
ODPOWIEDZ