[2007] Koizora

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

[2007] Koizora

Post autor: CHILMA » 23 lip 2008

"Hiro jest jak rzeka. Ciągle płynie do przodu..."
"Wolałbym raczej być niebem. W ten sposób, nie ważne gdzie by była Mika, mógłbym ją natychmiast znaleźć..."

Obrazek

Tytuł: Koizora
Tytuł angielski: Sky of Love
Reżyseria: Natsuki Imai
Rok produkcji: 2007
Gatunek: romans, dramat
Czas trwania: 129 min.
Linki: http://www.imdb.com/title/tt1194664/" onclick="window.open(this.href);return false;

OBSADA
Haruma Miura - Hiro Sakurai
Yui Aragaki - Mika Tahara
Yuko Asano - Yasue Tahara
Yosuke Asari - Nozomu
Yumi Asou - Akemi Sakurai
Aki Fukada - Saori Tahara
Haru - Aya
Karina - Minako
Keisuke Koide - Yu Fukuhara
Asami Usuda - Saki

Kilka słów o filmie...
Koizora to film na postawie tzw. keitai shosetsu czyli powieści pisanej specjalnie na telefon komórkowy. Ze względu na swoją popularność (na komórki ściągnęło ją 10 mln czytelników) została ona również wydrukowana w tradycyjnej formie papierowej i sprzedana w ilości ponad miliona egzemplarzy w ciągu pierwszego miesiąca, co na mnie robi spore wrażenie. Trudno się więc dziwić, że szybko została przenieśiona na duży ekran, a także już niedługo będzie można zobaczyć tę historię na mały ekranie. Emisja 1 odcinka dramy przewidziana jest na 2 sierpnia ^^

Kilka słów o fabule...
Często to co w życiu najważniesze dzieje się przez przypadek. Jeden moment, jedno spotkanie, jedna rozmowa może wpłynąć znacząco na nasze życie. I wtedy zastanawiamy się, co by było gdyby się to nie wydarzyło... W życiu Miki taką chwilą było poznanie Hiro... Radości i smutki, cierpienie, łzy, ale też chwile szczęścia i uśmiechy składają się na tą piękną opowieść o miłości...
Tak naprawdę nie chce napisać za dużo, żeby nie popsuć komuś oglądania (ja np. strasznie się cieszę, że nie przeczytałam żadnego opisu przed, bo z pewnością popsułoby mi to oglądanie - wiem, bo po obejrzeniu kilka opisów przejrzałam...)

Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD

Post autor: olszyna » 01 sie 2008

Bardzo ładny film! Wprawdzie nie poplakałam się ani razu, ale mimo wszystko film niezwykle mi się spodobał, chyba głównie dzięki głównemu bohaterowi - Miura Haruma jest świetny, boski dosłownie;)
naprawdę gorąco polecam ten film:)
Również można go sobie ściągnąć z polskimi hardami na forum:
http://hanakuor.webd.pl/forum
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Aragami » 02 sie 2008

Właśnie skończyłem oglądać.

Świetny... Poleciała mi łezka (proszę się nie śmiać~!)
"Hiro jest jak rzeka. Ciągle płynie do przodu..."
"Wolałbym raczej być niebem. W ten sposób, nie ważne gdzie by była Mika, mógłbym ją natychmiast znaleźć..."
"Wtedy...
za każdym razem jak spojrzę w niebo,
pomyslę o Hiro.
Bezchmurne oznaczać będzie jego radość.
Deszczowe, płacz,
A zachodzące słońce, zawstydzenie"
Czasami lepiej jest unikać dosłownego tłumaczenia

Owszem, gra obojga aktorów jest na wysokim poziomie, szczególnie jak na tak smutną opowieść. Mimo to na podziw bardziej zasługuje tutaj Mika i bynajmniej nie chodzi mi o Yui Aragaki jako o młoda i uroczą aktorkę. Wcieliła się ona w bardzo pozytywną i optymistyczną postać, która pomimo ciągłych przeciwności losu nie staje w miejscu i nie poddaje się. Jak na 17-to latkę doświadcza wiele bólu, przeżyła wiele trosk, lecz pomimo tego udaje się jej pokonać wszelkie zło. Wiele dojrzałych już kobiet, utożsamiając się z Miką przeżyw ból, który zapewne same doświadczyły w przeszłości, ale wiele też młodych, szukających autorytetu dziewcząt może znaleźć w niej symbol nadziei i dobroci. Oglądając film od samego początku w pełni przeżywamy radość i cierpienia głównych bohaterów. Staramy się zrozumieć podejmowane przez nich trafne bądź błędne decyzje. Przykuwa naszą uwagę do samego końca i sprawia iż chce się włączyć do działania. Jest to typowy dramat romantyczny z prześliczną i miłą dla ucha muzyką. Jednakże mimo tych podstawowych elementów ma on w sobie jeszcze to coś. To coś, co sprawia iż prawdziwy smutek i współczucie ogarnia nasze serca. Coś, co przykuwa uwagę milionów czytelników (i widzów) - nie tylko w Japonii, ale zapewne na całym świecie. Jakże treściwa i życiowa opowieść w głównej mierze kierowana do młodych. Film smutny acz zarazem zawierający wiele morałów. Pochłaniając jego treść możemy spostrzec nasze błędy, których nie można już naprawić ale które możemy unikać. Film włącza u nas myślenie nad sensem naszej egzystencji, który ukazuje fundamentalne uczucia, tak zaniedbane i unikane w dzisiejszych czasach. Film zasługujący na podziw i na ocenę.
Dycha

dodam: scena z gołębiami na moście... mnie rozłozyła!
...i proszę 4:40, ale wcalę nie żałuję!
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Post autor: wersalus » 02 sie 2008

to teraz Smile obejrzyj powinien Ci sie spodobac, moze jeszcze Sensei wa Erai! SP z tv.

Mi Kaizora sie podobal, co prawda bez lez z mojej strony, ale ja juz sie przyzwyczailem, ze ktosik umiera w takich filmach, jednak dalbym 8,5.
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Aragami » 03 sie 2008

Obrazek
ten Smile? Jak tak, to jest u mnie na liście oczekujących. Z Sensei wa erai musisz mnie wspomóc, bo nie znalazłem.
Pytanie do olszyny. Czy wersja zhardsubbowana koizory posiada przetłumaczone SMS'y oraz to co pisali na tablicy, bo DVD, które posiadam nie miało przetłumaczonych tych fragmentów
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD

Post autor: olszyna » 05 sie 2008

Aragami pisze:Pytanie do olszyny. Czy wersja zhardsubbowana koizory posiada przetłumaczone SMS'y oraz to co pisali na tablicy, bo DVD, które posiadam nie miało przetłumaczonych tych fragmentów
Tak, smsy i to co pisali na tablicy było przetłumaczone :D całe szczęście;) Mam ochotę obejrzeć jeszcze raz ten film, zwłaszcza po przeczytaniu takiej pięknej recenzji, Aragami :) Po powtórnym obejrzeniu często wyłapuje się jakieś niuanse, szczegóły których za pierwszym razem się nie dostrzegło :)
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Aragami » 05 sie 2008

olszyna ^_^, mogłabyś mi powiedzieć co Mika napisała na tablicy, co odpowiedział Hiro i co powstało z zmazania ostatnich dwóch znaków pod koniec filmu, onegaishimasu?
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Aragami » 06 sie 2008

Aragami pisze:olszyna ^_^, mogłabyś mi powiedzieć co Mika napisała na tablicy, co odpowiedział Hiro i co powstało z zmazania ostatnich dwóch znaków pod koniec filmu, onegaishimasu?
- Czy byłeś szczęśliwy?
- Tak bardzo!
(brakuje mi tylko jeszcze ich rozmowy SMS'sowej)
[Jak to dobrze mieć znajomych poza granicami kraju]
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD

Post autor: olszyna » 06 sie 2008

Jeśli chodzi o to, co pisali na tablicy to zostało to przetłumaczone:
-Czy byłeś kiedyś szczęśliwy?
-Byłem szczęśliwy.
To była ta pierwotna wersja.

Potem Mika zmieniła zdanie, które napisał Hiro na:
-Jestem szczęśliwy.

Co do smsów, to czy chodzi o ten moment, gdy Mika była u Hiro w domu, spali razem na łóżku i on się jej spytał "Idziesz już do domu, Saki?" O scenę po tym? Jeśli tak to wtedy:
Hiro: Przepraszam, ze usnąłem. Mam nadzieję, że bezpiecznie dotarłaś do domu.
Potem Mika chciała wysłać smsa o treści: "Saki to Twoja była dziewczyna?"
Ale potem skasowała go i wysłała: "Czy mogę Ci zaufać?"
Na to Hiro: Oczywiście, że tak.

Hmm jeśli chodzi o jeszcze jakieś smsy, to na pewno Mika dostała taki z pogróżkami "Ty suko, nie jesteś wystarczająco dobra dla Hiro". To scena tuż przed tą, gdy na wszystkich tablicach w szkole było wypisane "Zawsze chętna - dziwka Mika" i Hiro chodził i wszystko ścierał.
Jakbym jeszcze miała w czymś pomóc to pisz;)
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Aragami » 06 sie 2008

-Jestem szczęśliwy
o tak teraz kojarzę. Zmieniła z 'deshita' na 'desu' (zmasując 'shita' i dopisując 'su')
Wilekie dzięki olszyna.
Szkoda, że fragmenty te były ominięte w tłumaczeniu. Podczas oglądania nie pozwalało to w pełni zrozumieć powagi sytuacji. Taka pustka - coś niewiadomego. Zapomniałem się także zapytać o to co było napisane na tablicy, ale widzę, że sama napisałaś to z wyprzedzeniem :) . Na chwilę obecną jest to najlepszy film jaki do tej pory oglądałem, który wzbudził we mnie takie emocje.
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Yoshiko » 08 wrz 2008

Sam film ciekawy, natomiast dramy jeszcze nie widziałam. Szkoda, że Miura Haruma nie gra również w dramie :cry:
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Aragami » 08 wrz 2008

Yoshiko pisze:Tu jest temat o filmie KOIZORA a nie o dramie :P
Sam film ciekawy, natomiast dramy jeszcze nie widziałam. Szkoda, że Miura Haruma nie gra również w dramie :cry:
I aragaki Yui też :]
Awatar użytkownika
JaneGreen
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: JaneGreen » 30 wrz 2008

Ten film to totalne samobójstwo :D
No, nie no, kto jak kto, ale żebym ja ryczała przez 2 godziny, to już jest horror :D
Ludzie mówią, że ich wzruszał, ale nie popuścili łezki, nie wiem czemu, ale te tematy, z którymi borykali się główni bohaterowie wydawały mi się strasznie bliskie sercu i może dlatego tyle litrów ze mnie wycisnęło...
Piękny film, ale już go nie załącze drugi raz, kamikaze to ja nie jestem.
I Miura jest cudny! :P
Awatar użytkownika
Ana-yami-san
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Ana-yami-san » 09 paź 2008

Film jest świetny :) Naprawdę potrafi wzruszyć :) postacie są wspaniale grane :)
sam początek to znaczy moment zapoznania się ich, to w jaki sposób on to rozgrywa jest świetne :)
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Margotka » 31 gru 2008

Śliczny film (brzmi to jak słowa mojej babci, ale taka jest prawda :wink: ).
Widzę, że tu głównie jest fanclub Miury Harumy, czemu się w sumie nie dziwię, bo w końcu tyle kobiet na forum... a Miura faktycznie śliczny jest :lol: Ale ja powiem, że mi jeszcze bardziej zaimponowała Aragaki Yui. Widziałam ją dotychczas w dwóch dramach, ale nie przykuła mojej uwagi, a tutaj grała po prostu bardzo dobrze. Poza tym aż miło się na nią patrzy, normalnie sama słodycz i urok.
Co do plotu to miałam nieco większe oczekiwania, tzn. gdy byłam gdzieś w 3/4 filmu to miałam nadzieję, że nie okaże się, że jest nieuleczalnie chory. No ale gdzie tam. Oczywiście tak okazać się musiało :?
Tak czy inaczej konkluzja jest taka, że film jest śliczny :)
ODPOWIEDZ