[2007] Koizora

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 04 sty 2010

haha, sorki dziewcyzny.. moje procesy myslowe czesto gubia mnie samą xD ale moge wam zagwarantowac ze jak to pisalam to wiedzialam o co mi chodzi xD Har generalnie wydaje sie byc taka lagodna osoba, o lagodnym usposobieniu.. spokojny, itp.. moje wyobrazenie o Haru, o takim nim jakim jest w codziennym zyciu byloby zblizone do postaci ktora gral w Binbo Danshi.. mi sie on w Koizorze w tej roli swietnie podoba.. i powienien miec wiecej takich rol.. tylko mowie ze jakby sie w to wglebic.. i patrzac na niego pod pryzmatem Binbo Danshi to ta rola jakos dziwnie do niego nie pasuje.. ale do niego jako osoby.. nie jako aktora, ze zle zagral albo cos.. nie o to mi chodzi.. <lepiej mi poszlo tym razem?>

Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 04 sty 2010

Spoko, ja rozumiem o co Ci chodzi xD hm, Binbo Danshi? czy ja wiem... <nie przepadam za tą rolą xD> no ale mi generalnie Haru też wygląda raczej na takiego spokojnego kochanego chłopca, na pewno nie takiego jak postać typu Hiro, ale... nie wiem, do postaci mojego wyobrażenia nie umiem porównać jakoś xD No i w każdym razie takiego co mówi "boku" i od czasu do czasu blashuje <wiem, może mam dziwną wyobraźnie... xD i fetysze xD>
ale Hiro i tak kocham jako postać<3
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Post autor: cookie_nut » 01 kwie 2010

mam jakaś faze >.<
już po raz drugi oglądam w tym tygodniu ten film... Dzisiaj akurat obejrzałam go ze znajomą... Ten film widziałam już tyle razy, a zawsze płacze, a dzisiaj znajoma nie uroniła żadnej łzy O__o a ja płakałam jak bóbr... czy tylko ja tak mam? chyba ten film mi się nigdy nie znudzi, a przecież to taka banalna historia :) i ta piosenka... wszystko jest takie piękne :D
zaczełam właśnie oglądać dramę tak dla zmiany, ale dla mnie Haru zawsze będzie numerem jeden *____*
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 01 kwie 2010

Dobrze powiedziane... odkąd zakupiłam ten film z grudniu, widziałam go chyba z 7 razy :D
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 02 kwie 2010

To jest moc...

Idę poszukać trzeciej paczki chusteczek...

Sorry że tak nieskładnie ale nie jestem w stanie... pewnie będzie edycja... o matko! ...

[edit] No i jest edycja. Pierwsza styczność z Koizorą... [taaa... wciąż nadrabiam "klasykę" ] i ... Dawno nie widziałam takiego wyciskacza łez. Ma u mnie pierwszeństwo przed wszystkimi innymi z gatunku. Film jest absolutnie cudowny i chyba dlatego po dramę nie sięgnę... Wszystko niby proste i naprawdę nie trudno się domyślić co się zdarzy i jak się skończy a jednak kiedy już się dzieje emocje biorą górę. Absolutnie piękne zdjęcia i kolory w tym filmie (pole maków..., ten błękit nieba...). Aktorsko również świetny (Miura może nie LOVE ale doceniam...) - ale to właśnie zdjęcia i sposób montażu podobał mi się najbardziej: takie długie, spokojne (co wcale nie znaczy nudne) ujęcia, statyczna kompozycja obrazu... To tak pięknie współgra z opowiadaną historią...

Poza tym niesamowicie ciekawa jestem tej powieści "komórkowej" na podstawie której powstał scenariusz.
Awatar użytkownika
EwCzAkIs
Przyklejony do ekranu

Post autor: EwCzAkIs » 27 cze 2010

Hmmm... ja osobiscie uwazam ze film ma pewne ciekawe watki, ktorych nie ma w dramie, jak chociazby moment poznawania sie przez telefon przez Mike i Hiro, badz propozycja nawania dziecka "Ksiazka", ale w porownaniu z drama to cienki byl. Generalnie gra aktorow mnie nie urzekla i jakos nie czulam tego klimatu ktory jest w dramie - do tego stopnia ze od poczatku do konca filmu nie chcialo mi sie plakac nawet przez ulamek sekundy, podczas gdy w dramie od 4 do 6 odcinka ryczalam niemalze bez przerwy. I chociaz lubie Haru to jednak uwazam ze tak czy siak obsada z dramy jest fajniejsza i tamten Hiro jakos bardziej mi do tej postaci pasuje (chociaz Haru slodki jak zawsze :) )
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 27 cze 2010

EwCzAkIs pisze: I chociaz lubie Haru to jednak uwazam ze tak czy siak obsada z dramy jest fajniejsza i tamten Hiro jakos bardziej mi do tej postaci pasuje (chociaz Haru slodki jak zawsze :) )
...Czego kompletnie nie kapuje, ale szanuję zdanie ^^

Nie, momentami Koji wyglądał nawet jakby pasował do tej dramy, ale dla mnie tylko momentami. Ma to na pewno coś wspólnego z pierwszą dramą jaką z nim widziałam (no i jego twarzą hihi). Nie jestem na razie w stanie spojrzeć na niego inaczej niż przez pryznat AnD.
A poza tym jestem uprzedzona, bo w filmie gra Haru, ha! Przyznaję się :D
Awatar użytkownika
EwCzAkIs
Przyklejony do ekranu

Post autor: EwCzAkIs » 27 cze 2010

Eggie pisze:A poza tym jestem uprzedzona, bo w filmie gra Haru, ha! Przyznaję się :D
Domyslam sie Eggie xD ale tak w ramach uzupelnienia - oczywiscie Haru jest przystojniejszy co tu kryc... ale Koji ma tak uroczy usmiech ze masakra... przyznam ze z poczatku sie smialam z tego jak ten chlopak wyglada ale po czasie zaczelam dostrzegac jego plusy no i jakos tak bardziej mnie rozczula niz Haru, bo Haru jest sexi-flexi i tyle ;)
Awatar użytkownika
Athaya
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Athaya » 27 cze 2010

Oglądam trzeci raz.. Po dwuch latach ponownie odnalazłam ten cudowny film 8) Hiro z filmu jest przystojniejszy i taki bardziej męski niż ten z dramy. Jego ojciec mnie rozbawił, ale zazwyczaj rodzice faceta nie robią większych problemów. Suki znienawidziłam od razu. Nie trawię takich pustych dziewczątek, które zachowują się jakby miały klapki na oczach i nie wiadomo co w tej głowie :evil: Poza za tym z Hiro jest niezły kozak :lol:
Minusem jest to, że wszystko się bardzo szybko dzieje w tym filmie ;) Zadziwiające, ale mi się wcale nie dłużył . Ale warto było ;) Na pewno jeszcze wrócę do niego nie raz !!! :twisted:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Post autor: anna-banana » 27 cze 2010

Film wlaśnie sciągnęłam,dzis zrobie sobie z nim seans. Miałam dylemat czy obejrzeć Dirty dancing 2 które dziś w tv czy Koizore,ale zwyciężyła Koizora :D
Awatar użytkownika
Rosia-chan
Przyklejony do ekranu

Post autor: Rosia-chan » 27 cze 2010

Ja chciałam jeszcze tylko zwrócić uwagę na postać Nozomu,który w dramie jest śliczny i trochę mi przypomina z fryzury Ogura,a ten w filmie wygląda jak przychlast.
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 27 cze 2010

Bo w dramie grał Miura Shohei, a wiesz, nazwisko zobowiązuje :wink:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

W filmie grał ten gostek od CB - ja na początku jakoś nie zwróciłam uwagi w ogóle, a po dwóch sezonach CB zapałałam do niego taką sympatią, że jakoś nie mogę go uważać za "przychlasta" :D
Awatar użytkownika
Rosia-chan
Przyklejony do ekranu

Post autor: Rosia-chan » 27 cze 2010

boom_boom pisze:Bo w dramie grał Miura Shohei, a wiesz, nazwisko zobowiązuje :wink:
No faktycznie :D
Eggie pisze:W filmie grał ten gostek od CB - ja na początku jakoś nie zwróciłam uwagi w ogóle, a po dwóch sezonach CB zapałałam do niego taką sympatią, że jakoś nie mogę go uważać za "przychlasta" Very Happy
A co to jest CB? :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

My bad, wybacz. Code Blue z Gakki i Yamapiem :)
ODPOWIEDZ