[2008] Hana yori dango Fainaru

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

[2008] Hana yori dango Fainaru

Postautor: Eliza » 19 sie 2008

花より男子ファイナル / 花より男子 F
Hana yori dango final / hana yori dango F
Boys Over Flowers: Final

Obrazek

reżyseria: Yasuharu Ishii, Toshio Tsuboi
scenariusz: Mikio Satake
premiera: 28.06.2008

OBSADA:
Inoue Mao jako Makino Tsukush
Matsumoto Jun jako Domyoji Tsukasa
Oguri Shun jako Hanazawa Rui
Matsuda Shota jako Nishikado Sojiro
Abe Tsuyoshi jako Mimasaka Akira

Myślę, że treści przybliżać nie trzeba :D Filmowy finał popularnej serii Hana Yori Dango.

Ktoś już widział?!?!?!

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 19 lis 2008

Korzystając z absolutnego braku wolnego czasu załączyłam wczoraj Fainaru.
No cóż, ten film nie jest może jakąś totalną porażką, ale jest całkiem blisko w moim odczuciu. Przede wszystkim kompletnie nie ma klimatu HYD. Właściwie to w ogóle nie ma klimatu, bo nawet nie przypomina filmu japońskiego. Z drugiej strony, nie przypomina też filmu amerykańskiego. Ja miałam takie uczucie że jest po części taki i taki, tzn. tacy Japończycy silący się, by wyglądać jak Amerykanie.
Oczywiście były i dobre strony HYD F np MatsuJun:)
Fabuła była beznadziejnie głupia, a już zupełnie umarłam, kiedy Kaede zaczęła się ściskać z Makino... Kurde, ona powinna być złaaa. Przynajmniej w miarę zła:)
Chociaż kiss był bardziej ludzki niż w pierwszej części, chociaż nadal wiele mu brakuje do doskonałości:)
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 21 gru 2008

Dzisiaj obejrzałam film i mnie sie osobiście podobał.
To prawda cieżko o klimat z dramy.. cięzko o klimat z drugiej serii, a co dopiero mówić o 1... _^_;
Ale.. ale film był całkiem zjadliwy, znowu pojawiły się akcje nie z tej ziemi, i znowu MatsuJun wkurzał mnie na potęgę xDDD

moj komentarz do filmu? Hanazawa Rui.. możesz mnie poślubić~! *O*
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 25 gru 2008

Film mi się bardzo podobał \(^o^)/
Wcale nie uważam, że zupełnie zmieniono klimat znany z dramy, moim zdaniem dodano jedynie nieco filmowego uroku. I choć pomysł z tiarą uważam za wyjątkowo głupi, dobrze się bawiłam. I było kawaii^^
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 27 gru 2008

A bardzo przyjemny film, choc guuupiutki jak stad na Alaske^^
Tylko czemu tak malo Rui w nim bylo? *zawiedzona*
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 08 mar 2009

Wczoraj się zorientowałam, że coś takiego istnieje, a że jak zwykle poniosła mnie wyobraźnia co do ogromnej ilości wolnego czasu :P, to obejrzałam.

Spoilery

To było naprawdę bolesne. Uwielbiam HYD i chyba to już pozozstanie moim ulubionym serialem ( nie wiem, czy to Shun, czy to Jun, czy może ogólnie sentyment do pierwszej dramy... ). Ale ten film był ewidentnie robiony dla kasy. Przede wszystkim, zero klimatu. Poza tym, tylko Jun i Mao to jednak nie jest wszystko... Muszą być wszystkie postaci!

Te jej wątpliwości były wydumane, a fabuła była szyta grubymi nićmi. prawie żałuję, że to obejrzałam.... No i te okropne spodnie Juna! I Shun jako ksiądz? No błagam...

Ale najgorsza była oczywiście.... żenujaca scena końcowa! :D Pod tym względem, film absolutnie nie ustepnował serialowi :P

Słabo te było, słabe.... 5/10
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Postautor: lovegood » 08 mar 2009

Eee mnie się podobało nawet ;) Chociaż nie było to tak zabawne jak serial. Ale jedna scena mnie powaliła - końcówka, Yuki przychodzi na spotkanie z autorem książki (Herbaciarzem) a on taki uśmiech i zaczyna zwiewać :D Prawie spadłam z krzesła xD
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 30 mar 2009

E tam, mi się podobało, właśnie tego sie spodzieałam, bajeru na zakończenie dwóch serii, imho był lepszy niż końcówka serii drugiej XD Matsujun niedogolony, z gołą klata poganiajacy jak Sawyer na bezludnej wyspie czy też Ogurek ksiądz xd albo akcja z gościem z ciężarówki. Pośmiałam się, są gorsze filmy xd
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Domek
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Domek » 28 sie 2009

lovegood pisze:Ale jedna scena mnie powaliła - końcówka, Yuki przychodzi na spotkanie z autorem książki (Herbaciarzem) a on taki uśmiech i zaczyna zwiewać :D Prawie spadłam z krzesła xD

Do ostatniej sekudy miałam nadzieję, że weźmie ją w ramiona i powie, że zawsze ją kochał i że porwie ją na przejażdżkę jego motorem XD *naiwniak z niej*

A mi się film podobał, bo chociaż był na maksa odrealniony, to był motto motto wakacyjny ; D Bo nie mówcie, że plątanie się z ukochanym chłopakiem po całym świecie, z myślą, że pieniądze nie mają znaczenia i ze świadomością, że ten ukochany chłopak zrobi dla was wszystko nie jest fajne? Bo dla mnie totalnie jest XD Podróż samochodem po amerykańskich pustkowiach, postój w Las Vegas, szkoła przetrwania na bezludnej wyspie, gdzieś po drodze Hong Kong, no rany, ja też tak chcę!

Bardzo podobała mi się gra Juna, nie wiem czy zrobił to specjalnie czy tak mu po prostu samo jakoś wyszło, ale jego postać była taka, jaka powinna być - jego Tsukasa TROSZKĘ dorósł, stał się odpowiedzialny i otwarty jeśli chodzi o jego uczucia. No i właśnie, co do niego, to nie mam w sumie żadnych zastrzeżeń, był uroczy po tsukasowemu i nawet seksowny, i już.

Gorzej z Makino. Lubiłam tę dziewczynę (w sensie aktorkę) do pierwszych odcinków drugiej serii HYD, a im dalej tym bardziej nie mogłam jej ścierpieć. Apogeum nadeszło przy okazji finału HYD 2. JAK ONA DENERWUJĄCO GRA! x____x Dodatkowo scenarzyści wyrządzili jej krzywdę, bo postać Tsukishi w filmie rodzi rządzę mordu. I ten sztuczny płacz... ach...

Lubię też aktorkę grającą mamę Tsukasy - świetna kobieta w sumie, pomijając te jej wcześniejsze ekscesy. Elegancka, zadziorna, zrozumiała swoje błędy. I chociaż ja na miejscu Tsukasy i Makino prawdopodobnie nigdy bym jej nie wybaczyła, to fajnie, że na końcu ich przytuliła i miło się do nich uśmiechała na tym ich nieziemsko kiczowatym ślubie. W ogóle to dlaczego te Japońce nie biorą ślubu w swoich ślicznych tradycyjnych ubrankach? Na swoim Japończyku (jak go zdobędę) wymuszę żeby założył tradycyjne kimono. Nie podoba mi się ta amerykanizacja. A jak już jesteśmy przy ślubie, to WTF z tym Rui'm w roli księdza?! To właśnie TEN moment spowodował, że prawie spadłam z krzesła XD I nie wiem jak u was, ale kiedy Rui na samiutkim końcu odłożył zdjęcie na parapet, dziwnie się uśmiechnął i zaczął paplać coś o życiu, ja miałam nagły przebłysk "o rany, Rui zaraz popełni samobójstwo!".
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 28 sie 2009

Domek pisze:ale kiedy Rui na samiutkim końcu odłożył zdjęcie na parapet, dziwnie się uśmiechnął i zaczął paplać coś o życiu, ja miałam nagły przebłysk "o rany, Rui zaraz popełni samobójstwo!".

O bosh! :D :D
Nigdy nie przyszło mi to do głowy, ale teraz bedzie mi sie to wiecznie kojarzyć :P

Film jest słaby, ale z punktu widzenia, który podajesz, faktycznie siada na psychę. Bo ja też sie na nim dobrze bawiłam, ale za drugim razem ( no i potem też, kiedy już zastosowałam taktykę) - ogladam go jako zlepek scen z M&D i F4, nie mysląc o fabule i wszystko jest ok ;)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Domek
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Domek » 30 sie 2009

Eggie pisze:O bosh! :D :D
Nigdy nie przyszło mi to do głowy, ale teraz bedzie mi sie to wiecznie kojarzyć :P

Hahaha, rany, przepraszam! XD

Eggie pisze:ogladam go jako zlepek scen z M&D i F4, nie mysląc o fabule i wszystko jest ok ;)

No bo tak właśnie trzeba - podziwiać widoki i odpływać myślami do krainy "ach, ja też bym tak chciała z [...]" <- tu wpisać imię wybranka. Nic więcej do odbioru tego filmu nie jest konieczne XD
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 31 sie 2009

Czy spodziewałam się napewno czegoś innego ale też do końca nie było źle. Jak zawsze zbzikowany na maksa.
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Sheeruun
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Sheeruun » 04 mar 2010

Omg, rozwaliła mnie scena z niedźwiedziem. Ogólnie to tam nic śmiesznego nie było, ale jak Makino przywaliła mu z pięści, to ja pomyślałem "ta, okaże się, że Tsukasa ześwirował na tej wyspie i zaczął biegać po lesie i ryczeć" XD Wizja ryczącego MatsuJuna w lamparciej skórze a'la Tarzan spowodowała totalny atak smiechu.. :roll: XD
A jak ten helikopter przyleciał po nich i Tsukaza powiedział "To jest dziwne!" ja na cały dom krzykłem "UFO!" XD
Mi odwala jak oglądam czasami.. xD

*paręnaście/dziesiąt minut później*

O lol, ale że Rui księdzem? Matko XD
W ogole Ogór w białych ciuchach i tych rudych włosach wygląda zajedwabiście.. Tak ogórowo! XD

I chcę zobaczyć ich dzieciaka. Lol xD Z początku myślałem, że Tsukasa ucieknie, taką minę zrobił, a potem zaczął latać i się drzeć z radości, lol xD
Ogólnie fajne było ^^
[center]Ouran High School Host Club | My Girlfriend is a Gumiho[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 04 mar 2010

noo mnie ten fakt ze Rui na ksiedza poszedl rozwalil kompletnie..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Sheeruun
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Sheeruun » 04 mar 2010

W sumie, żeby tacy księża jak Ogur byli to nawet ja bym do kościoła chodził..XD
[center]Ouran High School Host Club | My Girlfriend is a Gumiho[/center]

Wróć do „J-movie”