[2006] Prince of Tennis

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

[2006] Prince of Tennis

Post autor: Yoshiko » 17 wrz 2008

~~ PRINCE OF TENNIS 2006 - Live Action ~~

Obrazek
Obrazek

reżyseria: Yuichi Abe
scenariusz: Daisuke Habara, Takeshi Konomi
link: http://www.imdb.com/title/tt0824406/" onclick="window.open(this.href);return false;

Wystepują:

Seigaku
Echizen Ryoma: Hongou Kanata (Seigi no Mikata)
Tezuka Kunimitsu: Shirota Yuu (Rookies, D-Boys)
Oishi Syuuichirou: Suzuki Hiroki (Fuma no Kojiro)
Kikumaru Eiji: Adachi Osamu (Princess Princess D; D-Boys)
Momoshiro Takeshi: Kaji Masaki (Regatta)
Kaidou Kaoru: Kujirai Kousuke
Inui Sadaharu: Araki Hirofumi
Fuji Syuusuke: Aiba Hiroki (Delicious Gakuin)
Kawamura Takashi: Kotani Yoshikazu (Anego)

Hyotei
Atobe Keigo: Sainei Ryuuji
Oshitari Yuushi: Nakae Daiki
Mukahi Gakuto: Emoto Tokio
Akutagawa Jirou: Ishii Genki
Ohtori Choutarou: Date Kouji
Shishido Ryou: Suzuki Junpei
Kabaji Munehiro: Yamakawa Kazutoshi
Egate McLeod Higaki: RIKIYA

OPIS:
Jest to film na podstawie mangi Takeshi Konomi, a wydanego później anime.Film jest skrótem serii anime. W liceum Seigaku pojawia się Echizen Ryoma, młody chłopak z rakietą do tenisa i od razu zwraca na siebie uwagę starszych chłopaków z klubu tenisowego swoją pewnością siebie i lekką bezczelnością. Widzimy pierwszy pojedynek Ryomy z jednym z chłopaków, który zostaje przerwany przez kapitana drużyny Tezuke Kunimitsu. Drużyna nie akceptuje młodego ale słuchając kapitana Tezuki przyjmują Ryome do drużyny ale nie wierzą w jego ducha sportu. Dopiero na zawodach miedzy szkolnych szkoła Seigaku pokazuje wszystkim na ile ich stać.

Od siebie:
Nie oglądałam anime ale sam film uważam za dobry ze wzgledu na mecze i efekty specjalne.Jak przystało na wszystkie anime sportowe czy to będzie "Dear Boys" (koszykówka),"Captain Tsubasa"(piłka nożna) czy Prince of Tennis, w filmie tym nie zabrakło charakterystycznych walk, efektów, świszczących odbić piłki. Akcja toczy sie szybko ale jest również okrojona. Ale co się dziwić, anime ma ponad 100 odcinków, ciężko jest to pokazać w jednym filmie.
Film jest lekki, przyjemny i dużo w nim fajnych chłopaków (mój ulubiony to oczywiście kapitan Tezuka grany przez Shirota Yuu).

Ciekawostka:
Jest również musical Prince of Tennis, obsada tak jak w filmie poza Ryoma :P

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2006] Prince of Tennis

Post autor: Chie » 23 paź 2011

Film mi się spodobał mimo tych wszyskich dziwnych skoków i tego typu rzeczy.Powiedziałabym nawet że to dodawało uroku tej dramie.Główny bohater ironiczny, pewny siebie i wredny ale mimo to go polubiłam.
ODPOWIEDZ