[2007] Kisaragi

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

[2007] Kisaragi

Post autor: daydreamer4 » 23 paź 2008

INFORMACJE OGÓLNE
Tytuł: Kisaragi
Tytuł oryginalny: キサラギ
Rok produkcji: 2007
Reżyseria: Yuichi Sato
Gatunek: Komedia/Kryminał
Czas trwania: 108 minut

Obrazek

Obsada:
Shun Oguri - Lemoto
Yusuke Santamaria - Yuji Oda
Keisuke Koide - Snake
Muga Tsukaji - Yasuo
Teruyuki Kagawa - Strawberry Girl
Kanako Sakai - Kisaragi Miki

Krótki opis:
W rok po samobójstwie modelki Miki Kisaragi, piątka jej fanów, znająca sie jedynie z forum internetowego, postanawia spotkać sie i uczcić pamiec swojej idolki. Tajemnicze okoliczności w jakich zgineła dziewczyna burzą jednak spokój i przyjemną atmosferę. Wydaje sie być zupełnie nieprawdopodobne, żeby ktoś tak uroczy i radosny mógł nagle, z dnia na dzień, odebrać sobie życie. Czy jest zatem mozliwe, że została zamordowana?? Nagle wszytsko staje sie jasne i panowie stawiają sobie za punkt honoru odnaleźć morderce 8)

Kilka słów od siebie:
Zwrot akcji na zwrocie akcji, zwrotem akcji pogania :) A całośc dzieje sie tylko w jednym pomieszczeniu i w filmie wystepuje właściwie tylko 6 aktorów.
Baaardzo pozytywnie zakręcony film moim zdaniem :) Dawno już nie ogladałam filmu, który miałby tak dobrze skonstruowaną, ciekawą i raczej niespotykaną fabułę :) A do tego można miejscami popłakac sie ze śmiechu :mrgreen: Ale podstawą jest wątek kryminalny, który zakręca kilka razy aż na końcu wszytsko jest już zupełnie pokręcone. Oczywiście nie w taki sposób, że za nic nie wiadomo o co chodzi, historia jest tak poprowadzona, że wszytsko zaczyna do siebie pasować (ale nie dajcie się zwieść :)) Główne postaci są zwariowane zupełnie, w ogóle cały pomysł filmu jest zwariowany. Niestety nie znam sie na tyle dobrze na kulturze i mentalnosći Japończyków żeby móc to być moze głebiej zrozumieć. Pomimo tego, uważam ze ten film to naprawde dobre kino rozrywkowe.

Polecam film wszytskim, którzy akurat sie nudzą i chcą przestać sie nudzic:) Ewentualnie tym którzy mieli gorszy dzień i wiedzą, że żadne nawet najsłodsze romansidło nie poprawi im humoru :) Nie..., własciwie to polecam wszytskim którzy mają ochotę na dobrą komedie i Oguri Shuna :D :giggle:

Trochę danych technicznych: Nie znalazłam linku do sciagniecia filmu z netu :( Ale na Mułku jest na 1000%. O napisach polskich chyba mozna pomażyć, angielskie bez problemu są dostepne np na kloofy.net

I takie małe PS: Tak mnie natchnęło na napisanie tej "recenzji" jak spojrzałam na tytuły na tym forum, i odniosłam wrażenie, że tak romantyczno mrocznie tajemniczo tam :) (ale nie wszytsko ogladałam więc pewna nie jestem) To sobie pomyslałam, że moze dodam jakąś komedie:) A ta wyjatkowo mi się podobała. Mam nadzieje ze wam też sie spodoba :D

Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Post autor: wersalus » 23 paź 2008

Tak musze przyznac, ze to calkiem udana komedia, bardzo dobra obsada. Naprawde warto obejrzec.
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD

Post autor: olszyna » 24 paź 2008

Haha mi też się bardzo podobało:) Swietne było można nawet powiedzieć:) na początku troszeczkę zanudzało, ale potem akcja się rozkręciła, wszystko zaczęło do siebie pasować, naprawdę ktoś to super obmyślił:) podziwiam za pomysł:) ten film jest dobrym przykładem tego, jak przy użyciu minimalnych kosztów można nakręcić coś naprawdę ciekawego:)

Ogórek jest super jak zawsze, w roli maniakalnego fana jest niezwykle wiarygodny:)
Polecam wszystkim:)
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Post autor: CHILMA » 24 paź 2008

Właśnie niedawno oglądałam ten film i nawet nie myślałam, że aż tak mi się spodoba ^^ Zwroty akcji są po prostu niesamowite - im dalej tym lepiej. Nie nudziłam się, poprawiłam sobie humor i nawet nie zauważyłam kiedy minęły mi te dwie godziny. Film rzeczywiscie jak nahbardziej jest wart polecenia.
olszyna pisze:ten film jest dobrym przykładem tego, jak przy użyciu minimalnych kosztów można nakręcić coś naprawdę ciekawego:)
Dokładnie -> tak naprawdę to wystarczy dobry scenariusz i świetna gra aktorska (to tylko i aż tyle ^^)
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 25 paź 2008

Kurcze, a mi sie strasznie nie podobalo><;
Chyba nawet nie udalo mi sie do samgo konca dobrnac, kompletnie mnie nie wciagnelo.
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 12 sty 2010

Hm, mam dość mieszane uczucia co do tego filmu >D Oczywiście zaczęłam oglądać dla Ogórka, potem okazało się że gra też Koide Keisuke, którego bardzo lubię XD ale przyznam szczerze, że początek mnie strasznie znudził, i nie wiem czy bym nie przerwała oglądania, gdyby nie cudowna jak zawsze mimika Ogórka, który jak zwykle grał świetnie. No, ale z drugiej strony dobrze, że nie przerwałam, bo potem akcja zaczęła się w naprawdę fajny sposób rozkręcać >D i faktycznie, ilość zwrotów akcji jest tu powalająca. I do tego wszystko jest naprawdę logicznie wyjaśnione xD
Poza tym to bardziej komedia jednak niż kryminał xD niektóre fragmenty mnie zwaliły z nóg xD StrawberryGirl... xD eh. zmieszanie Yasuo, śmiertelna powaga pana OdaYuuji... i cudowny Shunek <3 [tak, powtarzam się xD]
z pewnością to dość nietypowe kino, ale jak ma się trochę wolnego czasu to warto obejrzeć >D
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Reira » 16 maja 2010

Film obejrzałam już dawno, ale dopiero teraz upatrzyłam ten temat na forum. Jak go ściągałam to myślałam, że to będzie jakieś Blues Brothers (po plakacie) albo jakiś wojownik walczący z niesprawiedliwością (przez tytuł, wiecie jedno słowo w tytule jak Superman), ale czekała mnie miła niespodzianka.

Film ściągałam ze względu na Ogurka, innych za bardzo nie kojarzyłam. Początek taki sobie, mnie tam się podobała taka atmosfera wyczekiwania, jak kogoś nudzi to radzę przetrwać. Później robi się super ciekawie, są różne niespodzianki i zwroty akcji, ale najbardziej pamiętam tego gościa, co ciągle chodził do kibelka - zbyt rzucający się w oczy akcent humorystyczny... oraz że Oruri był jedynym nie mającym bezpośredniego związku z gwiazdą.

Film myślę, że można obejrzeć w niedzielne popołudnie ale nie z całą rodziną, bo to o morderstwie, wiec raczej kino familijne to to nie jest. :D
ODPOWIEDZ