[2008] Cyborg She

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

[2008] Cyborg She

Post autor: Yoshiko » 29 paź 2008

Cyborg She 2008

Tytuł: Cyborg She / Boku no Kanojo wa Cyborg
Rok produkcji: 2008
Reżyseria: Kwak Jae-Yong
Gatunek: Komedia/Romans/Sci-Fiction
Czas trwania: 120 minut

Obrazek
Obrazek

OBSADA:
Ayase Haruka - Cyborg
Koide Keisuke - Jiro Kitamura
Kiritani Kenta - koleżanka Jiro
Risa Ai - dziewczyna
Yoshikazu Ebisu - właścicielka cukierni

OPIS:
Młody chłopak Jiro (Koide Keisuke) mieszka sam w Tokyo, co roku sam spędza swoje urodziny chodząc na to samo spagetti i kupuje sobie prezent. W któreś swoje urodziny spotyka dziwnie zachowującą się dziewczynę (Ayase Haruka). Spędzają razem swoje urodziny po czym ona znika mówiąc, że pochodzi z przyszłośći.
Za rok w swoje urodziny Jiro znowu spotyka ta dziewczynę, przychodzą do jego domu i okazuje sie, że ona jest cyborgiem z przyszłości, który został przysłany przez samego Jiro z przyszłości aby ułatwić mu życie w przeszłości. Zamieszkują razem, chodzą na uczelnie, do pracy, bawią się...
Ale czy cyborg jest zdolny do uczuć emocjonalnych? Czy potrafi kochać? Czy Jiro odnajdzie w cyborgu człowieka i będą szczęśliwi czy to jednak będzie zbyt duży ciężar dla jego serca?

OD SIEBIE:
Sięgnęłam po ten film ze względu na Keisuke bo lubie oglądać z nim produkcje i nie zawiodłam się :D Mimo elementów sci-fiction film okazał sie pełen humoru i uczucia. Super efekty przy trzęsieniu ziemi w Tokyo a im bliżej końca filmu (kiedy wszystko sie wyjaśnia) zrobiło mi sie bardzo chusteczkowo.
Mogę film polecić nawet komuś kto nie lubi sci-fiction, gdyż nie ma tego tak wiele w filmie i nie jest rażące :wink:
Obawiałam się, że będzie to film podobny do filmu z Bi Rainem "I'm a cyborg but It's OK" ale na szczęście to zupełne przeciwieństwo

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://asianmediawiki.com/Cyborg_She" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imdb.com/title/tt0929860/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 05 lis 2008

Może być ciekawie, zwłaszcza za reżyserię wziął się pan Kwon, znany z reżyserii My Sassy Girl :D
Masz może inną lokację linków do tego filmu? Bo ten, który podałaś nie działa..
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 15 lis 2008

A tez sciagnelam sobie film i musze przyznac ze straaaaasznie sie rozczarowalam. Nie bylam nawet w stanie przejsc przez polowe filmu, jak wylaczylam go z trzaskiem i wyrzucilam z kompa.
Ja chyba po prostu jestem fanka dialogow, a tego mi w tym filmie zdecydowanie zabraklo. Znow powialo mi troche nuda, ledwie przeszlam przez ich pierwsza randke><;
I juz chyba jak zwykle, straszliwie denerwowala mnie glowna bohaterka - byla zbyt randomowa a przyczyny jej zachowania w wiekszosci kompletnie nie zrozumiale jak dla mnie.
Na szczescie kumpela w kilku zdaniach strescila mi co sie dzieje dalej i wyglada na to, ze dobrze ze sie nie zmuszalam do ogladania filmu do konca - to po prostu nie moja bajka.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2008] Cyborg She

Post autor: Cherry » 14 sie 2010

troszkę się bałam oglądać ten film bo nie przepadam za robotami
ale ten film był po prostu świetny ^^
można się pośmiać Spoiler! np akcja z tortem na urodziny czy zaglądanie pod sukienkę ;D
można też popłakać Spoiler! przy trzęsieniu ziemi kiedy CyborgGirl 'umarła'
no i bardzo mi się podobało zakończenie Spoiler! fajnie że znalazła się kobieta z krwi i kości, która chciala z nim być
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2008] Cyborg She

Post autor: Snake » 08 lip 2011

Ultra słodki film z bardzo pociesznym i uroczym klimatem. Ciekawa jest ogólna koncepcja, w której do samotnego bohatera przybywa dziewczyna cyborg (świetna Haruka Ayase) i mamy z tego komedię romantyczną z masą dziwnych zdarzeń i sporą ilością melodramatycznych scen.

Okej, mogę napisać, że temat miłości cyborga jest ukazany bardzo płytko (ale przecież to nie dramat jak np. Air Doll), a scenariusz sprawia wrażenie jakby pogubił kilka kartek, jednak nie zmienia to tego, że Cyborg She podobało mi się bardziej od My Sassy Girl, czy Windstruck od tego samego reżysera. Ten film ma to coś.

Koide Keisuke - nie podobał mi się wcale, poza tym nie potrafił zagrać pijanego. W ogóle go nie kojarzę, może lepiej niech gra drugoplanowe role, bo w Cyborg She nie dotrzymał kroku Ayase.

No i dwie filmowe zagwostki.
Podobnie jak w My Sassy Girl pojawił się snajper, który trafia metr od przestępcy trzymającego zakładnika :rolly: .
Druga rzecz to :
trzęsienie ziemi, które wyglądało jakby wybuchła bomba atomowa, albo przyszła Godzilla i zniszczyła miasto :lol:

Zakończenie mi się nie podobało, w sumie wolałbym, żeby ostatnie 20 minut zostało wycięte ;)
ODPOWIEDZ