[2008] Negative Happy Chainsaw Edge

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

[2008] Negative Happy Chainsaw Edge

Post autor: kye.chwan » 28 gru 2008

Negative Happy Chainsaw Edge

Obrazek Obrazek

Reżyseria: Kitamura Takuji
Scenariusz: Kobayashi Hirotoshi
Zdjęcia: Kobayashi Moto
Muzyka: Takahashi Tetsuya
Na podstawie: powiesci(?) Takimoto Tatsuhiko (2001)
Rok produkcji: 2008.1.19
Czas trwania: 109 min
Ending: GReeeeN - BE FREE

Wystepuja:
Megumi Seki - Yumizaki Eri
Hayato Ichihara - Yamamoto Yousuke
Asari Yousuke - Watanabe
Miura Haruma - Noto
Itao Itsuji - Kato sensei
Shinjou Hiromi jako mezczyzna z pila lancuchowa

Historia:
Eri jest sliczna licealistka, ktora co wieczor staje do walki z mezczyzna uzbrojonym w pile lanuchowa, oczywiscie pojawiajacym sie z innego swiata. Yousuke to nienajzdolniejszy, nie za bardzo odwazny licealista, ktory pewnej nocy na placu zabaw widzi jak Eri zmaga sie z mezczyzna z pila lancuchowa. Jak na nastoletniego chlopczyka przystalo straszliwie go to zainteresowalo i w koncu postanawia walczyc razem z Eri. Lub raczej tylko stac u jej boku i wspierac ja na odleglosc.

Ode mnie:
Film sciagnelam glownie dlatego, ze spodobal mi sie tytul - wrozyl cos niezbyt inteligentnego ale moze zabawnegoXD
No i Miura wypisany w cast tez sie do tego przyczynil. A juz ogladajac film zorientowalam sie ze glownego bohatera znam z Rookies, tylko nie kojarzylam go z imienia. Tak wiec jesli chodzi o aktorow to bylam bardzo zadowolona, szkoda tylko ze Miura nie pojawia sie za duzo T.T
Jesli chodzi o plot - nie ma go za duzo, ale jest calkiem zgrabnie ujety. Walka z mezczyzna z pila lancuchowa (btw, mogliby go jednak jakos nazwac, bo ciezko tak opisowo za kazdym razem) jest w sumie glownym watkiem, ale nie zajmuje za duzo czasu ogolnie. Nie mamy tez za duzo problemow mlodych licealistow, bardziej jest pokazane ich w miare normalne(?) zycie w przerwach pomiedzy napadami. Ciekawe rozwiazanie^^v
No i warto wspomniec o efektach specjalnych, ktore sa naprawde calkiem niezle - rzucanie nozykami, efektowne uniki, skakanie z pominieciem grawitacji czy wglad w pile lancuchowaXD Bardzo milo sie oglada

Ogolnie film oceniam bardzo dobrze - jak tytul wskazuje nie jest zbyt inteligentny, ale obejrzalam go z wielka przyjemnoscia
Bardzo polecam^^

Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Yoshiko » 28 gru 2008

Też sie przymierzam do tego filmu, Hayato to kojarze nie tylko z Rookies, wiecej produkcji z nim oglądałam np. Waterboys, Check it out Yo, Long Love Letter, My Lili Chou. Ale na razie nie widzę napisów więc wstrzymam sie az powstaną. Nie znam jap więc źle mi sie ogląda na domyslanie się.
W każdym razie ten film mam w planie.
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu

Post autor: Otai » 30 mar 2009

Ktoś to w końcu oglądał? Ja się od dłuższego czasu przymeirzam, chociaż niee mam ochoty po oficjalnym trailerze- nie oglądajcie jak nie cchecie spoiler2ów, bo pokazują kto umiera :P

Miura piękną piosenkę zaśpiewał do tego filmu <3
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu

Post autor: Dwukwiat » 25 lip 2009

Hmm trailery bywają zwodne ;d

Kiedyś szukałam filmów z Haru-chanem. Zobaczyłam "chainsaw" i uciekłam XD Potem zobaczyłam trailer i dalej no nie bardzo, ale w końcu stwierdziłam, no kurde przecież to nie może byc jaka Masakra piła, czy coś no i włączyłam. Co ciekawe nawet mnie wciągnęło. Wprawdzie na początku zakrztusiłam się winem jak pan piła dostał mięchem w ryj i pomyślałam "teraz to mięcho jeszcze powinno spaść Hayato na twarz i spadło. Doszłam do wniosku, że chyba nic inteligentnego w tym filmie mnie nie czeka.
Aleee się rozkręciło, nawet mnie ta niby fabuła wkręciła.

Pan piła mnie za to śmieszył, nie dość, że dementor, to jeszcze potem to Oko Saurona, a na końcu bomba atomowa, uroczy XDD

No i znaczny plus, czyli Haruma, szkoda że tak mało, ale jak tylko ta jego blond czuprynka pojawiła to miałam zaciesza^^ (kurde jednak to jest jakiś fetysz, ci tlenieni japonce XD Pooooza Seto!) Plus ta boska pisoenka <333 Chyba znowu będę mieć fazę :D

Film zaskoczył mnie bardzo mile, bałam się że wyłączę po kilku minutach, ale to mięso na twarzy dało mi siły, a potem jak się film skończył był taki szok, że to już^^ Anyway, miłe urozmaicenie od przesączonych tragedia i sad endami shounen-aiów ;d
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 08 sie 2009

Obejrzałam ten film i uważam, że jest słaby, a warto obejrzenia momenty to tylko te z Haru-chanem, który był zresztą powodem obejrzenia przeze mnie filmu. Wynudziłam się raczej, chociaż to mięcho było prześmieszne, potem znów się obudziłam jak Haruma wypadł zza krzaków i wywołał bójkę, potem ta piosenka (najlepszy fragment, połączona ze wspomnieniami, ciekawie to wyszło), za jakiś czas znowu ten wyścig na motorach (też był Haruma) i kompletnie się uśmiałam na końcu, bo ta ostateczna walka była dla mnie trochę żałosna, ale cóż, czas już chyba skończyć to długaśne zdanie.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 08 sie 2009

Może inaczej, czy jest ktoś, kto NIE oglądał tego filmu dla Haru-chana? :D Bo osobiście chciałam tylko zobaczyć, w jakim kontekście jest użyta ta piosenka, którą śpiewa Noto i w sumie nawet dobrze, jak się teraz nad tym zastanawiam, że była pod koniec, bo nie miałabym motywacji, żeby to skończyć.

Niestety, główny bohater był niewyjściowy, więc nie było na kogo patrzeć, trochę wychodziłam "na kanapkę", trochę przewijałam, historia mnie kompletnie nie wciągnęła. Jak wracałam, miałam wrażenie, że zatrzymałam film spacją :P
Ale co jest najgorsze to fakt, że gościu ciągle mówi Noto to, Noto tamto i za kazdym razem miałam nadzieję, że go pokażą, a tu kicha.

Ale Miura była cudny, miał ekstra fryz i on naprawdę dobrze śpiewa :)
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 08 sie 2009

Eggie pisze:Może inaczej, czy jest ktoś, kto NIE oglądał tego filmu dla Haru-chana? :D
Może ktos chciał zobaczyć piłę łańcuchową? :wink:
Eggie pisze:i on naprawdę dobrze śpiewa :)
Podpisuję się. Szczególnie zapada w pamięć to intro i wyśpiewane "aaarimasen" ;)
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 08 sie 2009

Eggie pisze:Może inaczej, czy jest ktoś, kto NIE oglądał tego filmu dla Haru-chana? :D
Ummm, jak pisalam w temacie -- spodobal mi sie tytul? Czyli wychodzi na to ze lady ma w sumie racje ;pp A glowny bohater mi sie podoba, tzn lubie jak przeciaga ostatnia sylabe jak mowi i ogolnie jest taki...kanciasty w ruchach -- fajny jestXD Nooo i koles z pila tez wymiatal ;p

No ale fakt, Haru chan byl glownym ciachem filmu^^
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu

Post autor: Dwukwiat » 12 sie 2009

Ale Hayato byl tam taki kochany, może nie ejst jakimś czołowym bishem, ale podobała mi się jego postać.
Ja sie nie wynudzilam osobiście, ale cóż... blond haruma to jest to <333 Szkoda tylko, ze nie żył, bo sam mógłby być ciekawym głównym bohaterem :D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 12 sie 2009

Dwukwiat pisze: blond haruma to jest to <333 Szkoda tylko, ze nie żył, bo sam mógłby być ciekawym głównym bohaterem :D
Ba, o nim to mógłby być osobny film :D
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 12 sie 2009

[quote="Eggie"]

Eeej, moglby oj moglby byc! Tylko... ja wiem ze jestem zboczona i w ogole, ale koles z pila tez musialby byc. Bez niego nie byloby tak ciekawie ;pp
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 12 sie 2009

kye.chwan pisze:
Eeej, moglby oj moglby byc! Tylko... ja wiem ze jestem zboczona i w ogole, ale koles z pila tez musialby byc. Bez niego nie byloby tak ciekawie ;pp
Mógłby byc, tylko az boję sie zapytać, co Haru-chan miałby z nim robić :D :D :D

A odbiegając w druga stonę: Kto jeszcze piszczał za każdym razem, gdy słyszał nazwisko: Yamamoto Yusuke? :D
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu

Może Haru by został przyjacielem pana z piłą? Tak dla odmiany XD

Ja nie piszczalam, ale się śmiałam, że nawet Juzek duchem był w tym filmie XDD
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 12 sie 2009

Eggie pisze:A odbiegając w druga stonę: Kto jeszcze piszczał za każdym razem, gdy słyszał nazwisko: Yamamoto Yusuke? :D
A pojawialo si etam? Widzialam film ponad pol roku temu, wiec nie bardzo kojarze :/ Ech ta skleroza ><;

Może Haru by został przyjacielem pana z piłą? Tak dla odmiany
Haha, juz widze uscisk dloni na przywitanie;p Nie wspominajac jakby mieli `zolwika` przybicXDD
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu

Hayato nazywał sie Yamamoto Yousuke :D

O jezu, wyobraziłam sobie Pana Piłę łypiącego tym swoim okiem saurona i przybijającego piątkę zacieszonemu Haru... trauma :giggle: XD
ODPOWIEDZ