[2002] Laundry

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

[2002] Laundry

Postautor: kye.chwan » 28 gru 2008

Laundry
Obrazek

Tytul: Laundry [ ランドリー ]
Rezyser: Mori Junichi
Scenariusz: Mori Junichi
Rok emisji: 2002
Piosenka przewodnia: Atami, Under The Sun
Oficjalna strona: http://laundry.robot.co.jp/
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=6PcF5uFN7SM

Wystepuja:
Yosuke Kubozuka - Teru
Koyuki - Mizue
Takashi Naito - Sally
Kenichiro Tanabe - Miyashita
Hana Kino - Kinuyo Okazaki
Risa Nishimura - Shiori Okazaki

Opis:
Kubozuka gra lekko uposledzonego chlopca, ktory pracuje w pralni swojej babci, a jego zadaniem jest pilnowanie czy wszystko jest w porzadku.To prosty, uczciwy chlopak ktory najbardziej nienawidzi klamstwa i kradziezy. Jednego dnia do pralni przychodzi Koyuki, ktora postanawia pozostawic za soba sukienke przywodzaca jej na mysl tragiczne wspomnienia. Kubozuka wyrusza w podroz by odnalezc Koyuki i zwrocic jej jej wlasnosc.
Tak zaczyna sie piekna historia o milosci, ktora potrafi wyleczyc z koszmarow i przetrwa wszelkie przeciwnosci.

Ode mnie:
Cudowny film. Pierwszy raz ogladalam Kubozuke i jestem w nim bardzo zakochana - swietny aktor.
Ale co najwazniejsze, niesamowita, ciepla historia o milosci, pieknie pokazana.
Bardzo polecam film, tym bardziej ze sa do niego napisy~

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 28 gru 2008

o ja!
Ja to chcę, ja to chcę!!! Kobozuka+Koyuki+raburabu to zdecydowanie musi być film dla mnie! :)
Kaś, na następnym SGD onegai~~ (albo może link do filmu i napisów na maila, jstem w domu i mam normalny net^^)
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 28 gru 2008

Widziałam ten film juz jakiś czas temu i była to moja pierwsze stycznosć z Kobuzuke... Zrobiłam wieeeeelkie "łoooooo" jak go zobaczyłam w tym filmie. On jest śliczny, uroczy, kochany i ta czapeczka, która mu prawie na oczy zachodziła... Przypominał mi swoim zachowaniem Foresta Gumpa :D

A film też bardzo sympatyczny :) Bez zbędnych fajerwerków i nadmiaru lukru :D Taki zwyczajnie nadzwyczajny :D Jak Kobuzuke :aww:
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 28 gru 2008

Jest swietny, prawda. A ta czapeczka mnie robroila totalnie, moglabym siedziec przez pol filmu i robic jedno wielkie aaaaawwwww
I w ogole jego postac ejst wrecz cudowna - chcialabym zeby tacy ludzie istnieli<33

A w ogole, wlasnie chyba ten brak kiczu, lukru, przerysowan i rozu w okolo sprawil ze film sie tak wspaniale oglada<3
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 29 gru 2008

Sympatyczny film, taki ciepły i zwyczajny, nieco nostalgiczny. Japończycy są nieźli w te klocki. Z drugiej strony zaś nie ma tu nic nowego i odkrywczego, akcja jest wolna i z dłużyznami (film ma pond 2 h), w każdym momencie można sobie zrobić przerwę, nie ma tego napięcia- co to się stanie zaraz. Jestem trochę zawiedziona intensywnością miłości- a włsciwie brakiem intensywności. Owszem, bardzo to słodkie, ciepłe i urocze, miło się patrzy,ale tak serio, jako rabu-rabo to słabo wypada
Jeśli ma sie nadwyżkę czasu, to można sobie przyjemnie go spędzić z tym filem, ale nie jest to must see. No chyba że jest się fanem (fanką :D) Kubozuki ^^

Kubozuka i Koyuki zaś wygldają cudownie razem <333333
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 29 gru 2008

Kubozuke znam od dawna, zaczęło sie od GTO, po przez IWGP, Long Love Letter - uważam, że jest dobrym aktorem. A ten film bym obejrzała, więc poprosze o linka na PW, dzieki.
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 09 sty 2009

Ja właśnie jestem wieeeelką fanką Kubozuki i dla mnie to pozycja must see była, tak zresztą jak i wszystkie filmy i dramy w których zagrał ten wspaniały aktor.
Po raz kolejny mnie zadziwił. Jak jeden aktor może wydawać się w kolejnych produkcjach tak kompletnie różny od swego poprzedniego wcielenia? Niepojęte po prostu, no ale świadczy o jego talencie.
Film był dla mnie przyjemny, głównie dlatego, że kooocham Kubozukę, a i Koyuki bardzo lubię (czegokolwiek by ze sobą nie zrobiła, i tak ją kocham za to, że zagrała w "Kimi wa petto" :D ). Niestety dłużyzny okropne były, ale gdyby wyciąć wiele niepotrzebnych przedłużeń scen, film byłby bardzo fajny. No ale nie ja jestem reżyserem :) I tak było dobrze.
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Tsukush
Przyklejony do ekranu

Postautor: Tsukush » 10 sty 2009

Film wydaje sie naprawde ciekawy , poszukuje właśnie jakiś linków ale poraz kolejny mój internet mnie zawodzi ...albo moja umiejętnośc szukania . Także jakby ktoś miał to ja chętnie pochwyce jakiegos linka do tego fimu :)
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 11 sty 2009

Ja oglądałam film na crunchyrollu. Co prawda to tylko stream, ale polecam, bo jego jakość tam jest naprawdę bez zarzutu.
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Tsukush
Przyklejony do ekranu

Postautor: Tsukush » 11 sty 2009

O super Dzieki :) To ja w takim razie się przejdę na crunchyrolla :)
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 11 sty 2009

Oo, to znaczy ze nie dostalas linka od nikogo?
Jesli wolisz sobie sciagnac film to daj znac a zapodam Ci linka do stronki^^
Tsukush
Przyklejony do ekranu

Postautor: Tsukush » 11 sty 2009

A no jasne że chce !! Nikt sie nie zadeklarował ... albo ja nie zauważyłam wpisu .. ? Sama szukałam ale niestety nic nie udało mi sie znaleśc ...
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 12 sty 2009

Obejrzałam film. Yay jaki słodziuchny film. A Kubozuka jest w nim taki słodki ze normalnie sama bym go przytuliła. Koyuki nie lubie ale to nic. Kubozuka nadrabia za wszystko.

Wróć do „J-movie”