[2007] Kofuku na Shokutaku

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

[2007] Kofuku na Shokutaku

Post autor: kye.chwan » 14 sty 2009

Kofuku na Shokutaku

Obrazek

Tytuł: Kofuku na Shokutaku 幸福な食卓
Tytuł angielski: Happy Dining Table

Reżyseria: Takashi Komatsu
Scenariusz: Yasuo Hasegawa
Muzyka: Takeshi Kobayashi
Na podstawie: powieści Maiko Seo
Rok produkcji: 2007
Czas trwania: 108 min

Trailer: http://www.nipponcinema.com/trailers/ko ... -shokutaku" onclick="window.open(this.href);return false;
Linki: http://www.imdb.com/title/tt0907648/" onclick="window.open(this.href);return false;

Występują:

Kie Kitano jako Sawako Nakahara (nagroda: Yokohama Film Festival, Best New Talent, 2008)
Yuuichi Haba jako Hiroshi Nakahara
Yuta Hiraoka jako Nao Nakahara
Yuriko Ishida jako Yuriko Nakahara
Ryo Katsuji jako Bengaku Oura
Sakura jako Yoshiko Kobayashi

Opis:

Główną bohaterkę - Nakahara Sawako - poznajemy w pierwszym dniu trzeciego roku gimnazjum, kiedy to przy śniadaniu ojciec ogłasza iż, a)rzuca posadę nauczyciela, b)rzuca posadę...ojca. Ale to nie koniec problemów rodzinnych - kilka lat wcześniej ojciec próbował popełnić samobójstwo, matka wyprowadziła się z domu (choć nadal utrzymuje kontkty ze wszystkimi, nawet przygotowuje posiłki dla rodziny), brat zrezygnował ze szkoły. Sporo jak na jedną rodzinę.
Tego samego dnia w szkole pojawia się nowy uczeń o dość nietypowym imieniu - Bengaku czyli 'nauka' i bardzo radosnym usposobieniu. Sawako i Bengaku połączy najpierw przyjaźń, potem miłość.
Jednak życie (a raczej filmXD) byłoby za piękne, gdyby w życiu głównej bohaterki nie pojawiło się więcej komplikacji i tragedii, prawda? Tak więc możemy oczekiwać, że życie Sawako nie będzie się zbyt gładko toczyć.

Kolejny film, który jest zaprzeczeniem tego, co mi się zazwyczaj podoba, a który podobał mi sie straszliwe - nie znajdziemy tu szybkiej akcji, mnóstwa zdarzeń, sarkastycznych dialogów (choć jak na japoński film to nawet SĄ dialogiXD). Mamy za to małe miasteczko i dość zgrabnie przedstawione problemy tudzież miłości nastolatków, pokazane bez fajerwerków czy przesady.
Skłamałabym jakbym napisała, że nie ściągnęłam filmu tylko dlatego, że występuje tam Hiraoka Yuuta, bo w sumie to był główny powód.
Na szczęscie cały film ogląda się bardzo przyjemnie. Choć sama końcówka jak to często w japońskich filmach nie do konca do mnie przemawia, film jest warty obejrzenia^^

Tsukush
Przyklejony do ekranu

Post autor: Tsukush » 14 sty 2009

Obejrzałam sobie własnie trailer i można odraz powiedzieć ,że napewno jest to film do popłakania ... czyli najlepiej na chlodny wieczór , kawke, i pod kocykiem :P Ciekawie sie przedstawił ( ładny aktor xD ) ten film , także napewno się do niego przymierze w wolnej chwili :)
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 14 sty 2009

Właśnie, czy ten film jest trochę smutny, smutny, czy bardzo smutny?
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Post autor: wersalus » 14 sty 2009

napisow pewnie dalej nie ma, bo film od dosc dawna u mnie sobie lezy i czeka.
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 14 sty 2009

>>Eliza

Smutny?XD
Nie poplakalam sie, ale ma swoje smutne chwile... jesli takie wytlumaczenie Ci cos pomozeXDDD

>>wersalus
A nic nie wiem o napisach, ale nie bylo ich uwzglednionych w poscie z ktorego sciagalam, wiec mozliwe ze chyba nie ma? *no idea*
ODPOWIEDZ