[2006] Sakuran

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2006] Sakuran

Post autor: Piżmak » 18 mar 2009

Dziś troszkę w innych klimatach niż zwykle , cofamy się do epoki Edo, gdzie młoda krnąbrna dziewczynka zaczyna swoja karierę w dzielnicy czerwonych latarnii...

Obrazek

Podstawowe dane:

Produkcja: Japonia
Gatunek: dramat, historyczny (nie sugerujcie sie gatunkiem,film naprawdę przyjemnie sie ogląda i można się też na nim pośmiać, więc nie do końca został dobrze sklasyfikowany, ja bym raczej określiła go jako obyczajowy)
Reżyseria: Mika Ninagawa
Scenariusz: Yuki Tanada
Zdjęcia: Takuro Ishizaka
Muzyka: Ringo Shiina
Czas trwania: 111 minut
Obsada: Anna Tsuchiya, Masanobu Ando, Yoshino Kimura, Kippei Shiina, Hiroki Narimiya

Opis

Film jest adaptacją mangi Anno Moyoco i debiutem fabularnym Miki Ninagawy, która zdobyła światowe uznanie jako doskonały fotograf.
Młoda służąca w domu publicznym, Tomeki (Anna Tsuchiya), zostaje sprzedana do Yoshiwary, dzielnicy czerwonych latarni, gdzie opieką obejmuje ją wysoka rangą kurtyzana, Shohi (Miho Kanno). Tomeki, zaczynająca swoją karierę jako prostytutka, sprawia opiekunom wiele problemów - jest buntownicza, pyskata i źle wychowana. Mimo to, jako Kiyoha, zyskuje popularność wśród klientów domu publicznego, co wzbudza zazdrość u jej głównej konkurentki, Takao (Yoshino Kimura). Kiyoha musi walczyć o swoją pozycję, próbuje jednocześnie znaleźć prawdziwą miłość w świecie ułudy.

Moje odczucia:

Film obejrzałam z ogromną ciekawością, jest przepięknie zrobiony - wszystkie stroje kurtyzan, ozdoby, grzebyczki, lustereczka, złote rybki przewijające sie przez cały film, spadające płatki wiśni - cudeńko, przynajmniej dla mnie kobiety, było na czym oko zawiesić. Dialogów nie ma bardzo dużo, co jest plusem w tym przypadku. Erotyka ukazana w czystej postaci, bez krępacji. Uczucia kurtyzan tak namacalne, że można się z nimi utożsamiać. Pragną, kochają , walczą, bronią i marzą tak samo jak każda z nas. Przy tym sa dość nietuzinkowe, ponieważ mają własną niestłamszona wolę i bywaja dość krnąbrne a zarazem intrygujące. na szczególną uwagę zasługuje soundtrack do filmu. Płyta „Heisei Fuuzoku” Shiiny Ringo posłużyła jako ścieżka dźwiękowa do „Sakuran”.Dzięki muzyce, która dodaje historii z epoki Edo współczesnego kolorytu film ogląda się z dużym zainteresowaniem.

Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 17 cze 2009

Aaaa~ film jest swietny<3 Główną bohaterkę uwielbiam - jest głośna, wyszczekana, taka bardzo mało japońska. Kolory uzyte w filmie to po prostu bajka - ostre, wyraźnie, do tego cudowna muzyka i prześliczne stroje.
Zdecydowanie me likesssss it!<3
Co prawda romantyczka końcówka juz tak może nie do końca do mnie przemawia, ale i tak jestem zdecydowanie na tak^^
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 17 cze 2009

Też mi sie podobało. Jedna z niewielu jap. produkcji kostiumowych, która wyszła przyzwoicie.
Choć mi aktorka akurat średnio pasowała.
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 15 sie 2009

Obejrzałam i również bardzo mi się podobało.
Główna bohaterka jest taka nietuzinkowa, nawet uroda odbija jej charakter. Wie, czego chce i się nie boi. Świetnie to wyszła. Najpierw nie chciała być "tą dz*wką", potem została najbardziej popularną.
Śliczne stroje, kolory, muzyka.
I samo życie tych kurtyzan... Te ich historyjki przy kapieli, która ma większe wzięcie i którą ktoś wykupi.
ODPOWIEDZ