[2008] KIDS

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu

[2008] KIDS

Post autor: Otai » 15 kwie 2009

Polskie napisy do filmu dostępne dzieli lizards@DEEP fansubs . Ale jakby ktos chciał, a nie chcę sie zapisywać na kolejne forum mogę przesłać napisy w PMce :D . Jeden z moich ulubionych, jeśli nie najukochańszy japonski film, z dwoma znanymi gwiazdkami, Koike Teppeiem i Hiroshim Tamakim (Chiaki w Nodame Cantabile miedzy innymi(. polecam.

KIDS
Obrazek

Premiera: 2.02.2008
Reżyseria: Hagishima Tatsuya
Scenariusz: Otsuichi

W głównych rolach:
Koike Teppei - Asato
Tamaki Hiroshi - Takeo
Kuriyama Chiaki - Shiho

Opis: Melancholijna, piękna historia opowiadajaca o przyjaźni butownika Takeo, posiadajacego nadprzyrodzone moce Asato orz kelnerki Shiho. Asato przybywa do miasta, żeby zobaczyć po wielu latach swoją matkę, która zniszczyła mu dzieciństwo Takeo dostrzerga jeg nadprzyrodzone moce, a kiedy poznaje jego historie postanaia go wspierać. jakie sa moce Asato, czy przysporzą bohaterom cierpień, czy też ich uszczęśliwią. jeden z lepszych japońsich filmów 2008 roku

Jeszcze raz to powiem, strasznie lubię ten film, jest taki melancholijny trochę, całość poprowadzona jest tak jakoś "sennie", tylko nie w negatywnym tego słowa znaczeniu, po prostu w ten sposób budowany jest klimat. Koike to świetny aktor, a rola Asato jest fajna. A Tamaki, wyglada zupełnie inaczej niż w np. Nodame cantabile czy love shuffle, ale ten styl też mu pasuje, i wogole no Tamaki fangirizm <3

Efekty specjalne- to znaczy przenoszenie ran z jedfnego ciala na drugie super jest zrobione, nie wygląda to sztucznie, naprawdę się postarali.

Linki:
http://www.imdb.com/title/tt1170400/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://asianmediawiki.com/Kids" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 16 kwie 2009

Strasznie sie zajawilam na ten film jak sie dowiedzialam o jego istnieniu, z niecierpliwoscia czekalam az sie pojawi na DVD i ktos go w koncu na necie umiesci, niestety bardzo, bardzo sie rozczarowalam.
Akcja ciagnie sie niemilosiernie, powolne to wszystko i jakies takie rozwleczone, a kulminacyjny punkt z wielka katastrofa na moscie - uhg, nie wiedzialam czy umierac ze smiechu czy plakac z zalosci nad kiepskim rozwiazaniem.
Ogladnelam tylko dlatego, ze bylam niesamowicie zafascynowana Koike w tamtym okresie, mialam ciagly niedosyt produkcji z jego udzialem, ale niestety film mnie nie zachwycil. A im dluzej czasu mija od momentu kiedy widzialam ten film, tym bardziej mi sie nie podoba:/
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu

Post autor: Avalia » 25 kwie 2009

Polskie napisy do filmu dostępne dzieli lizards@DEEP fansubs (forum kizuna) . Ale jakby ktos chciał, a nie chcę sie zapisywać na kolejne forum mogę przesłać napisy w PMce
Mi nie chce dojść link aktywacyjny więc poproszę na PM ^^

Co do filmu nie powiem, że ma on porywającą akcję itd. bo nie ma. Ale miło mi się oglądało, na pewno mi się nie ciągną. Było ładnie prosto, smutno ale skończyłam mimo wszystko z uśmiechem. Lubię ogółem takie historię :) Koike był na prawdę uroczy (a kiedy on nie jest uroczy?) i cieszę, ze to zobaczyła ^^
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Post autor: sweetluluby » 09 maja 2009

Za taki właśnie rodzaj akcji kocham kino azjatyckie. Myślę, że jest to właśnie jego specyfika.
Tam odpowiednia dynamikę maja filmy akcji. Wszystkie inne natomiast rządzą się swoimi prawami i albo się to polubi albo nie. Taki lajf! :wink:
Film KIDS to jeden z lepszych, jakie oglądałam. należy on do moich ulubionych!!!
Bardzo ciekawy pomysł z tym przyjmowaniem zranień... :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 25 cze 2009

Mi się też bardzo podobał.
Kierując się "głosem serca", dałabym mu bezapelacyjne 10, "obiektywie" patrząc, niewiele mniej, 9.

Przemówiło do mnie wszystko - główni bohaterowie, ich motywacja, klimat filmu. Akcja była z tych, nad którymi sie raczej przysiada i zastanawia, a niżeli wbija w fotel i po takich filmach zastanawiam się, czy przypadkiem nie wolę tych pierwszych.
Teppei, Hiro-chan, nawet dziewczyna - wszyscy byli super, na 6 :)

Jedyne, co każe spojrzec surowszym okiem to ten cały dar Asamoto i jego momentami irracjonalne zachowania. Jako widz potrafię zrozumieć, że jako wrażliwe dziecko nie potrafił przejśc obojętnie wobec tego nawału cierpienia ludzkiego. jednak jako w miarę logicznie myslący człowiek stwierdzam, że nie było żadnej potrzeby, żeby on sobie zabierał wszystkie stłuczenia i i zadrapania. W końcu te dzieci nie umierały....
Końcówka jest cokolwiek dramatyczna, ale cieszę się, że wszyscy przeżyli. Japończycy mają tendencję większą do utrzymywania swoich bohaterów przy zyciu, niż w Korei :D

Naprawdę polecam, no i Hiro w nieznanej mi do tej pory roli <3
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Post autor: lovegood » 28 cze 2009

Ostatnio w końcu obejrzałam KIDS (chociaż jak mi zwiesiło komputer na 1h 20 minucie to myślałam że wyrzucę monitor przez okno).

Więc...podobało mi się. Co prawda spoiler2y miałam nieziemskie, bo wierzcie mi lub nie, ale Avalia ma pewną przypadłość... :P Koike <3 jak to zwykle bywa podobał mi się, reszta aktorów też ok ;) Najlepsza w całym filmie była ścieżka dźwiękowa, bardzo podnosiła nastrój :D Ogólnie na plus.
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Post autor: Lusia » 19 gru 2009

Hai, hai, akcja strasznie wolna, jakby jej w ogóle nie było, ale film mi się podobał. Najbardziej byłam ciekawa roli Teppei'a, bo jak na razie spotykałam go jako bardziej roztrzepanego bohatera, a tu grał poważniejszą postać i nie powiem, jestem mile zaskoczona.
Kiedy doszło do sceny wypadku naprawdę pomyślałam, że przejmie wszystkie rany każdego z poszkodowanych i umrze, ale cóż, na szczęście nie sprawdził się moje oczekiwania. Nawet uroniłam kilka łez oglądając tenże fragment.
I oczywiście muzyka, była naprawdę świetna. Dodawała nastroju i nigdy jej nie zabrakło. To dobrze, bo nie przepadam za chwilami w filmach jak jest cicho, szczególnie w momencie kiedy ścieżka dźwiękowa bardzo by się przydała.
Ładny film, może nie rewelacja, ale ładny ^^
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 19 gru 2009

Lusia pisze: Ładny film, może nie rewelacja, ale ładny ^^
O! dobrze powiedziane^^ Oglądałam go już trochę temu i powiem szczerze ze Teppei niestety albo dostaje takie jakieś głupie postaci albo po prostu jest kiepskim aktorem^^ Chyba w Gokusenie jak dotąd mi się podobał, bo tak to jak dla mnie niestety kiepsko wypada^^" Za to Tamaki jak najbardziej był, mrrrr^^ Może nie widziałam aż atak wiele produkcji z nim ale jak dotąd nawet w tych głupich jego gra spełniała chyba wszelkie wymagania ^^ Anyway, sama historia - hmmm... no nie tak źle, zakończenie na moście osobiście mnie rozśmieszyło jak oglądałam te sceny, już nie mówiąc o chyba wrodzonym masochizmie bohaterów^^
Podsumowując - podpisuję się pod wyżej przytoczonym zdaniem Lusi^^
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Post autor: Lusia » 19 gru 2009

Oh, miło mi^^
Nie, czemu, Teppei wydaje się być całkiem dobrym aktorem, z naciskiem na całkiem. Muszę zobaczyć jeszcze kilka dram czy filmów z nim w jakiejkolwiek innej postaci to wtedy się przekonam.
Hiroshi Tamaki... ten pan to dla nie kompletna nowość, ale wydaje mi się, że bardzo ładnie zagrał. Nie wiem jak mu idzie w innych rolach więc... E co tam dużo pisać, sympatyczny jest i tyle ^^
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 19 gru 2009

A Hiro-kun jest wielki! Dosłownie :D Zaczynając od Nodame a kończąc na gadających reniferach :D Nie ma roli w której nie byłby dobry :P
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 19 gru 2009

O kurcze Eggie oglądałaś tą dramę z reniferem?? Najgorsza drama świata chyba :D Ale mimo to Tamaki był świetny, stąd me stwierdzenie ze aktorem dobrym jest:D Bo role zupełnie różne i widać przynajmniej że nie gra na jedną modłę...
Tamaki natomiast w tym filmie jest taki,emmmm... męski:D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 19 gru 2009

Azzel pisze:O kurcze Eggie oglądałaś tą dramę z reniferem?? Najgorsza drama świata chyba :D Ale mimo to Tamaki był świetny, stąd me stwierdzenie ze aktorem dobrym jest:D Bo role zupełnie różne i widać przynajmniej że nie gra na jedną modłę...
Tamaki natomiast w tym filmie jest taki,emmmm... męski:D
No ba! Renifer to jest obowiązkowa drama dla wielbicieli Hiroshiego :D Jak bedę miałą chwilę to strezczę się w odpowiednim wątku na ten temat ale mnie tam się nawet podobała :D

Ach Tamaki-kun w Kidsach to jest po prostu dorosły facet, ot co :D Oby więcej takich seksi ról :D
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Post autor: akire » 26 kwie 2010

Obejrzałam sobie wczoraj i dziś (mam jakąś fazę na filmy, no nic). Zanim przejdę do standardowego narzekania, może coś ogólnie. No więc ogólnie całkiem mi się podobało. Spokojny film, ale o dziwo mi się nie nudził. Sama historia - podobało mi się, że to nie był film "o paranormalnych mocach", raczej ten fakt był tylko tłem dla całej reszty - czyli relacji bohaterów, ich problemów itd. W każdym razie miły, ładny (jak zostało powiedziane) film. Znowu powiem to samo - nie wybitny, ale podobał mi się. Takie 7/10.

No dobra, przechodzę do marudzenia, można się domyślić - ja już przeżyję te jego włosy, ale kurcze, mógłby zgolić ten okropny, rachityczny zarost. Za to jestem już w stanie zaopiniować, że Tamaki jest niezłym aktorem - w takiej roli widziałam go po raz pierwszy i był przekonujący. Zresztą nie znaczy to, że wolę tą jego wersję od innych - może i jest "męski" ale jednak nie w taki sposób, by mnie to jakoś wybitnie kręciło :P Co do Koike - no słodki jest chłopiec, na szczęście tutaj nie wyglądał tak słodko, żebym nie mogła wytrzymać. Dziewczynka, Shiori, bardzo mi się podobała.
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2008] KIDS

Post autor: Mina » 23 sty 2012

Wczoraj obejrzałam film w całości i jestem z niego bardzo zadowolona gdyż w ogóle mnie nie nudził.
Kocham filmi w takich spokojnych niby sennych klimatach a jednak wciągających.
Nostalgicznie było i smutnawo nawet na końcu myślałam że niby wszystko okey ale że przez matkę Asato i tak będzie im wszystkim smutno , jednak samiutka końcówka dała mi nadzieje że jedank nie gdyż Asato mimo wszystko wraca odwiedzić matkę z uśmiechem na twarzy.
Piękne to że dzieci w tym przypadku były mądrzejsze od rodziców i kochały swych rodzicieli mimo wszytsko.
Asato był bezsilny nawet jeśli widział małą ranke na ciele dziecka to musiał ją mu zabrać , bardzo dobre serce, pewnie większość by tak zrobiła ale z drugiej strony dzieci się przyzwyczaja do życia bez bólu i co ???
Podobało mi się jak ta dwójka przyjaciół nawzajem odbierała sobie ból i brała na siebie.
Nie rozumiem jak można coś takiego zrobić Shiho , po za tym blizna była taka sobie , wiem że pewnie każda z kobiet miałą by przez nią komplexy malutkie ale jak dla mnie i na zdrowy rozsądek wyglądała z nią seksownie , widziałąm ludzi w tymkobiety z gorszymi bliznami i plamami na twarzy i kroczyli dumnie po świecie , chyba że one miały swoich przyjaciół a ona nie póki nie spotkała tej dwójki.
Teppei też wyglądał seksownie z blizną i nie rozumiem komentarza jego koleżanek z klasy ze taka strata bo przystojna twarz i oszpecona, świat jest aż tak głupi i okrutny ???
Kiedy Shiho zostałą bez blizny i opuściła przyjaciół i Asato to nie wierzyłam ale na szczęście .....

Co do aktorstwa to nie znam się na tyle by po takich rolach móc to ocenić, pewna jestem tylko Teppeia , poradził sobie świetnie i wyglądał i uroczo i męsko .

Film polecam jest dobry i taki inny , zdecydowanie 10/10
ODPOWIEDZ