[2008] Tokyo Boy

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2008] Tokyo Boy

Post autor: Eggie » 21 maja 2009

Film w którym grają Horikita Maki i Takuya Ishida, z 2008 roku.

Obrazek

Minato jest młodą dziewczyną, której rodzice zgineli w wypadku w wyniku czego pozostała z babcią.
W jej życiu, wypełnionym pracą, pojawia się chłopak , Shu, który często zachodzi do sklepu, w którym ona pracuje i stają się oni sobie coraz bliźsi.
Jednakże w życiu Minato liczy sie jeszcze ktoś: Night, chłopak, z którym koresponduje od dziecka, lecz któego nigdy nie widziała, i od którego wsparcia jest niejako uależniona.
Związek z Shu rozpada się i Minato nie rozumie dlaczego. Do tego dochodzą dziwne wypadku w jej otoczeniu i zaniki pamięci, które przytrafiają jej się coraz cześciej...

alternatywny tytuł: Tôkyô Shônen
reżyseria: Shunichi Hirano
scenariusz: Mutsuki Watanabe
premiera: 2 lutego 2008

OBSADA:
Maki Horikita - Minato / Night
Takuya Ishida - Sho
Reiko Kusamura - Babcia Minato
Mitsuru Hirata - Ojciec Sho

Wybrałam z listy na Mysoju pierwszy film, którego tytuł mi sie spodobał i akurat trafiłam na coś z Maki. Ta dziewczyna naprawdę jest jak kameleon, z tym film jest wspaniała i znów nie do poznania.... Takuya Ishida też mi się podobał, muszę spojrzeć na jego filmografię...
A co do samego filmu, w dziwny sposób wbija w fotel. To, co narmalnie uważam za dłużyzny, tu budują napięcie. Nie sposób mnie było oderwać...

Bardzo podobał mi się motyw z Nightem i nawet wcale nie raziło mnie to, iż tak szybko dostrzegł, że to on rani tę, którą chce chronić.
Poza tym, zauważyliście motyw jabłka? Nie mogę tego zrozumieć...

Stanowczofilm spokojny i dosyć niekonwencjonalny, ale polecam :)

Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Post autor: DSakura » 11 lis 2009

Skończyłam oglądać ten film godzinę temu i przez cały ten czas zastanawiałam się, co o nim napisać ^^'
Najlepsze moim zdaniem określenie - "niekonwencjonalny" - już padło. Pozostaje mi się tylko podpisać się pod nim wszystkimi kończynami i polecić go każdemu, kto ma ochotę na "coś innego".
Awatar użytkownika
martan
Co to jest dorama? o_O

Re: [2008] Tokyo Boy

Post autor: martan » 16 lis 2011

Połowicznie moim zdaniem się udało. Film tajemniczy, poetycki, sięgający po jedno z dziwniejszych zaburzeń psychiki ludzkiej. Pomimo tylu atutów jednak do końca autorom zamysł nie wyszedł. Czegoś zabrakło. Może budowanego napięcia? Nie wiem, właściwie nie umiem tego sprecyzować.
Nie nudziłam się ale też film mną nie wstrząsnął. Kolejny obraz, który zapewne gdyby nie temat nie zapadł by mi na dłużej w pamięci. Ale może właśnie dlatego warto zobaczyć dla wyjątkowości tematu i może dla roli Maki Horikita, która zagrała bardzo dobrze.

No i symbol jabłka, nieustająco powtarzający się w japońskich obrazach. Może ktoś przybliżyć o co właściwie chodzi z jabłkami w kulturze japońskiej ? :D
ODPOWIEDZ