[2006] Taiyou no Uta

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

[2006] Taiyou no Uta

Postautor: evelinux » 23 maja 2009

Taiyou no Uta

Obrazek

reżyseria: Norihiro Koizumi
scenariusz: Kenji Bando
premiera: 17.06.2006

Występują:

* YUI jako Kaoru Amane
* Takashi Tsukamoto jako Koji Fujishiro
* Kuniko Asagi jako Yuki Amane (matka Kaoru)
* Goro Kishitani jako Ken Amane (ojciec Kaoru)
* Airi Toyama jako Misaki Matsumae (kuzynka Kaoru)

Mój koment:
Ktoś by mógł powiedzieć: "to samo co drama tylko krótsze." Nic bardziej mylnego. Generalnie motyw przewodni jest ten sam. Dziewczyna chora na XP, gra na gitarze i śpiewa, poznaje chłopaka, nagrywa płytę.. i wiadomo co potem. Jednak film jakoś mnie niespecjalnie urzekł. Yui w roli Kaoru jeszcze nawet mi podeszła, natomiast Takashi Tsukamoto jako Koji Fujishiro mi totalnie nie przypadł do gustu. Jak dla mnie to on był taki.. nijaki.. rozwiązanie z dramy podobalo mi sie bardziej, to że ona zabrała jego gitarę itp itd. natomiast w filmie takie to mentne.. nie wiem, nie przekonuje mnie film. może to dlatego że za malo czasu minelo od mojego obejrzenia dramy ktora mnie zauroczyla sobą. jeden tylko maly szkopul w dramie.. chlopak jezdzi wszedzie z ta deska surfingowa.. a wlasciwie ani razu go nie widzimy na niej.. ;) Plusem dla filmu jest muzyka - bardzo podobaly mi sie wszystkie piosenki spiewane przez Yui.

a wy jak myślicie? oglądaliście w ogóle film? jeśli nie, zapraszam do wyrobienia własnej opinii i podzielenia sie nią. jeśli ogladaliście, to powiedzcie co sądzicie na temat filmu?

Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2006] Taiyou no Uta

Postautor: Cherry » 05 paź 2010

oglądałam wczoraj ten film (jest w ogóle drama?) no i nie wiem co powiedzieć.
niby sie go fajnie oglądało, nie meczył tak jak inne filmy o chorobach.
podobało mi się to, że nie skupili się na jej cierpieniu i umieraniu.

mi też się nie podobał Takashi Tsukamoto jakoś tak..
Yui śpiewała cudownie a co do gry aktorskiej - poradziła sobie.

ogólnie film średni ale gdyby nie Yui, to nie obejrzałabym do końca.
moja ocena to 6/10
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2006] Taiyou no Uta

Postautor: evelinux » 05 paź 2010

Cherry pisze: (jest w ogóle drama?)

tak, http://wiki.d-addicts.com/Taiyo_no_Uta" onclick="window.open(this.href);return false;

mi sie drama o wiele bardziej podobala. i aktorzy fajniejsi.. choc akurat glowna bohaterka mi sie podobala i w dramie i w filmie. ale glowny bohater to kiszka straszna w filmie jest.
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |

Wróć do „J-movie”