[2008] Taiikukan Baby

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2008] Taiikukan Baby

Postautor: margot. » 26 sie 2009

Taiikukan Baby (Gymnasium Baby)

rok: 10.05.2008
tytuł oryginalny: 体育館ベイビー
gatunek: shounen-ai
reżyseria: Yoshihiro Fukagawa

obsada:
Yuichi Nakamura
Yuta Takahashi
Sho Kubo
Mirei Kiritani
Sakuraba Nanami
Makoto Kawahara
Tomoya Nagai
Ema Fujisawa
Ikkei Watanabe

opis:
Jun, najlepszy w swojej drużynie pływackiej, przegrywa ze swoim rywalem, Naoki'm, podczas letnich, szkolnych zawodów. Od tego czasu coś się zaczyna między nimi dziać....
Film opart na powieści, która otrzymała pierwsze miejsce w "First Love Junon Novel Grand Prix"

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=blVRdb2GA6s
filmweb: http://www.filmweb.pl/film/Taiikukan+Baby-2008-485945

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Dwukwiat » 26 sie 2009

Plusy: Nakamura XD shounen-ai i ten Titanic XD

Nie potrafię się zbytnio o shounen-aiach wypowiadać. One mają swój specyficzny klimat, wszystkie są prawie na jedno kopyto, w dodatku prawie zawsze się dziwnie kończą. W tym przypadku oszczędzili nam eee... sad endu.
Tutaj też, basen (jak nie mamy sztuki to mamy basen, taki element obowiazkowy s-aiow xd), przyjaciel okazuje się być gejem tylko brakuje wielkiej tragedii, albo nie... mamy przecież chorobę głównego bohatera!
No niemniej w tych licznych shounen-aiach które obejrzałam ten plasuje się nawet wysoko, oglądałam go z przyjemnością, ale ja po prostu lubię ten klimat^^

Z takich ciekawostek odnośnie tego filmu to w tym samym czasie powstał jeszcze drugi pokazujący alternatywną nie shounen-ai historię. Tam to Nakamura opiekuje niepełnosprawną koleżanką z klasy, tym samym pisząc maile z tajemniczą Jun. Irytowała w tym filmie jedna rzecz... Wklejanie scen z Taiikukana, poczatek to jakby się drugi raz to samo oglądało...
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 26 sie 2009

Tak naprawdę to shounen-ai w filmach raczej mało widziałam. Ten film jest raczej łagodny (więc rikli nie nastawiaj się na ostre wrażenia XD).
Poza tym główny bohater w którym się kocha kolega z basenu i można też powiedzieć, że jego kolega z dzieciństwa to jakoś główny bohater nie jest na tak, ale też definitywnie nie jest na nie, i tak trochę nie wie sam co zrobić i na końcu też nie mamy definitywnego rozwiązania.
No wątek choroby się pojawia, ale też nie do końca śmiertelny jak to zazwyczaj bywa w takich filmach.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Dwukwiat » 26 sie 2009

margot. pisze:No wątek choroby się pojawia, ale też nie do końca śmiertelny jak to zazwyczaj bywa w takich filmach.

Oj, widać, że mało s-aiów widziałaś XD Dobra nie zawsze choroby zabijają, ale i tak ktoś umiera XD Geje w Japonii nie mają happy endów, takiez mam eee mniemanie po tych filmach xd Jak w Takumi-kun był happy end to nakręcili sequel, który chyba nie będzie taki milutki XD

No Rikli to nie spodziewaj się wrażeń jak w Boys Love ;)

Tutaj to zdecydowanie ten brak rozwiązania irytował. Już wolę jak się pozabijają nawzajem, a nie zrobili radosny trójkącik xD
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 26 sie 2009

na piczatku myslalam ze to Tomuś jest na pierwszym planie..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 30 wrz 2009

1 Skąd to sciągnąć?
2. Są napisy?

3 offtpowe- Takui kun series... Ekhem, series?! Mam jeden film na dysku, jeszcze nie widzany (Takumi-Kun Series Niji Iro no Glass Dvd ripped by King-kun.avi) (ma ktoś napisy)? I właśnie usiłuję pobrać Takumi-kun Series - Soshite Harukaze ni sasayaite (ale chińsi cenzurowany net nie chce współpracować z MU i innymi hostingami).
A moze to jest ten sequel?
Anyways- jest tego więcej?
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 30 wrz 2009

1 i 2 - ja ściągałam polski hardsub z BAKA Fansubs XD.

Yuichi Nakamura to fajny aktor i przyjemnie się na niego patrzy :D Ale cały film to w sumie przesuwałam. Właściwie to moim masochistycznym zapędom podoba się kiedy jeden bohater z powodu choroby musi z czegoś zrezygnować - jakoś lubię patrzeć chyba w jaki sposób sobie ludzie z tym dają radę.... (Jidensha Shounenki to tak co tydzień sobie oglądam, bo raz wlaśnie to, a dwa to oczywiscie Maru XD).

Jeśli ktoś szuka czegos mocniejszego to hmmm... tajwańskie "wieczne Lato"? Aczkolwiek pierwsza połowa to sie tma dłuży, ale warto.
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 22 mar 2010

eee, niespecjalnie mi się podobało. na trzy razy oglądałam, ale to akurat jeszcze nie aż tak źle. jakoś cały ten plot mi nie podszedł, ten Murai jakiś taki, w ogóle nie polubiłam tego bohatera. Nakamura całkiem ładnie wyszedł, cały czas mi tak Tomę przypomina, może z oczu? w każdym razie tutaj wyglądał jak skrzyżowanie Tomy z Ohkurą ;) zakończenie słodkie do bólu. dla mnie słaby film, bynajmniej nie przez to, że shounen ai, ale tak po prostu, nie zrobił żadnego wrażenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheeruun
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Sheeruun » 24 mar 2010

Mi się nie spodobał tylko dlatego, że na końcu nie byli razem. Ja chciałem tutaj jakiś happy ending, słodkiego kissa i 'forever love' XD A tu dupa.. :roll:
[center]Ouran High School Host Club | My Girlfriend is a Gumiho[/center]
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 24 mar 2010

Sheeruun pisze:Mi się nie spodobał tylko dlatego, że na końcu nie byli razem. Ja chciałem tutaj jakiś happy ending, słodkiego kissa i 'forever love' XD A tu dupa.. :roll:

he? że niby z Muraiem? on był żal i porażka, najbardziej się bałam, że jednak uwiedzie tego Juna. zresztą rzeczony Jun taka łajza i niedojda też. szkoda gadać :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 24 mar 2010

Zaczęłam to oglądać, akcja..flaki z olejem, wszystkie te dialogi wydają mi się strasznie sztuczne, chociaż sceny na basenie mają kilka zalet.:D :D

Niestety usunęli z YT ten film - a był zsubowany, więc nie wiem, jak się skończyło. Jak ktoś ma jakiegoś linka niech mi zapoda na pm.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2008] Taiikukan Baby

Postautor: Eggie » 09 sie 2010

Ło matko z córką, beznadziejny ten film. Ja miałam ochotę na boys love i tak go sobie zdobyłam, licząc na... ehem, akcje :D Niestety, ani akcji nie było, ani AKCJI też nie. Ciągnęło się jak flaki z olejem, cytując przedmówczynię.
Ani oni przystojni, ani nie grali za dobrze :P
Nie kapuję w ogóle, co z tą chorobą Juna, ani po co była ta koleżanka umierająca. Myślałam, że kolega się w niej zakochał, ale nie - bach! kolejny pretendent do ręki Juna. A Jun się snuł po ekranie jeszcze gorzej od tego jego uwodziciela O.o
4/10, sama nie wiem czemu tak dużo :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
xsahara
Co to jest dorama? o_O

Re: [2008] Taiikukan Baby

Postautor: xsahara » 11 wrz 2010

Właśnie obejrzałam i muszę przyznać, że jak do tej pory, był to najgorszy film jaki obejrzałam. Pierwsze 30minut obejrzałam, a potem to już tylko przewijałam po kawałku, żeby jak najszybciej to skończyć.
Właściwie to nie wiem o co w nim chodziło. Co z tą chorobą Juna, skoro miał nie pływać, a on dalej pływał? Ta koleżanka też ni z gruchy ni z pietruchy. Przyjaciel też jakiś nie tego był. Wszystko ładnie pięknie, a jak pojawił się Murai to nagle odezwały się w nim łowcze zapędy i chciał zdobyć dla siebie Juna.
Muraia to ja się bałam, nie wiem czemu, ale mnie przerażał. Jun... Taki nijaki, ale aktor uroczy, trochę mi przypomina Ikuta Tomę ^^ Nie wiem czy to przez ten nos, włosy czy jak, ale jakoś tak mi się skojarzyło xD

Wróć do „J-movie”