[2008] Taiikukan Baby

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

[2008] Taiikukan Baby

Post autor: margot. » 26 sie 2009

Taiikukan Baby (Gymnasium Baby)

rok: 10.05.2008
tytuł oryginalny: 体育館ベイビー
gatunek: shounen-ai
reżyseria: Yoshihiro Fukagawa

obsada:
Yuichi Nakamura
Yuta Takahashi
Sho Kubo
Mirei Kiritani
Sakuraba Nanami
Makoto Kawahara
Tomoya Nagai
Ema Fujisawa
Ikkei Watanabe

opis:
Jun, najlepszy w swojej drużynie pływackiej, przegrywa ze swoim rywalem, Naoki'm, podczas letnich, szkolnych zawodów. Od tego czasu coś się zaczyna między nimi dziać....
Film opart na powieści, która otrzymała pierwsze miejsce w "First Love Junon Novel Grand Prix"

trailer:
filmweb: http://www.filmweb.pl/film/Taiikukan+Baby-2008-485945

Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu

Post autor: Dwukwiat » 26 sie 2009

Plusy: Nakamura XD shounen-ai i ten Titanic XD

Nie potrafię się zbytnio o shounen-aiach wypowiadać. One mają swój specyficzny klimat, wszystkie są prawie na jedno kopyto, w dodatku prawie zawsze się dziwnie kończą. W tym przypadku oszczędzili nam eee... sad endu.
Tutaj też, basen (jak nie mamy sztuki to mamy basen, taki element obowiazkowy s-aiow xd), przyjaciel okazuje się być gejem tylko brakuje wielkiej tragedii, albo nie... mamy przecież chorobę głównego bohatera!
No niemniej w tych licznych shounen-aiach które obejrzałam ten plasuje się nawet wysoko, oglądałam go z przyjemnością, ale ja po prostu lubię ten klimat^^

Z takich ciekawostek odnośnie tego filmu to w tym samym czasie powstał jeszcze drugi pokazujący alternatywną nie shounen-ai historię. Tam to Nakamura opiekuje niepełnosprawną koleżanką z klasy, tym samym pisząc maile z tajemniczą Jun. Irytowała w tym filmie jedna rzecz... Wklejanie scen z Taiikukana, poczatek to jakby się drugi raz to samo oglądało...
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 26 sie 2009

Tak naprawdę to shounen-ai w filmach raczej mało widziałam. Ten film jest raczej łagodny (więc rikli nie nastawiaj się na ostre wrażenia XD).
Poza tym główny bohater w którym się kocha kolega z basenu i można też powiedzieć, że jego kolega z dzieciństwa to jakoś główny bohater nie jest na tak, ale też definitywnie nie jest na nie, i tak trochę nie wie sam co zrobić i na końcu też nie mamy definitywnego rozwiązania.
No wątek choroby się pojawia, ale też nie do końca śmiertelny jak to zazwyczaj bywa w takich filmach.
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu

Post autor: Dwukwiat » 26 sie 2009

margot. pisze:No wątek choroby się pojawia, ale też nie do końca śmiertelny jak to zazwyczaj bywa w takich filmach.
Oj, widać, że mało s-aiów widziałaś XD Dobra nie zawsze choroby zabijają, ale i tak ktoś umiera XD Geje w Japonii nie mają happy endów, takiez mam eee mniemanie po tych filmach xd Jak w Takumi-kun był happy end to nakręcili sequel, który chyba nie będzie taki milutki XD

No Rikli to nie spodziewaj się wrażeń jak w Boys Love ;)

Tutaj to zdecydowanie ten brak rozwiązania irytował. Już wolę jak się pozabijają nawzajem, a nie zrobili radosny trójkącik xD
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 26 sie 2009

na piczatku myslalam ze to Tomuś jest na pierwszym planie..
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 30 wrz 2009

1 Skąd to sciągnąć?
2. Są napisy?

3 offtpowe- Takui kun series... Ekhem, series?! Mam jeden film na dysku, jeszcze nie widzany (Takumi-Kun Series Niji Iro no Glass Dvd ripped by King-kun.avi) (ma ktoś napisy)? I właśnie usiłuję pobrać Takumi-kun Series - Soshite Harukaze ni sasayaite (ale chińsi cenzurowany net nie chce współpracować z MU i innymi hostingami).
A moze to jest ten sequel?
Anyways- jest tego więcej?
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu

Post autor: Otai » 30 wrz 2009

1 i 2 - ja ściągałam polski hardsub z BAKA Fansubs XD.

Yuichi Nakamura to fajny aktor i przyjemnie się na niego patrzy :D Ale cały film to w sumie przesuwałam. Właściwie to moim masochistycznym zapędom podoba się kiedy jeden bohater z powodu choroby musi z czegoś zrezygnować - jakoś lubię patrzeć chyba w jaki sposób sobie ludzie z tym dają radę.... (Jidensha Shounenki to tak co tydzień sobie oglądam, bo raz wlaśnie to, a dwa to oczywiscie Maru XD).

Jeśli ktoś szuka czegos mocniejszego to hmmm... tajwańskie "wieczne Lato"? Aczkolwiek pierwsza połowa to sie tma dłuży, ale warto.
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Post autor: akire » 22 mar 2010

eee, niespecjalnie mi się podobało. na trzy razy oglądałam, ale to akurat jeszcze nie aż tak źle. jakoś cały ten plot mi nie podszedł, ten Murai jakiś taki, w ogóle nie polubiłam tego bohatera. Nakamura całkiem ładnie wyszedł, cały czas mi tak Tomę przypomina, może z oczu? w każdym razie tutaj wyglądał jak skrzyżowanie Tomy z Ohkurą ;) zakończenie słodkie do bólu. dla mnie słaby film, bynajmniej nie przez to, że shounen ai, ale tak po prostu, nie zrobił żadnego wrażenia.
Awatar użytkownika
Sheeruun
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Sheeruun » 24 mar 2010

Mi się nie spodobał tylko dlatego, że na końcu nie byli razem. Ja chciałem tutaj jakiś happy ending, słodkiego kissa i 'forever love' XD A tu dupa.. :roll:
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Post autor: akire » 24 mar 2010

Sheeruun pisze:Mi się nie spodobał tylko dlatego, że na końcu nie byli razem. Ja chciałem tutaj jakiś happy ending, słodkiego kissa i 'forever love' XD A tu dupa.. :roll:
he? że niby z Muraiem? on był żal i porażka, najbardziej się bałam, że jednak uwiedzie tego Juna. zresztą rzeczony Jun taka łajza i niedojda też. szkoda gadać :/
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Reira » 24 mar 2010

Zaczęłam to oglądać, akcja..flaki z olejem, wszystkie te dialogi wydają mi się strasznie sztuczne, chociaż sceny na basenie mają kilka zalet.:D :D

Niestety usunęli z YT ten film - a był zsubowany, więc nie wiem, jak się skończyło. Jak ktoś ma jakiegoś linka niech mi zapoda na pm.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2008] Taiikukan Baby

Post autor: Eggie » 09 sie 2010

Ło matko z córką, beznadziejny ten film. Ja miałam ochotę na boys love i tak go sobie zdobyłam, licząc na... ehem, akcje :D Niestety, ani akcji nie było, ani AKCJI też nie. Ciągnęło się jak flaki z olejem, cytując przedmówczynię.
Ani oni przystojni, ani nie grali za dobrze :P
Nie kapuję w ogóle, co z tą chorobą Juna, ani po co była ta koleżanka umierająca. Myślałam, że kolega się w niej zakochał, ale nie - bach! kolejny pretendent do ręki Juna. A Jun się snuł po ekranie jeszcze gorzej od tego jego uwodziciela O.o
4/10, sama nie wiem czemu tak dużo :P
Awatar użytkownika
xsahara
Co to jest dorama? o_O

Re: [2008] Taiikukan Baby

Post autor: xsahara » 11 wrz 2010

Właśnie obejrzałam i muszę przyznać, że jak do tej pory, był to najgorszy film jaki obejrzałam. Pierwsze 30minut obejrzałam, a potem to już tylko przewijałam po kawałku, żeby jak najszybciej to skończyć.
Właściwie to nie wiem o co w nim chodziło. Co z tą chorobą Juna, skoro miał nie pływać, a on dalej pływał? Ta koleżanka też ni z gruchy ni z pietruchy. Przyjaciel też jakiś nie tego był. Wszystko ładnie pięknie, a jak pojawił się Murai to nagle odezwały się w nim łowcze zapędy i chciał zdobyć dla siebie Juna.
Muraia to ja się bałam, nie wiem czemu, ale mnie przerażał. Jun... Taki nijaki, ale aktor uroczy, trochę mi przypomina Ikuta Tomę ^^ Nie wiem czy to przez ten nos, włosy czy jak, ale jakoś tak mi się skojarzyło xD
ODPOWIEDZ