[2001] Go!

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

[2001] Go!

Postautor: Dwukwiat » 26 sie 2009

Obrazek

Tytuł: Go!
Reżyseria: Isao Yukisada
Scenariusz: Kankuro Kudo
Data premiery: 20 października 2001
Czas trwania: 146 minut

Obsada:
Yosuke Kubozuka - Sugihara (Lee)
Kou Shibasaki - Sakurai, Tsubaki
Shinobu Ootake - Michiko (matka Sugihary)
Taro Yamamoto - Tawake
Tsutomu Yamazaki - Hideyoshi (ojciec Sugihary)

Opis:
Film opowiada historię młodego chłopaka Sugihary, który jest synem uciekiniera z Korei Północnej i japonki. Decyduje się on porzucić północnokoreańską szkołe o ogromnym rygorze aby uczęszczać do zwyczajnej japońskiej szkoły, gdzie jednak szacunek musi sobie wywalczyć pięściami. Pomimo tego, że został urodzony i wychowany w Japonii na każdym kroku czuje dyskryminację. Kiedy więc zakochuje się z wzajemnością w japońskiej dziewczynie jak najdłużej próbuje ukryć swoje pochodzenie bojąc się odrzucenia.
Film powstał na podstawie książki Kazuki Kaneshiro.

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=orZ0nMucUcI

Ode mnie:
Szczerze powiedziawszy "znam" Yosuke dopiero od kilku dni, a z każdą kolejną rzeczą jaką z nim oglądam utwierdzam się w tym, że świetny z niego aktor (pomijając że jest śliczny *__*)^^ Baaardzo mi się ten film podobał i znowu nie pamiętam co chciałam powiedzieć^^

Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 26 sie 2009

Och! Yosuke <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <i tak do końca świata!>
Mój ulubiony aktor ever :D Przynajmniej utrzymuje się na tej zaszczytnej pozycji od 1,5 roku ^^
W Go! jak zwykle wypadł świetnie i z tego co pamiętam zdobył chyba nawet jakieś nagrody za rolę.

A abstrahując od Yosuke film sam w sobie jest naprawdę dobry. Przed jego obejrzeniem nie zdawałam sobie sprawy z tego jak źle traktowani są Japończycy pochodzenia koreańskiego, choć słyszałam o tym wcześniej, bo ten motyw pojawiał się czasem w różnych książkach, np Murakamiego. Ale tutaj to zostało pokazane hmm dobitnie xP

Dwukwiatku, cieszę się bardzo, że zaczynasz poznawać Yosuke i myślę, że jeśli w którymś momencie Ci się nie znudzi to dojdziesz kiedyś do "Strawberry on the shortcake", jego najfantastyczniejszej roli, gdzie wyglądał i grał po prostu nieziemsko (oczywiście moim zdaniem). Sama drama może się nie podobać i naprawdę mnóóóóstwo ludzi ma do niej awersję, ale rola Yosuke <3 ^^
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

tak Yosuke niejedna nagrodę dostał za ten film^__^ W ogóle film nieźle nagrodzony...

Tematyka dyskryminacji jest ogólnie ciekawa, jeszcze tutaj tak pokazywali tą szkołę koreańska, potem w tej japońskiej. Albo to jak ta dziewczyna miała od dziecka wpajane, że koreańczycy to zuooo i taki wręcz mimowolny ten strach przed Sugiwarą. bardzo, baaaardzo ciekawy film^^

Tak, ja tu mdleję od każdego jego wyglądu, a Shortcake'a mam na liście musowej zaraz jak skończę LLL^^ Ach normalnie on mi się nie znudzi, prędzej dramy i filmy się skończą ;( Ale Yosuke jest po prostu <3 <3 <3 <3 <3
Aż się zdziwilam, ze ten film nie mial tematu oO
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 26 sie 2009

Sama drama może się nie podobać i naprawdę mnóóóóstwo ludzi ma do niej awersję, ale rola Yosuke <3 ^^

Naprawdę tyle ludzi tej dramy nie lubi? o.0 Ja odkąd ją obejrzałam, jest moją ulubioną pozycją z japońskich ;D No i właśnie Yosuke ;D Fantastyczny :D Nic z nim po tym nie widziałam, więc film z chęcią obejrzę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 26 sie 2009

offtop, ale
Maura naprawdę???
Ach kocham Cię normalnie :D :D :D :D :D W końcu ktoś kto docenia tą cudowną dramę xPP
Nawet nie wiedziałam, że oglądałaś ^^

Ej no naprawdę sporo ludzi nie cierpi tej dramy jak na różnych forach czytałam. Że niby się ciąąąągnie, nuuuudzi i nic się nie dzieje i przysypiali i generalnie nie dali rady dokończyć, albo z trudem. Ale ojej - co w niej było złego? Ja tą dramę kocham i już xPPP

A aby było przyzwoicie to powiem, ze poraził mnie moment, kiedy ta dziewczyna go tak potraktowała. I to z takiego powodu. Chyba rzeczywiście musiało to być w niej głęboko zakorzenione. Chociaż mnie nie dziwi, że sporo Japończyków to ksenofoby, słyszałam już opowieści, że niektórzy autentycznie mogą na ulicy uciekać od obcokrajowca, który np chce żeby mu pokazać drogę ;) I w ogóle od początku mojego zainteresowania Japonią sporo czytałam na innym forum o niechęci Japończyków (no oczywiście niektórych) do ludzi innych narodowości.
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Ciągnące się, przynudzające dramy? Coś dla mnie! *fanka Honey and Clover* I chyba sobie muszę znów zrobić przerwę od LLL (drama jest okej, ale nie przekonuje mnie ten watek ze znikajaca szkola XD)

Też się naczytałam, nasłuchalam o tej nieco ksenofobii, zawsze to tak nieco z przymrużeniem oka traktowałam, jednak takie momenty w filmach jak ten, że dziewczyna się praktycznie zaczyna trząść jak on mówi, że jest koreańczykiem to swiadczy o tym, ze to jest jednak problem tam... Smutne, nawet sie nie spodziewalam happy endu, ale jednak, milosc wygrala xD
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 18 maja 2010

Ten film jest GE-NIAL-NY (przyzwyczajenie z francuskiego do sylabizowania :D) Zachęcam was, żebyście go obejrzeli, to jest mistrzostwo pod każdym względem. Już w połowie wiedziałam, że ten film będzie jednym z moich lubionych.

Po pierwsze: Kubozuka Yosuke - jak ktoś oglądał IWGP to na pewno nie rozczaruje się jego grą, tu gra podobnego chłopaka, walczy w podobny sposób i mówi z podobnym akcentem, który uwielbiam. Świetna, idealnie zagrana rola, scena w hotelu, jak mówi kim jest dziewczynie po prostu rozwala, z jednej strony jest taki silny, a w tej scenie widać, jak łatwo go zranić. Jego gra też nie narzuca żadnych interpretacji, żadnego płaczu, złości, nic. Po prostu odchodzi.

Po drugie: polityka. Jaka polityka? Motywy rasowej dyskryminacji są tak pokazane, że w ogóle nie czuje się ich w tym filmie

Po trzecie: mistrzowski montaż. Pocięte przybliżenia, przeplot scen i - moi zdaniem najlepsza - scena marszu/skoku <- muzyka idealnie synchronizuje się z krokami maszerujących i jeszcze ta narracja.Będę sobie ją puszczać w pętli przez 2 miesiące.

Jeśli ktoś nadal nie czuje się zachęcony, to dodam, że wątek z ojcem jest też interesujący (gra go Yamazaki Tsutomu z Kurosagi), scena w dyskotece - must see.

Dwukwiat pisze:ale jednak, milosc wygrala xD

I to kolejna zaleta tego filmu, od razu powiedziane było, że to jest jego love story, przez co koniec nie wydawał się ckliwy i sztuczny. Cudowny film!
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2001] Go!

Postautor: Snake » 14 sie 2011

Bezsprzecznie świetny film. Do tego, w okresie premiery był tematycznie "na czasie", bo o ile się nie mylę, upokarzająca dla Koreańczyków na stałe zamieszkałych w Japonii konieczność noszenia zawsze przy sobie specjalnego dokumentu, została zniesiona chyba w 2005r.

Wszystkie dynamiczne sceny (mój faworyt to pojedynek z asystą taksówkarza) świetnie nakręcone, a autobiografia głównego bohatera subtelna i niegłupia.

Nieszablonowe love story, pozycja obowiązkowa dla fanów azjatyckiego kina :aww:

Wróć do „J-movie”