[2007] Boys Love 2

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2007] Boys Love 2

Postautor: margot. » 29 sie 2009

Boys Love 2 (Boys Love Theatrical Edition)
Obrazek

rok: 2007
gatunek: dramat, shounen-ai
reżyseria: Terauchi Kotaro

obsada:
Yoshikazu Kotani - Kairu Aoi
Kanno Atsumi - Sora Amakami
Kawakubo Yuki - Ichiyou Mizuki
Kazunori Tani - Riku Hanazono

opis:
Aoi Kairu (Kotani Yoshikazu) uczy w jednej z najbardziej prestiżowych szkół z internatem. Pewnego dnia, po rozstaniu się ze swoją dziewczyną, spotyka się z młodym chłopakiem, który zapewnia mu komfort i pociechę. Wkrótce po tym, że nowy uczeń, Sora (Kanno Atsumi), przenosi się do jego klasy i ku zaskoczeniu Kairu, to ten sam chłopiec z którym spotkał się wcześniej. Kairu próbuje odciąć się od niego i zachować ich związek w tajemnicy, w przeciwieństwie do Sory...

trailer:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Spoiler! Szczerze powiedziawszy to gdyby nie przydłużali i wycieli parę nieistotnych rzeczy, to ten film nie był taki zły. Oczywiście standardowo element szkoły, trójkącik był, ale za to było brak basenu! Co ma jedynka z 2 wspólnego? Pomijając tematykę i że rolę głównego bohatera gra ten sam aktor - Yoshikazu Kotani, tylko inną postać. Co do zakończenia.. hmm.. to nie można powiedzieć że był happy end, ale bądź co bądź w końcu są razem, więc smutne zakończenie też to do końca nie było.
W każdym razie dla fanów shounen-ai polecam. I szczerze to nie wiem czy 1 czy 2 było lepsze. Na tym samym poziomie jak dla mnie.

http://asianmediawiki.com/Boys_Love_The_Movie" onclick="window.open(this.href);return false;

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Domek
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Domek » 06 wrz 2009

Opiszę w tym wątku wrażenia po 1 i 2, dobrze? Bo nawet mi się nie chce rozdrabniać wszystkiego osobno.
Włączałam część pierwszą z drżącymi rękoma "o rany! mój pierwszy BL'owy film, hihihi", ale tak strasznie, straaaasznie się zawiodłam po pierwszych 15 minutach, że już resztę tylko przewijałam i oglądałam co ciekawsze momenty (czyli takie w których pojawiali się RAZEM dwaj główni bohaterzy).
Strasznie to wszystko było oklepane, szare i przytłaczające na dodatek. Jak dla mnie to tam w ogóle nie było żadnego "Love" tylko samo "Boys" i już. I wcale nie było mi ich szkoda, bo ten co grał ucznia mnie denerwował i w ogóle pseudo-seksi ciapa z niego była, i to wcale nie w pociesznym tego słowa znaczeniu. A ten drugi, pracownik, też jakiś taki dziwny i zahukany. Chciałoby się powiedzieć: się dobrały dwa... ciapciaki.

Część druga. Trochę entuzjazmu zdołałam z siebie wykrzesać, bo początek był nawet gorący a fabuła, jak się potem okazało, wcale nie taka najdenniejsza (no i był pocałunek! hihihi), ale też mnie nie porwało. W ogóle ta akcja z porwaniem tego długowłosego i gwałceniem przez byłego kolegę z klasy - uch, NIENAWIDZĘ TAKICH SCEN...
I do tego znów brak uczucia i te drewniane aktorstwo... Czy ktoś może mi polecić coś z gatunku BL z dobrą grą i fabułą? Istnieje coś takiego? Ludzie tworzą takie fajne yaojce, ale na dramę/film to już nie starcza sił. Nie mówię że fajne BL = same GORĄCE sceny, ale więcej uczucia i miłości by się przydało.
Wracając do Boys Love 2... Ciekawam czy ten chłoptaś z długimi włosami zacznie kiedyś znów chodzić.
Aaa, no i gdzieś tak w połowie ocknęłam się, że Aoi'ego gra Yoshikazu Kotani, host z Teioha : ) Grał marnie, ale za to jakie ma piękne oczka! Śliczne i niepowtarzane : ) Szkoda, że w flimach miał taką brzydką fryzurę. Z długimi włosami wyglądał by... łał XD
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 30 wrz 2009

Z dobrą fabłą to sa tylko "normalne" filmy, które zahaczają o watki homoseksualne. Shone-ai z definicji mają słaba fabułę.
Ja polecę od siebie dwa koreańsie filmy kostiumowe (jeśli lubisz kostiumowe, nie mogą Ci się nie spodobać): The king and the clown i A frozen flower.
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 30 wrz 2009

Ja polecam koreańskiego Antique. Też nie jest to typowy shounen-ai, ale wątek homoseksualny ma.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"

Wróć do „J-movie”