[2007] Ai no Kotodama

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

[2007] Ai no Kotodama

Post autor: margot. » 14 wrz 2009

愛の言霊 aka Words of Devotion

Obrazek

rok: 27 października 2007
gatunek: melodramat, shounen-ai
reżyseria: Satoshi Kaneda

obsada:
Hidenori Tokuyama - Ootani Shinya
Yasuka Saito - Tachibana Miyako
Rinako Matsuoka - Mizusawa Yuki

opis:
Po ukończeniu szkoły średniej, Tachibana i Otani po wyznaniu nawzajem sobie miłości, postanawiają żyć razem. Jednak gdy spotykają swoją wspólną koleżankę z liceum, Yuki wszystko zaczyna się między nimi psuć.

www: http://aikoto.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

linki:
http://www.filmweb.pl/film/Ai+no+Kotodama-2007-461798" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imdb.com/title/tt1230444/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://asianwiki.com/Words_of_Devotion" onclick="window.open(this.href);return false;

~~~~
Hmm wcale to nie było takie złe, lepsze niż Boys Love. Historia prosta jak to w shounen-ai bywa. Aczkolwiek nie przydługawa co jest plusem.
Podobała mi się gra Hidenori Tokuyamy jaką wcielił się w Ootaia. Niby taki zimny i twardy a pod spodem skrywa takiego
Natomiast Yasuka Saito strasznie przeszkadzały mi jego krzywe zęby -_- po prostu nie mogłam jak on się uśmiechał...
Fajny był motyw z perfumami które nazywały się 'Jealousy' co było motywem przewodnim całego filmu.
No i sceny miłosne, pokazane w delikatnym odcieniu, głównie na samym końcu. Hidenori Tokuyama ma ładną klatę XD a Yasuka Saito strasznie chudą, wszystkie kości mu było widać -_-

Awatar użytkownika
Tsunami
Oglądam regularnie xD

Post autor: Tsunami » 14 wrz 2009

Z tego filmu pamiętam głównie krzywe zęby Yasuki, haha. "Szkoda", że je sobie naprawił, miał taki ładny otwieracz do butelek z przodu.
Ale film był lekki, łatwy i przyjemny. No i zgadzam się z margot - naprawdę lepszy od Boys Love (co w zasadzie nie jest trudne do osiągnięcia, no ale ok).
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 14 wrz 2009

ja tam nadal wolę boys love i traume ;D dobra trauma nie jest zła ._.
a film taki uo sobie, s-ai na leniwe, niedzielne popoludnie ;P
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 14 wrz 2009

Tsunami pisze:Z tego filmu pamiętam głównie krzywe zęby Yasuki, haha. "Szkoda", że je sobie naprawił, miał taki ładny otwieracz do butelek z przodu.
Krzywe zęby rządzą XD chyba wszyscy je zapamiętają z tego filmu ^^
A no szkoda że sobie naprawił, bo to było takie... charakterystyczne XD
Tsunami pisze: Ale film był lekki, łatwy i przyjemny. No i zgadzam się z margot - naprawdę lepszy od Boys Love (co w zasadzie nie jest trudne do osiągnięcia, no ale ok).
Ano w zasadzie nie było. Aczkolwiek zawsze mogli zrobić coś gorszego od BL.
No co ty rikli BL (1 czy 2?) ci się bardziej podobało? O.o zważywszy że tam na nikogo nie było co patrzeć, a tutaj przynajmniej Hidenori Tokuyama był całkiem całkiem nie najgorszy.
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu

Post autor: Dwukwiat » 14 wrz 2009

Ja odróżniam ten film od innych, bo ma normalny happy nie i nikt nie umiera XD Choć ogólnie uwielbiam s-aie, gdzie zapodają szokującą końcówkę^^ Jak to rikli już rzekła dobra trauma nie jest zła^^

Chociaż Ai no Kotodama baardzo lubię^^ Choć nie wiem co lepsze... Jedno s-ai i drugie s-ai xD
Awatar użytkownika
Sheeruun
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Sheeruun » 26 lut 2010

Ah, ja właśnie obejrzałem i straszniście mi się końcówka podoba! :3
Myślałem, że to będzie znowu takie krążenie wokół siebie i ledwie jeden mały kiss pod koniec albo i wcale, a tutaj prosze, było sporo nawet :shock: I o dziwo happy end..
Aww, słodkie te przytulanki na końcu <3

Lol, jak oglądałem, jakoś z początku to matka weszła do pokoju. Akurat była scena z pobitą miską i tym całusem na zażegnanie kłótni. Matka patrzy, zaśmiała się jak odpadło ucho od michy.. ale przy pocałunku zrobiła *facepalm*, westchnęła i poszła.. :roll:
XD
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu

Re: [2007] Ai no Kotodama

Post autor: Otai » 04 lis 2010

Jeden z tych filmów s-ai, które mogę zaliczyć do lepszych. Generalnie nawet jeśli fabuła jest tu prosta to jest, bo w większości filmów s-ai mam wrażenie, że za mocno stawiają na dramatyczne zakończenie i sporo liryki. Nie ważne własciwie tak bardzo, że to s-ai, wazne, że film jest ciepły i uważam, ze między bohaterami czuć chemię, więc zaliczę do tych filmów które miło się oglądało i też go wyróżnię na tle innych.
ODPOWIEDZ