[2009] Kaiji: The ultimate gambler

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2009] Kaiji: The ultimate gambler

Postautor: Eggie » 08 mar 2010

Kaiji: The ultimate gambler

Obrazek

Znany też jako: Gambling Apocalypse Kaiji / Kaiji: Jinsei gyakuten gemu
Premiera: 10.10.2009
Reżyseria: Toya Sato
Scenariusz: Mika Omori, Nobuyuki Fukumoto (manga)
Trailer:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Linki:
http://www.imdb.com/title/tt1309449/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://asianmediawiki.com/Gambling_Apocalypse_Kaiji" onclick="window.open(this.href);return false;

Występują:
Ken'ichi Matsuyama - Sahara Makoto
Tatsuya Fujiwara - Ito Kaiji
Yuki Amami - Endo Rinko
Teruyuki Kagawa - Tonegawa Yukio

Kolejny film, którego nasze oczy nie ujrzą jeszcze długo a szkoda... *A może ktoś ma jakieś zródełko?*

Tatsuya Fujiwara gra nieszczęśnika zakopanego po uszy w długach. jego jedyną szansą na odkucie sie jest niejaki "loser cruise" - pewna organizacja zbiera wszystkich tych, którzy wiszą im kasę i dają szansę oczyszczenia się. Niestety, pozorny hazardowy rejs szybko zamienia się w coś, czego uczestnicy nie oczekiwali. W dodatku, każdy zrobi wszystko, żeby oszukać przeciwników.

Mamy tu też Kenichiego Muatsuyamę, czyli chłopaki z Death Note znowu razem. Przyznam, że zajeżdża tu na kilometr Liar Game... no ale to jest niby na podstawie jakiejś mangi. Chcę to zobaczyć, trailer całkime fajny, no i Tatsuya <3 Może on i nie najbardziej urodziwy ale genialny za to :D Okropnie mi się podoba, z wyglądu zresztą też :)

Premiera była w pażdzierniku...

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 08 mar 2010

Tatsuya is love <3 pokochałam go już w Battle Royale, no intrygujący jest i coś w sobie ma xD
w stylu Liar Game? oooooh <3
ale to w październiku zeszłego roku wyszło, tak? [bo widze 10.10 O_o] no to przy dobrych wiatrach dvd wychodzi przeciętnie po 8-10 miesiącach, rzadko szybciej... no i plus subowanie. ale poczekamy <3
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 08 mar 2010

Właśnie wiem, ja wo góle miałam info że film 5 marca teraz ma być... Nie wiem, podobno był premierowy w październiku zeszłego roku...

Niemniej po 2 czesciach BR i dwóch DN oficjalnie jestem zadurzona :) No i podziwiam, rzadko gra w dramach, jeśli już to tampatsu wybiera raczej...
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 08 mar 2010

Dostrzegam spore podobieństwo do Liar Game. Może, może... Jak nie zapomnę xP
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 21 kwie 2010

Eeeeee... :D
Rozczarowałam się, no co by tu dożo mówić. Przypadkowo znalazłam to dziś zsubowane na dramacrazy i zaraz się rzuciłam ale w sumie nie było to nic ciekawego.

Całość można by nazwac albo zrzyną z Liar Game albo lepiej - LG the movie sequel (albo triquel, zależy jak patrzeć :P) a wiadomo jakie są zwykle sikłele. Bo generalnie jest to "ciąg dalszy" o tych którym sie nie udało...
No tak czy siak, fabuła na statku to właściwie zaledwie wierzchołek góry lodowej i trwa jakieś 20 min, po czym nasz bohater, zachowujący sie przez cały czas jak jakiś niedojrzały płaczek, kończy w jakiejś kopalni gdzie ma spłącać swoje milionowe długi. Tak spotyka Matsuyamę i zaraz wysyłają ich na próbę która dla jednych ma sie skończyć uwolnieniem dla drugich śmiercią. Ale nawet to nie kończy jeszcze jego ( i naszej) katorgi bo znów kolejna gra... No i wielki triumf nad zadufanym w sobie dupkiem... LOL

Szkoda Fujiwary na to coś. Jego postać jest tragiczna, znam juz możliwości jego na tyle że powiem iż jest to raczej wina scenariusza. Jak mu napisali, tak zagrał. Czyli dobrze zagrał beznadziejną rolę.
Matsuyamy jest mało, jakieś 50 min na 2 godziny, w tym oczywiście nie cały czas, tylko te 50 min obejmuje teoretyczny czas kiedy on żyje. jego rola jest straszna! Wkurzałmnie niemożliwie... O.o

No i okropnie stereotypowe postaci - jedni muszą być wykłócacze, inni się przerażeni, dealerzy którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy... i nawet trochę z postaci Eriki Tody przejęli, mianowicie motyw ostatniego sprawiedliwego.

Naprawdę, nie jest chyba w stanie nic dobrego powiedzieć oprócz aktorstwa Tatsuyi i muzyki w tle która była rewelacyjna. Ale ten film jest jakby robiony na chybcika, nic nie jet dokłądnie przemyślane - po LG, proponowane tu gry i zabawy są żałosne a cały scenariusz skłąda się tylko i wyłącznie z przechodzenia z jednego zadania do drugiego - już miałem wyjść na wolność, a tu znowu gra...

Szkoda czasu, chyba że ktoś tak jak ja ma słabość do Fujiwary Tatsuyi :P
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Re: [2010] Kaiji: The ultimate gambler

Postautor: DSakura » 23 wrz 2010

Ten film jest BEZNADZIEJNY. Po opisie, plakacie i opiniach spodziewałam się czegoś w stylu Liar Game i naprawę nie obraziłabym się za wszelkie podobieństwa, jeśli utrzymano by przyzwoity poziom. Niestety, wyszedł im ogólny dramat: ludzie w jakichś kamieniołomach, co ewidentnie przypomina jakiś obóz pracy - generalnie ta ich waluta, bezsensowna praca, dramatyczne momenty w kopalni - to było groteskowe, żałosne, a wręcz po prostu śmieszne.
Akcja z przechodzeniem po wąskiej belce setki metrów nad ziemią i oglądający to ludzie - pomysł godny pięciolatka. Zakładam, że chodziło o pokazanie ludzkiego okrucieństwa i wykorzystywanie biednych przez bogatych dla własnych rozrywek, ale ukazanie głębi skłaniającej do przemyśleń absolutnie im nie wyszło.
Jedyny ciekawy moment to ten, w którym grali w te e-karty. Nawet je sobie rozrysowałam i wypisałam, jakie są prawdopodobieństwa wygranych. Także tyle właśnie miałam rozrywki z tego filmu ;]

Wróć do „J-movie”