[2009] Air Doll

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2009] Air Doll

Post autor: Snake » 30 maja 2010

Air Doll,

Polski tytuł: Dmuchana Lala

Obrazek

Japonia
Reżyseria Hirokazu Koreeda
Obsada: Doona Bae, Arata, Itsuji Itao, Jo Odagiri, Sumiko fuji
Czas trwania 125 min.
gatunek: Dramat, Fantasy

drugie miejsce w kategorii najlepszy film roku na DOKI DOKI AWARDS - EDYCJA JAPOŃSKA 2010

http://www.imdb.com/title/tt1371630/
http://www.filmweb.pl/film/Dmuchana+lala-2009-499523

Sex-lalka o imieniu Nozomi, ożywa i postanawia nauczyć się żyć jak ludzie. Na drodze swej specyficznej "edukacji" spotyka wiele osób, które pomogą jej zrozumieć jak wygląda miejska egzystencja.

Naprawdę dobry, poruszający, absorbujący film. Z ciekawej perspektywy (choć niekoniecznie niespotykanej konwencji) dokonuje się rozprawa o ludzkim zyciu, o człowieczeństwie. Mimo iż część padających twierdzeń może się wydać banalna, to jednak dużo w tym dziele miejsca na indywidualne emocje widza. Air Doll zwłaszcza na początku może wydawać się zbyt spokojny, jednak po skończonym seansie o tym filmie nie da się tak łatwo zapomnieć. Nawet rzeczy, które teoretycznie wiemy, są przedstawione w poruszajacy, fascynujący sposób, a rozbudowana symbolika pozwala widzowi skupić się na rzeczach, które normalnie ignorujemy.

Natomiast rola Doona Bae to jest po prostu mistrzostwo świata. W tej konwencji nie dało się zagrać lepiej. Choćby dla tej gry, warto obejrzeć Air Doll.
Bae Doona, która jest Koreanką dostała wiele nagród na japońskich festiwalach (co jest swoistym ewenementem), a sam film został bardzo ciepło przyjęty, choćby przez Kitano, który był przewodniczącym jury na jednym z festiwali

Sądzę, że Air Doll może się nawet bardziej spodobać kobietom (dużo tu ich na forum ;) ) ale panowie powinni być usatysfakcjonowani.

Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2009] Air Doll

Post autor: Cherry » 27 mar 2011

bez wątpienia ten film jest wyjątkowy i wiem że pozostanie mi w pamięci na bardzo długo.
zgadzam się z faktem, że główna aktorka zagrała bezbłędnie. może się wydawać że film o dmuchanej lalce to kolejna dziwaczna produkcja Japończyków, jednak po obejrzeniu można być pewnym, że to wszystko ma sens.
Film zmusza do przemyśleń, dla mnie był nieco szokujący. jestem pewna że obejrzę go raz jeszcze.
moja ocena to 9/10 (może po ponownym obejrzeniu będzie 10 ;) )
ODPOWIEDZ