[2010] A Piece of Our Life

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2010] A Piece of Our Life

Post autor: Snake » 10 lip 2010

Obrazek

Angielski tytuł : A Piece of Our Life
Japoński tytuł : Kakera
Reżyser: Momoko Ando
Gatunek: Dramat, Romans (?)
Kraj: Japonia
Obsada : Hikari Mitsushima, Eriko Nakamura, Rino Katase, Tasuku Nagaoka, Masahiko Tsugawa , Ken Mitsuishi, Toshie Negishi ,Ryu Morioka, Megumi Ohori

Premiera festiwalowa: 7 października 2009
Premiera kinowa : 3 kwietnia 2010
Premiera DVD: 21 czerwca 2010

Linki:
http://www.imdb.com/title/tt1512184/
http://asianmediawiki.com/A_Piece_of_Our_Life_-_Kakera

Trailer:

Opis:
Haru to studentka, której związek z pewnym chłopakiem ma się coraz gorzej. W barze przypadkowo poznaje Riku, dziewczynę, której praca to tworzenie protez. Między kobietami dochodzi do zacieśnienia relacji, które przeradzają się w coś więcej. Haru jest rozdarta między przyjaźnią, a rosnącym uczuciem do Riku

Moja opinia:
Brak :P Nie oglądałem jeszcze, ale wygląda na to, że się zapoznam. Nie mam wielkich oczekiwań, choć po cichu liczę, że się miło zawiodę. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w soundtracku filmowym jest obecny gitarzysta Smashing pumpkins.

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] A Piece of Our Life

Post autor: Snake » 05 sie 2010

Moja opinia bez spojlerów :

Uprzedzając, że nie zwykłem oglądać romansów przyznaję, że Kakera to całkiem niezły film. Nie wiem na ile jest on odtwórczy, ale fabuła wydała mi się ciekawa. Dziewczyna (Haru) , którą chłopak ozięble traktuje, zostaje zaczepiona przez lesbijkę i poznaje czym może być prawdziwe ciepło drugiej osoby – to co będzie dalej, nie jest już tak jednoznaczne, jak w typowych dramatach/romansach (kilka widziałem ;) ).

Haru (grana przez super uroczą Hikari Mitsushimę - http://asianmediawiki.com/Hikari_Mitsushima ) prawie cały czas sprawia wrażenie półprzytomnej, niezdecydowanej, pasywnej osoby, którą jednak mocno boli serce. Postać o ciekawej charakterystyce, której relacje z chłopakiem oraz lesbijką są w miarę realistycznie ukazane , a zmiany w zachowaniu może niezbyt wiarygodne, ale przynajmniej bez oderwania od wydarzeń na ekranie.

Dobre w Kakera było to, że mimo iż trwał prawie 2h, nie byłem znużony. Sądzę ,że spora w tym zasługa nieco poważniejszego potraktowania zagadnienia miłości w oparciu o postać Haru, która sama wydaje się być zdołowana tym, że nie rozumie czego pragnie. Film nie jest pod tym względem arcydziełem, ale i tak dostałem więcej niż się spodziewałem. Ogólnie jest ciekawie, przedstawione są różne etapy związku z chłopakiem/ lesbijką (wcale nie są liniowe), wycinek świata alternatywnych osobowości (tu niestety nie wykorzystano potencjału) , a przede wszystkim brak przesadnej słodyczy, czy marazmu z drugiej strony.

Choć zakończenie może przywodzić na myśl dość banalne wnioski, to zgrabnie podsumowuje film i satysfakcjonująco (mnie) zamyka historię.

Podobało mi się i mogę polecić

7/10
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] A Piece of Our Life

Post autor: Snake » 23 sie 2010

Nieczęsto na YT są wartościowe sceny z filmów, tych mniej popularnych, więc zamieszczam linka do jednego z początkowych fragmentów "A piece of our life", 6-minutowej sceny w kawiarni. Fragment dość dobrze oddaje klimat filmu, nie jest spojlerem i może zachęcić do seansu (a i sama scena ciekawa, także ze względu na Hikari Mitsushimę) . Materiał w dobrej jakości, polecam powiększyć okienko.

Ciekawostka : Hikari Mitsushima w jednym z wywiadów powiedziała, że ciężko jej jest mówić o tym filmie, a rola bardzo ją męczyła. Powiedziała, że musiała oddzielić duszę od ciała (podczas gdy w znacznie bardziej zakręconym i niewdzięcznym dla aktorki Love Exposure czuła ulgę i czerpała także radość na planie)
ODPOWIEDZ