[2010] Yuriko no aroma

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2010] Yuriko no aroma

Post autor: Snake » 11 sie 2010

Obrazek

tytuł : Yuriko no aroma , Yuriko's aroma
reżyseria: Kôta Yoshida
scenariusz: Kôta Yoshida
premiera: 28 lutego 2010 (Świat)
produkcja: Japonia
gatunek: Dramat
obsada: Noriko Eguchi, Saori Hara, Noriko Kijima, Jun Miho, Shota Sometani

Opis: (własny, dodany na filmweba)
Trzydziestoletnia Yuriko pracuje jako aromaterapeutka w małej, prywatnej lecznicy. Pewnego dnia poznaje 17-letniego Takeshiego, siostrzeńca właścicielki zakładu. Naturalny zapach ucznia bardzo pociąga Yuriko i sprawia, że dziewczyna zaczyna podążać za jego wonią. Oboje zaczynają się widywać i spotykać coraz częściej, aby zaspakajać swoje seksualne pragnienia. Sprawy przybierają dramatyczny obrót, gdy Takeshim nagle zainteresowana jest jego szkolna miłość.

linki:
http://www.filmweb.pl/film/Yuriko+no+aroma-2010-564980
http://www.midnighteye.com/reviews/yurikos-aroma.shtml
http://www.imdb.com/title/tt1603463/

(+18)

ode mnie
Przepełniona seksualnością i fetyszem opowieść, w której główne postacie to Yuriko - specjalistka od zapachów, dość intrygująca postać o nietypowym sposobie bycia oraz Takashi - nieśmiały chłopak, który jednak wie jak wykorzystać fakt, iż Yuriko zadurza się w jego zapachu. Wszystkie postacie nie są jakoś głęboko ukazane, to jest raczej film o ludzkich instynktach, pragnieniach.

Yuriko, wyglądająca na dość zimną postać, znajduje spokój i ukojenie pracując jako aromaterapeutka (przygotowuje kojące zapachy dla klientów oraz robi im masaż)ale kompletnie traci głowę, gdy czuje Takashiego. I choć wie, że zachowuje się źle, nie może oprzeć się woni ucznia. Ten z kolei zazdrości dziewczyny kumplowi, ale widząc, że Yuriko doznaje rozkoszy będąc z nim, stawia jej seksualne wymagania (nie chcę używać bardziej dosadnych słów ;) ). I tak niby wszystko układa się dobrze, choć chłopak stawia Yuriko coraz większe wymagania, ale nagle jego szkolna miłość chce z nim chodzić. Jako, że wielokrotnie "fantazjował" o niej, nie może się nie zgodzić. Próbuje grać na dwa fronty, ale to nie ma szansy powodzenia. Dalej nie zdradzam.

Historia w sumie dość ciekawa i na pewno bardzo dobrze opowiedziana. Nie ma w tym filmie miejsca na nudy (choć mnóstwo scen jest bardzo powolnych), cały czas coś się zmienia jeśli chodzi o relacje między bohaterami i postaciami pobocznymi. Zwłaszcza druga część filmu, to już całkiem mocny dramat i wydarzenia na ekranie nie budzą obojętności.

Polecam, choć uprzedzam, że film jest od 18 lat.

7/10

Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] Yuriko no aroma

Post autor: Reira » 13 lis 2010

stawia jej seksualne wymagania
Seksualne wymagania to nie jest jakiś wymysł japońskich gimnazjalistów, po obejrzeniu masy japońskich produkcji nie znajduję nic dziwnego w tym, co on jej proponuje. A co do dramatu, to takie listy ogłaszające niegodziwe zachowanie to nie jest tragedia, tylko codzienność widziałam to w wielu dramach (Nobuta, Jotei) więc jakoś wrażenia na mnie nie robią.

Bardzo lubię aktorkę Noriko Eguchi. Ma taki dziwny typ urody, ale mnie się bardzo podoba, zwłaszcza jej oczy. Przypomina trochę Christinę Yang z Grey's Anatomy (Chirurgów) Widziałam ją w wielu serialach jako postać 2-planową, więc chętnie obejrzałam ją w głównej roli, bo mogłam się na nią do woli napatrzeć. Niestety nic więcej dobrego nie mogę powiedzieć o tym filmie. Nie wzniósł zupełnie nic do mojego życia, niczym mnie nie zaskoczył, a wręcz krępowało mnie oglądanie tych wszystkich fetyszystycznych aktów w wykonaniu Yuriko i gimnazjalisty. Niby są jakieś rozterki, zastój i marazm, ale niestety zupełnie ich nie rozumiem. Nie polecam.
ODPOWIEDZ