[2004] Kagen no tsuki

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2004] Kagen no tsuki

Post autor: martulex » 23 mar 2006

Metafizyczne piękno zatopione w surrealistycznym świecie...

Tytuł : Kagen no Tsuki / Last Quarter / 下弦の月
Rok : 2004
Reżyser : Ken Nikai
Gatunek : Dramat , Romans, Fantasy
Linki : http://www.imdb.com/title/tt0440532/
http://asianmediawiki.com/Last_Quarter

Na podstawie mangi 'Kagen no Tsuki' autorstwa Ai Yazawy

OBSADA
Chiaki Kuriyama - Mizuki
Hiroki Narimiya - Tomoki
Hideto Takarai - Adam [HYDE]
Ken Ogata
Tomoka Kurokawa - Hotaru
Fumiyo Kohinata
Ayumi Ito- Sayaka

OPIS :

Każdemu z nas w życiu zdarzają się przedziwne zjawiska, a gdyby tak świat marzeń miał odzwierciedlenie w rzeczywistości...

Mizuki właśnie kończy 19 lat, po dość burzliwym przyjęciu urodzinowym, na którym dowiaduje się, że ukochany chłopak znów ją zdradził postanawia rozładować emocje na długim spacerze. Tak trafia do niezwykłego domu, w którym zamieszkuje przystojny nieznajomy. Okazuje się on znać Mizuki, a dziewczyna mimo iż nieufna, powoli zaczyna spijać każdą frazę z jego ust. Mijają dni, czas nieubłaganie toruje sobie ścieżkę ku przyszłosci, a nasza bohaterka trwa w stanie zawieszenia między jawą a snem... Nie wiedząc, że przyjdzie jej zmierzyć się z metafizyczną zagadką sprzed kilku lat...

Przyznam, że Ai Yazawa należy do moich ulubionych autorek mang. Jej prokjekty są niezwykłym połączeniem mistycyzmu, romantyzmu z ukłonem ku nowatorskiemu spojrzeniu na otaczający nas świat. Gdy wpadł mi w ręce ten tytuł byłam o tyle zaskoczona, że kompletnie nie spodziewałam się tej ekranizacji. Muszę przyznać, że pozytywnie się rozczarowałam. Brnąc w dalszą odsłonę poszczególnych fragmentów mój podziw dla Kena Nikai przybierał na sile. Jestem pod dużym wrażeniem jego wizji i tym samym interpretacji. Stworzył eteryczny wizerunek ducha,a także baśniowy świat pełen surrealizmu i magii. Nagromadzenie tych zjawisk powoduje, że film ogląda się z niezwykłym smakiem i prawdziwą przyjemnością. Polecam, gdyż kino warte uwagi :)

Moja ocena : 10 / 10

Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak

Post autor: ToMo » 23 mar 2006

....

w kazdym badz razie chiaki jest swietna, ale pewnie tam nie pokazuje swoich umiejetnosci, chodzi mi o sztuki walki :P niesamowita jest i tyle! gra niezle tylko mogla by byc troche ladniejsza :P wredna ejstem wiem!
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 23 mar 2006

Yamashita Tomohisa pisze:...

w kazdym badz razie chiaki jest swietna, ale pewnie tam nie pokazuje swoich umiejetnosci, chodzi mi o sztuki walki :P niesamowita jest i tyle! gra niezle tylko mogla by byc troche ladniejsza :P wredna ejstem wiem!
Hehe rewelacyjna jesteś ToMo :) I wcale nie wredna, faktycznie Chiaki nie należy do tych najpiękniejszych, ale ma interesujacy typ urody :) Natomiast w tym filmie nie ma ani krzty walk, ale to lepiej gdyż widz ma lepiej zarysowane umiejętności aktorskie...a te w Kagen no Tsuki stoją na bardzo wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Post autor: wersalus » 15 kwie 2006

super film, Chiaki rewelacyjna, po jej usmiechu z BR jestem jej fanem
wrzcilem 2cd z isohunt, pisze ze za 30h bedzie
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 07 lip 2006

Własnie widziałam film...
Nic specjalnego T__T Się zawiodłam. A moja siostra to nawet nie dała rady wysiedzieć do końca i tyko kazała sobie opowiedzieć zakończenie.
Nie jest takie, że nie da rady obejrzeć, ale pewnie szybko o tym filmiku zapomnę.
I imo brakuje tej produkcji "klimatu".
Moja ocena do 5/10

Zastanawiam się, jak to wygląda w mandze- kocham Yazawa Ai i podejrzewam, że musi być dobra^^, ale coś takiego trudno przerobić na dobry film.
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 07 lip 2006

Eliza pisze:Własnie widziałam film...
Nic specjalnego T__T Się zawiodłam. A moja siostra to nawet nie dała rady wysiedzieć do końca i tyko kazała sobie opowiedzieć zakończenie.
Nie jest takie, że nie da rady obejrzeć, ale pewnie szybko o tym filmiku zapomnę.
I imo brakuje tej produkcji "klimatu".
Moja ocena do 5/10
A mnie jednak zauroczył, chyba nie dało się lepiej go zobrazować.... Ai tworzy niezywkle klimatyczne mangi, toteż ciężko przenieść wszystkie detale na srebrny ekran. Jednak tą produkcję zaliczam do naprawdę dobrych, gdyż wymaga od widza nie tylko myślenia, ale i patrzenia na pewne zjawiska z zupełnie innej perspektywy...a co za tym idzie zmusza nas wręcz do wysilenia wyobraźni, by spojrzeć na niezwykle nam bliskie aspekty życia ^^
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: aurora » 07 sie 2006

Widze ze opinie bardzo podzielone.. hmm.. juz nie wiem czy ogladac :P (tak, wole sobie oszczedzic rozczarowania i odebrac sobie szanse na wyrobienie wlasnego zdania;p)
Przeczytalam wlasnie 1 tom mangi i ciagle bylo: ;________; buuhuhhu :(
Awatar użytkownika
Akane
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Akane » 19 cze 2007

Film do oglądnięcia na "raz". Jednak fabuła byla ciekawie wymyślona. Do obsady nie mam żadnego "ale". Tylko czemu Hyde miał tylko pięć dialogów w całym dwugodzinnym filmie? ;D Potem ograniczał się do kiwnięć głową :/ To mnie troche zawiodło.
Awatar użytkownika
Mizuki87
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Mizuki87 » 30 sie 2007

Akane pisze:Film do oglądnięcia na "raz". Jednak fabuła byla ciekawie wymyślona. Do obsady nie mam żadnego "ale". Tylko czemu Hyde miał tylko pięć dialogów w całym dwugodzinnym filmie? ;D Potem ograniczał się do kiwnięć głową :/ To mnie troche zawiodło.
Film naprawdę fajny i oczywiście ciekawa rola Hyde'a
A to, że dostaje role "ciekawe" to też dziwne trochę... Raz duch, raz wampir^^ A co do tego, że miał tylko kilka dialogów to odpowiedź jest jedna... Duchy zbyt często się nie pojawiają a już o dialogu można zapomnieć:( To taka smutna raczej nowina dla fanów Hyde'a!
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu

Post autor: Otai » 30 mar 2009

Narimiya i Hyde, nie wiem czego chciec więcej, fabuła sie nie liczy XDDDDDDDDD
A tak na serio, nie lubię tej aktorki. no coz, film dla mnie lepszy od mangi, bo na mandzie się zawiedsilam i jej w końcu nie skończyłam. misiek i hyde boscy. A przede wszystkim piękne 'obrazy' wmontowane w film, te granaty rozświetlane złotym światłem lamp były niesamowite.
Piosenka przewodnia= The cape of the storms Hyde- piękna piosenka, ale wrzucili ja do filmu tak nagle, jakby scena była wyrwana ...
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 21 lip 2009

Szczerze, że to się zawiodłam...
Na prawdę liczyłam na coś więcej ;/
A tutaj przydługie, przy nudnawe sceny. Ta historia Evy i Adama była dla mnie tak strasznie nieskładnie pokazana. Gra aktorska Hyde'a -> prawie żadna -_-
Jak dla mnie tylko Narimiya ratuje ten film :)
Awatar użytkownika
Satsuki YO!!
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Satsuki YO!! » 10 lis 2009

To był chyba mój pierwszy j-movie, oglądałam go, jak jeszcze dinozaury stąpały po ziemi i pamiętam, że niewiele zrozumiałam, ale mi się podobał xD
Awatar użytkownika
Alera
Oglądam regularnie xD

Post autor: Alera » 30 lis 2009

KnT oglądałam też dawno temu w trawie...
Chyba był to mój pierwszy film z Norimiyą :D

Strasznie podobała mi się ta produkcja. Mimo tego, że są pewne niedociągnięcia to ja wspominam seans magicznie ;)
Wizualnie było cudnie.
Jednego jestem pewna. Film traci jeśli przyrównamy go do mangi. Ja traktuje oba dzieła jako osobne twory.

Kagen no Tsuki zainspirował mnie to stworzenia pierwszej i jedynej MV w mojej karierze która umarła śmiercią naturalną na YT... :P
Awatar użytkownika
mru-chan
Oglądam regularnie xD

Post autor: mru-chan » 04 gru 2009

Otai pisze:Narimiya i Hyde, nie wiem czego chciec więcej, fabuła sie nie liczy XDDDDDDDDD.
... świetnie to ujęłaś, Otai xd Jako wielka wielbicielka twórczości i twarzy Hyda powiem, że film bardzo fajny, ścieżka genialna, co dalej... w sumie fabuła taka niby oklepana, ale w końcu się nie liczy xd taki magiczny nastrój wprowadza to wszystko... też mój pierwszy j-movie ; p
ODPOWIEDZ