[2008] Classmates

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

[2008] Classmates

Post autor: evelinux » 08 paź 2010

Classmates

tytuł w romaji: Doukyusei
tytuł po japońsku: 同級生
reżyser: Yoshihiro Fukagawa
data premiery: 10 maja 2008
gatunek: dramat, romans
ciekawostka: w filmie tym zobaczycie taką samą obsadę jak w Taiikukan Baby... ja osobiście go nie widziałam.. ale powiem, że szukając materiałów do założenia tego tematu trochę mnie to wszystko zmyliło..

obsada:
Yuichi Nakamura (jako Shibahara Jun)
Mirei Kiritani (jako Hayakawa Nozomi)
Sakuraba Nanami

opis: Jun należy do szkolnej drużyny pływackiej, jednakże trener (który jest także jego ojcem) faworyzuje jego kolegę z drużyny. W tym samym czasie chłopak dowiaduje się, iż cierpi na arytmię serca. Postanawia odejść z drużyny i znaleźć swoje miejsce na ziemi. Pewnego dnia otrzymuje smsa od dziewczyny, która twierdzi, że dzieli z nim nie tylko imię ale i datę urodzenia - 10 marca. Dzięki niej, Jun na nowo odzyskuje wiarę w swoje siły i próbuje odnaleźć wspólny język z koleżanką z jego klasy, która z powodu choroby jest przykuta do szpitalnego łóżka. Tylko kim jest ta dziewczyna, której marzeniem jest zostać aktorką?

moje wrażenia: Przede wszystkim - dla kogo jest ten film? Na pewno nie dla osób, które szukają akcji. W tym filmie dzieje się naprawdę niewiele. Jednak co jest zadziwiające.. mi się on nie nudził ani przez sekundę. Myślę, że spokojnie mogę go polecić osobom, które widziały Koizorę i się nią zachwyciły. Klimat jest bardzo podobny, tylko mniej nieszczęść. Muzyka idealnie dopasowana do nastroju panującego w danej chwili również jest na plus. Sięgnęłam po ten film... hmm.. pierwszy lepszy z brzegu.. tyle, że japoński, bo miałam ochotę na coś japońskiego... i okazał się on strzałem w dziesiątkę.
► Pokaż Spoiler
moja ocena: 8/10

zwiastun:
[youtube]ZnM11s7giow[/youtube]

Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2008] Classmates

Post autor: Eggie » 09 paź 2010

Ja tego nie widziałam, ale...!
Egzystencja tego filmu rzuca trochę światła na Taikunan Baby. Bo w tym film jest taki wątek, że jeden z ych chłopaków się właśnie zakochał w głównym, a w międzyczasie jest jakaś akcja z chorą dziewczyną i nim. Ten wątek był tam nielogiczny i niedorzeczny w tym filmie, że szok, ale skoro doczekali się własnego filmu, to chyba należało to oglądać jeden po drugim czy coś...
Ja sobie daruje, TB było straszne O.o
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2008] Classmates

Post autor: evelinux » 09 paź 2010

ja właśnie nie wiedziałam czy to są jakieś części czy coś.. ale ale.. Eggie.. Classmates jest mega boskie! mówię ci. totalny klimat Koizory z tego czuć na kilometr. na pewno ci sie spodoba.
ODPOWIEDZ