[2008] Sweet Rain

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2008] Sweet Rain

Post autor: Snake » 10 paź 2010

Obrazek

inne tytuły : Accuracy of Death, Suwîto rein: Shinigami no seido
reżyseria: Masaya Kakei
scenariusz na podstawie powieści Kotaro Isaka "Shinigami no seido"
premiera: 22 marca 2008 (Świat)
produkcja: Japonia
gatunek: Dramat, Fantasy, Komedia
obsada : Takeshi Kaneshiro , Manami Konishi , Sumiko Fuji, Takuya Ishida, Ken Mitsuishi, Takuya Ishida, Jun Murakami, Mitsuru Fukikoshi

opis:
Takeshi Kaneshiro gra Shinigami (boga śmierci lub Żniwiarza), który schodzi na ziemię w ostatnim tygodniu życia człowieka i decyduje, czy dana osoba wypełniła już swoje przeznaczenie i może umrzeć, czy jednak powinna jeszcze spędzić trochę czasu na ziemi.

linki:
http://www.filmweb.pl/film/Suwîto+rein+ ... 008-457998" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imdb.com/title/tt1067086/" onclick="window.open(this.href);return false;

ode mnie
Rozbuduję nieco opis. Żniwiarz przedstawiający się jako Chiba, podobnie jak jego "koledzy" , zajmuje się tylko ludźmi, którzy nie umrą z przyczyn naturalnych. Zawsze gdy wykonuje swoje zadanie pada deszcz, przez co nigdy nie widział błękitnego nieba. Przedstawione są trzy, nieprzypadkowe historie: z niedalekiej przeszłości, dziejąca się w teraźniejszości oraz jedna z przyszłości (2026r)

Główną rolę gra Takeshi Kaneshiro (Fallen Angels, Dom Latających Szkieletów, Amazonka Czasu) . Na początku można dowiedzieć się, że mimo sporego doświadczenia, nadal nie do końca rozumie czym jest śmierć i czym jest życie. Jednak film nie jest smutny i przygnębiający. Jest w nim trochę komedii, głównie za sprawą bohatera, który tak jak anioł z filmu Tenshi (lubiła pić gin z lemonką) ma swoją słabość - jest nią muzyka. Jego konwersacje z ludźmi wzbogacone o komediowe elementy (Żniwiarz bierze do siebie dosłownie to co mówią inni ; rozmawia też z psem) oraz o filozoficzne, głównie w trzeciej historii. Ostatnia opowieść jest też ciekawa z tego względu, że pojawia się tam robot/cyborg (lecz sporo zostało o nim niedopowiedziane) oraz ja odnalazłem parafrazę jednej z moich ulubionych historii z morałem.

Zdecydowanie najlepsza była pierwsza część o 27-letniej kobiecie nękanej telefonicznie przez stalkera, druga raczej słaba, dość nudna (choć jest w niej też akcja, to opowieść o Yakuzie), a trzecia to głównie "pogadanka" , ale satysfakcjonująca.

Film dla sympatyków Takeshi Kaneshiro, który wciela się w różnie ucharakteryzowane role i powoduje, że Żniwiarz jest sympatyczny.

Mimo wszystko jestem trochę zawiedziony, bo spodziewałem się mocniejszej historii, więcej filozofii i moralnych rozterek. Sweet Rain jest raczej dość łagodny, pozytywny. Ogólnie w porządku, choć bez fajerwerków

6/10

Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2008] Sweet Rain

Post autor: evelinux » 10 paź 2010

hmm.. ale plakat mi się bardzo podoba.. muszę tego poszukać.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Post autor: anna-banana » 10 paź 2010

evelinux pisze:hmm.. ale plakat mi się bardzo podoba.. muszę tego poszukać.
Bez problemu znajdziesz na yellowcinema.
Już od dawna zamierzam się by to ściągnąć,bo wiadomo,Takeshi. Tylko myślałam że to jest bardziej poważniejszy film,teraz jak wiem że ma wstawki komediowe,jestem dwa razy bardziej chętna by to zobaczyć :D
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

a yellowcinema to ja mam akurat ten problem ze sciagne film i mi albo napisy nie ida albo idzie glos tla a nie slychac glowsu postaci...
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Post autor: anna-banana » 10 paź 2010

Dziwne,ja większość filmów ciągnę z yellocinema i mi normalnie chodzą. Ten film jest także na silent regrets o ile dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

oo.. no znalazlam na regretsach. thx za rade.. zpaomnialam ze tam tez maja filmy. :D
ODPOWIEDZ