[2011] Paradise Kiss

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Panda
Co to jest dorama? o_O

Re: [2011] Paradise Kiss

Post autor: Panda » 15 sie 2013

Nie oglądałam anime, ale film mnie trochę zaskoczył.
Fabuła może nie jest wciągająca, ale nadrabia to montaż i ujęcia, które przekonują mnie, odbiorcę do refleksji.

Gra aktorska również jest przekonywująca, zwłaszcza że znam połowę obsady.
Keiko Kitagawa, Osamu Mukai, Aya Omasa i Yusuke Yamamoto jak zwykle mnie oczarowali.

Powiem szczerze, że sama wciągnęłam się w scenę na wybiegu. Ta niebieska sukienka, jej pewność siebie i spojrzenie. Zamurowało mnie. :smitten:

Polecam

Awatar użytkownika
MirrorQueen
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Re: [2011] Paradise Kiss

Post autor: MirrorQueen » 25 lis 2013

Najpierw przeczytałam mangę, później obejrzałam anime. Film chyba mnie jednak rozczarował. Jak można było zmienić zakończenie w taki totalnie nierealistyczny sposób, kiedy manga w większości punktów fabularnych raczej odwołuje się choćby do pozorów rzeczywistości: nie chodzisz do szkoły - ryzykujesz oblaniem egzaminów, uciekasz z domu - nie licz, że każdy chętnie przygarnie cię na wieczność i że będzie różowo itp. Poza tym mam przekonanie,że osobowość Georga - taka narcystyczno-sadystyczna zniszczyłaby Yukari, która jednak czegoś innego potrzebowała od mężczyzny swojego życia. Takiego bad boy mogła mieć na chwilę, A na życie chciała mieć tego nudnawego, którego imienia nie pamiętam :-) Poza tym przyjemnie się oglądało. Miałam wrażenie, że udało im się uniknąć pewnych śmieszności, które często mnie rażą. Np. w Nanie część ubrań jest taka sado-maso sexshopowa. W mandze to się prezentowało ok, ale na filmie - śmiać się chce, tak samo jak z ceratowych butów Sailor Moon. No może nie śmiać,ale zgrzyt jest. A w Parakissie ładnie to wyszło ;-)
ODPOWIEDZ