[2010] Memories of a teenage amnesiac

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2010] Memories of a teenage amnesiac

Postautor: Eggie » 11 lis 2010

Obrazek

Reżyseria: Hans Canosa
Muzyka: Kylee
Premiera: 27.03.2010

Obsada:
Maki Horikita - Naomi Sukuse
Kenichi Matsuyama - Yuji Miwa
Yuya Tegoshi - Mirai Hasegawa
Anton Yelchin - Ace Zuckerman
Emma Roberts - Alice Leeds
Misa Shimizu - Mrs. Hasegawa
Atsuro Watabe - Goro Sukuse
Kylee - Winnie

Naomi do wczoraj była zwyczajną uczennicą. Lecz jeden rzut monetą sprawił, iż zapomniała 4 ostatnie lata swojego życia. Po powrocie musi zmierzyć się nie tylko z nowym (?) otoczeniem, ale też zaczyna z dystansem patrzeć na swoje dotychczasowe życie. Zaczyna zastanawiać się nad swoim związkiem z Acem, szkolnym playboyem, poznaje Yujiego, chłopaka z problemami, którym robi na niej duże wrażenie a także dostrzega w swoim najlepszy, przyjacielu Miraiu coś, czego wcześniej nie widziała.
A przede wszystkim, odkrywa siebie na nowo.

Film powstał na podstawie ksiązki Gabrielle Zevin pod tym samym tytułem.

Od dawna miałam ochotę na ten film, ale od marca mineło już trochę czasów i jakoś z miesiąc temu film się pokazał online. Dopiero teraz miałam okazję go obejrzeć i wywarł na mnie spore wrażenie. Pomysł jest w sumie banalny, książka nie robi wrażenia, ale film wypada lepiej. Dużo lepiej.
Znakomicie udało się wykreować to poczucie zdezorientowania ale i nostalgii. Świetny OST.
Również Maki była dobra w tej roli, chociaż niewielu ją lubi :P Świetnie wyglądała z Matsuyamą, któy jak zwykle błyszczał. No i Yuya, któremy cały czas kibicowałam z głębi serca. To naprawdę ta sama osoba, która grała w Yamato Nadeshiko? Ciężko mi w to uwierzyć. Poważniejszy look, dużo lepsza rola przede wszystkim. Przekonał mnie do siebie.
Smaczkiem byli dodatkowo Emma Roberts i Anton Yelchin, którego kojarzę ze Star Treka ^^

Ach, no i moj wewnętrzny lingwista powie jeszcze, że ich angielski mi dosyć zaimponował. Dał się zrozumieć ^^ Ale powaznie, jestem pod wrażeniem. W zasadzie tylko Ken'nichi był tym, który po angielsku nie pisnął słówka, a Emma Roberts udawała, że go rozumie po japońsku :P

Polecam, jestem po tym filmie w takim nostalgicznym nastroju :) 8/10

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2010] Memories of a teenage amnesiac

Postautor: Reira » 11 lis 2010

No właśnie, ja chciałam obejrzeć ten film ze względu na Kenichi Matsuyamę, ale kilka osób mi powiedziało, że nie warto, bo film taki sobie i nic wartego obejrzenia. Może patrzysz na to inaczej, bo czytałaś książkę... Teraz się zastanawiam, a z tą monetą to coś jak w Troublemanie? :-D
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 22 mar 2011

zobaczyłam na love-drama i w końcu postanowiłam obejrzeć.
opinie na temat tego filmu są podzielone.
ja zaliczam się do tych, którym film się podobał. nawet bardzo.
nie wiem czemu, ale ja uwielbiam takie połączenie kulturowe. w dodatku aktorzy bardzo dobrze sobie radzili z angielskim. podobało mi się też to, że było trochę po amerykańsku (między innymi kissy i rozmowa o seksie ;D)
przekonałam się do Maki, czas obejrzeć coś jeszcze z jej udziałem.
tak jak mówiłam, nie wszystkim musi się podobać ale dla mnie film był super.
moja ocena to 8/10
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 03 cze 2012

Film mi się podobał. Czasami trochę wkurzał mnie angielski Ace i to jego mamrotanie pod nosem. Z moim sluchem ledwo rozumiałam o co mu chodzi. Reszta radziła sobie bardzo dobrze.
taki spokojny film na wieczorny seans.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „J-movie”