[2009] Nankyoku Ryorinin

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

[2009] Nankyoku Ryorinin

Post autor: Reira » 12 lis 2010

Nankyoku Ryorinin / Antarctic Chef

Obrazek Obrazek

Reżyseria: Shuichi Okita
Scenariusz: Jun Nishimura (książka), Shuichi Okita
Premiera 8.08.2009
Czas trwania: 125 min (akurat! moja wersja miała ponad 2 godziny)
Link: http://asianmediawiki.com/Antarctic_Chef" onclick="window.open(this.href);return false;

Występują:
Masato Sakai - Jun Nishimura
Kengo Kora - Niichan
Katsuhisa Namase - Mr. Moto
Kitaro - Taicho
Kosuke Toyohara - Doctor
Naomi Nishida - Miyuki
Kanji Furutachi - Pastor
Daisuke Kuroda - Bon
Masahiro Kohama - Mr.Hira
Karin Ono - Yuka

Opis:
Kucharz Nishimura dostaje przydział gotowania dla członków ekspedycji na Antarktydzie. Na początku traktuje to jako przekleństwo, zamiast niego miał pojechać ktoś inny, a on nie chce na długi okres czasu rozstawać się z żoną i dziećmi. Gdy przyjeżdża stara się być profesjonalny, przygotowuje na prawdę wyszukane posiłki, ale w tak małym gronie mężczyzn na zamkniętej przestrzeni i w ekstremalnych warunkach (temperatura -50 st. Celsiusza, 38000 m.n.p.m.) w ciągu roku dzieją się różne rzeczy, które powoli zmieniają punkt widzenia głównego bohatera.

Ode mnie:
Nie będę kłamać, obejrzałam to dla Kory Kengo, który wygląda tu podobnie jak w Solanin. Okularki, dłuższe włoski, z lekka nieśmiały. Dostajemy różne osobowości, różnych mężczyzn, którzy muszą ze sobą jakoś wytrzymać. Na początku Nishimura wydaje się na prawdę zagubiony. Nie wie, co robi, tzn. wie, ale zupełnie nie umie czytać atmosfery. Szczyt niezrozumienia następuje jak podaje homara. Ta scena jest prześmieszna. Są też uczucia ojców i mężów, którzy muszą być z dala od swoich rodzin, a także losy Kory Kengo, czyli młodego naukowca, którego rozstanie z dziewczyną dobija najbardziej. (Ale ten wątek bardzo fajnie się kończy :D ) Bardzo ciepły - wbrew temu, co może sugerować lokalizacja - z lekka wesoły, aczkolwiek nieco długi film.

Większość aktorów poznałam z innych filmów, więc dla wprawnego oka na pewno będzie kilka znajomych twarzy, oprócz JOKERA, dyrektor z Gokusena oraz detektyw z Jokou Keisatsu.

Oglądałam bez napisów, więc pewnie mi coś umknęło, ale pewnie niewiele. :mrgreen:

ODPOWIEDZ