[2008] Shonen merikensakku

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2008] Shonen merikensakku

Postautor: Snake » 15 lis 2010

Obrazek

inne tytuły : The Shonen Merikensack ; Brass Knuckle Boys
reżyseria: Kankurô Kudô
scenariusz: Kankurô Kudô
premiera: 19 października 2008 (Świat)
produkcja: Japonia
gatunek: Komedia
obsada: Aoi Miyazaki,Koichi Sato, Yuichi Kimura ,Tomorowo Taguchi ,Hiroki Miyake, Yusuke Santamaria Ryo Katsuji ,Pierre Taki ,Seiichi Tanabe ,Sho Aikawa

alternatywna okładka:
Spoiler! Obrazek

opis (własny) :
Kanna (w tej roli Aoi Miyazaki) pracuje w firmie muzycznej i zajmuje się wyławianiem talentów. Przeglądając japońskiego youtube'a odkrywa punk rockowy zespół Shonen merikensakku (ang. Brass Knuckle Boys). Co prawda sama nie lubi punka, ale szefowi ich gra bardzo przypadła do gustu. Kanna wyrusza na poszukiwanie grupy i podpisanie z nimi kontraktu, ale okazuje się, że nagranie z YT pochodzi z 1983 roku, ostatniego koncertu tej grupy. Podejmuje się zadania skompletowania oraz zarządzania zespołem, lecz co powiedzą fani oraz jej przełożony, gdy odkryją, że zamiast nastolatków zespół tworzą faceci po czterdziestce ?

trailer (rosyjski, ale warto) :
Spoiler!

linki:
http://www.imdb.com/title/tt1313146/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://asianmediawiki.com/The_Shonen_Merikensack" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.filmweb.pl/film/Shonen+merik ... 009-486795" onclick="window.open(this.href);return false;

ode mnie :
Niezła komedia ze świetną rolą Aoi Miyazaki. Różna mimika, wiele fajnych scen, które chce się cofnąć i obejrzeć jeszcze raz oraz bardzo solidna gra aktorska.

Do tego dochodzi punk rockowy band, "z którego kiedyś śmiali się dorośli, a teraz śmieje się młodzież". Cała czwórka świetna, dwóch doświadczonych i znanych aktorów : Tomorowo Taguchi jako przezabawny Jimmy - wokalista oraz Koichi Sato grający basistę, a także dwóch aktorów z mniejszym dorobkiem Yuichi Kimura - gitarzysta i Hiroki Miyake śmieszny, charakterystyczny perkusista. W retrospekcjach młodą grupę grają inni aktorzy, poza tym jest kilka charakterystycznych postaci pobocznych, np. Seiichi Tanabe (z Liar Game) jako Telya z rozwalającą piosenką Andromea czy jakoś tak ;)

Historia i perypetie same w sobie są ciekawe, choć nie zaskakujące. Do głównego wątku zajmowania się zespołem dochodzi jeszcze historia Kenny i jej chłopaka, który tez śpiewa, ale troszkę kiczowato :)

Humor jest niskich lotów, ale mi się podobało. Wielokrotnie się uśmiałem, a sam film lekki, sympatyczny i przyjemny w odbiorze. Nie jest aż tak tandetnie, czy sztampowo jak mogłoby się wydawać, ale nie ma też rewelacji.

Myślę, że warto zobaczyć, bo raz - świetna rola Miyazaki, dwa - film trwa 2 godziny, a czas leci szybko, trzy- główne postacie są charakterystyczne i ciekawe.

7/10

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2008] Shonen merikensakku

Postautor: Azzel » 29 mar 2011

Nadrabiam obowiązki obywatelskie^^ Film w gronie doki obejrzany i w sumie dobra zabawa przy nim była. Żarty często świńskie bądź bardzo oklepane, ale jednak dla tych cudownych gaci warto było oglądać ^^ W ogóle Aoi Miyazaki miała tutaj genialną rolę, jedno że była urocza, drugie że czasami nie byłam pewna czy to ona powinna się bać otoczenia, czy to raczej otoczenie jej. Bezcenna scena z jej chłopakiem w mieszkaniu juz pod koniec filmu... No i w sumie aktora tego też znam, przewija się to tu to tam i bardzo dobrze mi się kojarzy chłopak^^ Tu z resztą też wypadł idealnie jako, nie wiem jak go określić, taki niedorajda trochę? No i sam zespół <3 Świetna banda świra ^^
Ogólnie film nadaje się na odprężenie. Ocena w sumie ta co Snake'a^^
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 29 mar 2011

ehh. skoro Azz mówi, że trza skomentować.. generalnie to nie mam nic konstruktywnego do powiedzenia o tym filmie.. jakbym go sama miała oglądać to nie wiem czy bym dotrwała do końca.. choć pewnie tak.. bo z natury już tak mam, że nie porzucam filmów w połowie.. zaciskam zęby i oglądam do końca nawet najgorsze i najnudniejsze.. ale oglądałam z doki więc film sie w zasadzie sam oglądał xd i było kupę śmiechu przy tym.. szczególnie w kwestii wyżej wspomnianych już spodni xD Zgonowe sytuacje, szczególnie jak sie okazało, że zespół już ma za sobą lata świetności i ta biedna laseczka ich managerka.. naprawdę żal mi jej było momentami.. no ale jakby nie patrzeć to Jimmy rulez :rolly:
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 29 mar 2011

A mi strasznie się film podobał, zobaczyłam główną bohaterkę w złotych pantofelkach,z przyczepioną spinką do włosów, w formie szczoteczki do zębów i już wiedziałam ,że będzie ciekawie.Nie zawiodłam się, bo od początku do końca było nieźle... i ta naszywka the end Jimmyego!<33
Dawno się tak nie uśmiałam, owszem te farmerskie akcje trochę poniżej pasa, ale podobne akcje kupowo- toaletowe widziałam już w dramach ,wiec da się przeżyć i w tym filmie.
PUNKS NOT DEAD!!! nie ważne, że nie potrafisz śpiewać i że mikrofon jest za wysoko, liczy się rozpierducha na koncercie i niepowtarzalny wygląd, zbieraj kasę na furgonetkę, weź ze sobą jakąś ekipę i wyrusz w trasę, ale pamiętaj: w ryzyko artystycznego zawodu wliczyć trzeba parę siniaków, utratę głosu, wózek inwalidzki i wiele innych,...ehh ale to wszystkie kontuzje są nie istotne, bo liczy się tylko Punk!
..mi muzyka strasznie przypadła do gustu, nawet początek reaktywacji Jimmyego! <33 :fav:
Nie wiem, co jeszcze napisać, bo dawno oglądałam, ale wiem jedno chce taki zespół punkowy, spodnie jak miał Jimmy i te naszywki<33 :fav: chcę wyruszyć w taka tresa jak chłopaki za 30-40 lat :giggle: ... kto się wybierze ze mną?.. ehh tylko nazwy zespołu brak!; ale już pracuje nad stronka promująca zespół http://www.sprane-gacie-goblina.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Film polecam wszystkim na poprawę humoru, u mnie ma 9/10 wiem że dużo, ale tyle śmiechu podczas oglądania bezcenne!
a i te wieczorki filmowe z dziewczynami są cudowne, a kiedyś w większym gronie filmów nie lubiłam oglądać, doki doki wyleczyło mnie i z tego!:P dzięki za faza naszywkową bo seansie :excited:
Obrazek

Wróć do „J-movie”