[2007] Sad Vacation

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

[2007] Sad Vacation

Post autor: Reira » 07 sty 2011

Obejrzałam ten film, bo znajoma z youtuba, która też lubi Korę Kengo, mi go poleciła. Myslałam, że to lekki film z jednym znanym aktorem. Zaskoczyła mnie jego poważna tematyka i to, ile znanych twarzy kręci się na ekranie:

Obrazek

Reżyser: Shinji Aoyama
Scenariusz: Shinji Aoyama
Premiera: 8 września 2007

WYSTĘPUJĄ:
Tadanobu Asano - Kenji Shiraishi
Eri Ishida - Chiyoko Mamiya
Yuka Itaya - Saeko Shiina
Yusuke Kawazu - Kijima
Kengo Kora - Yusuke Mamiya
Ken Mitsuishi - Shigeo Mamiya
Aoi Miyazaki - Kozue Tamura
Katsuo Nakamura - Shigeki
Joe Odagiri - Goto

OPIS:
Film opowiada o Kenjim, który ma za sobą mroczną przeszłość, opiekuje się on Yuri i chińską sierotą. Pewnego dnia spotyka swoją matkę, która porzuciła go wiele lat temu. To zmienia jego życie. Postanawia wprowadzić się do niej i wcielić w życie pewien plan.

Film był wyświetlany na festiwalu w Wenecji.

ODE MNIE:
Właściwie to nie wiem, co jeszcze o tym filmie napisać oprócz tego, że porusza on tak wiele wątków, bohaterów i aspektów życia, że głupieje. Dlatego trudno mi napisać więcej, o czym to właściwie było. Nie polecam go, sama oglądałam na 5 rat, a i tak co 2 minuty zerkałam na pasek postępu. Może nie zrozumiałam głębokiego przesłania o sensie życia czy rodzicielstwa, a może po prostu go tam nie było.

Dalsze rozważania zawierają spoilery:
Spoiler! Szukając opisów i plakatów do tego filmu natknęłam się na wzmiankę, że Chiyoko Mamiya wcale nie była matką Kenjego i on to sobie wszystko uroił, bo nie mógł pogodzić się z samobójczą śmiercią ojca. Jakoś się nie przychylam do tej interpretacji, bo przecież ona sama powiedziała, że jest jego matką, ale może był w tym jakiś podstęp. Poza tym z tego co zrozumiałam wszystko zaczęło się od tej historii z napisów początkowych, kiedy to jego kolega, brat Yuri zabił innych i siebie. A biedna siostra myślała, że braciszek jeszcze wróci. Czy Kenji w końcu z nią spał czy nie? A jeśli nie, to dlaczego się zdołował jak matka powiedziała mu, że jest jego siostrą? Czy to dlatego, że ją wykorzystał do planu, czy jak? W ogóle po co był wątek z Odagiri Joe? To miała być taka jakaś miłosna wstawka? On kocha Miyazaki Aoi, a ona kocha Kenjego? Jakieś bardzo złożone to jest. A jeszcze wszystko zaczyna się od handlu żywym towarem z Chin. Nie pojmiuję.

ODPOWIEDZ