[2004] Loved Gun

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę
Posty: 897
Rejestracja: 30 maja 2010

[2004] Loved Gun

Post autor: Snake » 26 sty 2011

Obrazek

inny tytuł: Rabudo Gan
reżyseria: Kensaku Watanabe
scenariusz: Kensaku Watanabe
premiera: 13 maja 2004 (Świat) 2004-05-13
produkcja: Japonia
gatunek: Dramat, Thriller
obasada: Masatoshi Nagase , Aoi Miyazaki, Hirofumi Arai , Ittoku Kishibe


opis:
Hayamada (Masatoshi Nagase) to płatny zabójca, który po tajemniczym wypadku spotyka Miyuki (Aoi Miyazaki), samotną dziewczynę, która straciła rodzinę. Hayamada jest celem innych płatnych zabójców, starego Maruyama (Ittoku Kishibe) będącego jego wujem oraz Tanedy (Hirofumi Arai), który dopiero wprawia się w zawód.


linki:
http://asianmediawiki.com/Loved_Gun
http://www.filmweb.pl/film/Rabudo+gan-2004-223624
http://www.imdb.com/title/tt0435153/To jest w zasadzie impresjonistyczny film (ewentualnie metafizyczny)

Każda broń strzela kolorowymi kulami. Ich barwy symbolizują emocje/uczucia strzelca - kule mogą być np. niebieskie (smutek), żółte (strach) itp.

Otwarcie filmu jest w mojej ocenie rewelacyjne, na dzień dobry fantastyczna praca kamery, muzyka i klimat - co trwa później praktycznie przez cały film. Dalej i tak już powolna historia traci tempo, ale cały czas jest bardzo nastrojowo i nietypowo.

Główny bohater nosi w żołądku 4 naboje i generalnie opowieść jest dziwna, symboliczna, niezbyt łatwa w odbiorze. Pojawia się sporo ciekawych scen np. celowanie w dwóch wymiarach!, "boski" efekt wystrzału, jedna kontrastująca z resztą scena akcji z transwestytą, wątki reinkarnacji, zbliżenia na wycelowaną broń -> gdybym był reżyserem chciałbym, żeby właśnie to tak wyglądało.


Myślę, że sporo osób może się zanudzić, bo pewnie sam klimat to za mało. Jak komuś się spodobała 3-minutowa scena, jaką wrzuciłem wyżej, może sięgnąć po ten zapomniany film.

7,5/10


ODPOWIEDZ