[2005] Scrap Heaven

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

[2005] Scrap Heaven

Post autor: Lily » 04 kwie 2011

Scrap Heaven (2005)

Obrazek

Obrazek
Reżyseria: Sang-il Lee
Produkcja: Japonia
Obsada: Jo Odagiri, Chiaki Kuriyama, Akira Emoto
Gatunek: dramat, elementy czarnej komedii
język: japoński

Opis:
Troje nie znających się ludzi (farmaceutka, pracownik biurowy i klasyczny lekkoduch) podróżuje nocnym autobusem, który zostaje porwany przez szaleńca. W taki sposób zaczyna się ich znajomość, która jest początkiem powstania nietypowej "firmy" o jeszcze bardziej nietypowej działalności.

Od siebie:
Obejrzałam nie czytając żadnych opisów, więc na samym początku filmu gdy pojawia się porwanie autobusu w którym po raz pierwszy spotykają się bohaterowie, od razu pomyślałam, że będzie to jakiś dramat psychologiczny w którym fabuła skupi się na emocjach po porwaniu, ich problemach, itd. Nic bardziej mylnego ;) Film poszedł w zupełnie innym, zaskakującym kierunku. Bohaterowie zakładają nietypową "firmę" o nietypowej działalności, która mieści się w również nietypowym miejscu (szalet miejski). Historia jest dość zakręcona. Jest to jeden z tych filmów, w których możemy trochę "nie nadążać" za akcją i nie rozumieć do końca o co chodzi i skąd w ogóle takie pokręcone pomysły, ale to wszystko uważam za zdecydowany plus tej produkcji.
7/10

Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2005] Scrap Heaven

Post autor: Reira » 04 kwie 2011

Widziałam ten film bo kocham Odagiri Joe i kochałam Kuriyame Chiaki. Nie jest on najwyższych lotów, może po Jikou Keisatsu nic już nie jest takie samo? W każdym razie nie wydawał mi się on ani zbyt odkrywczy, ani szokujący, choć początek był niezły.
ODPOWIEDZ