[2010] Chonmage Purin

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

[2010] Chonmage Purin

Post autor: evelinux » 23 kwie 2011

Chonmage Purin

Obrazek
Tytuł: Chonmage Purin ~ ちょんまげぷりん ~
Reżyseria: Yoshihiro Nakamura
Scenariusz: Gen Araki (powieść)
Premiera: 31.07.2010
Czas: 108 min.
Linki: wiki

Występują:
~ Ryo Nishikido - Kijima Yasube
~ Rie Tomosaka - Hiroko Yusa (pracująca mamusia)
~ Fuku Suzuki - Tomoya Yusa (synek)

Zwiastun:
[youtube]nZfDvzF3WP0[/youtube]

O czym to:
Kijima Yasube, samuraj z Epoki Edo, podczas modlitwy do Buddy zostaje przeniesiony w czasie. Ląduje we współczesnym Tokyo, gdzie poznaje samotną matkę z synem, którzy udzielają mu schronienia. Przed samurajem trudne zadanie dostosowania się do współczesności i odnalezienia w niej miejsca dla siebie.

Ode mnie: (bezspoilerowo)
Kiedy zobaczyłam Ryo w tym fryzie to myślałam, że skonam. Szalenie mi się nie podobają te samurajskie fryzy.. ale co poradzić.. w końcu to Ryo.. a i zwiastun zachęcił mnie do obejrzenia.. także pomimo tego, że oglądałam film tylko z Pino, pomimo tego, ze w trakcie Pino musiała zrezygnować z przyczyn napisowo-losowych, pomimo późnej godziny.. obejrzałam cały film od dechy do dechy.. od klatki do klatki.. I bardzo mi się spodobał. Taki ciepły, familijny film o tym jak zagubiony w czaso-przestrzeni samuraj trafia do czasów współczesnych, jak pracuje jako gosposia, aż wreszcie odnajduje swoje i staje się cukiernikiem. Było tu mnóstwo humorystycznych scen - czyli tego, czego się spodziewałam po zwiastunie. Do moich ulubionych należą głównie:

scena gry w pokemony, kiedy to samuraj jest strofowany przez przedszkolaka :rolly:
Obrazek

oraz szkolenie na samuraja (ten mały jest wręcz przeuroczy w tym małym kimonku) :fav:
Obrazek

dodatkowo Ryo w tej chustce na głowie, wyglądający trochę jak ahjumma a trochę jak jakiś ekstrawagancki uczestnik You Can Dance :rolly:
Obrazek

W mojej opinii bardzo fajny film, mile spędziłam czas oglądając go i ani razu mi się nie nudził. Opinie mogą być podzielone oczywiście, ale nie będziecie wiedzieli czy wam się spodoba póki nie obejrzycie. Mi się w ogóle spodobał sam koncept tego filmu.. lubię takie rzeczy o podróżach w czasie i tego dalszych konsekwencjach. Do tego to taka ciepła prawie że rodzinna historia.. coś jak Lessie czy Beethoven, tyle, że tutaj rodzinkę jednoczy samuraj ^^ więc w dalszym ciągu mamy motyw psa :rolly: to tak odnośnie tego sezonu dramowego ^^ Podobało mi się jeszcze jak samuraj się po tym małym domku poruszał i jak strofował dzieciaki wokół.. a nawet dorosłych :giggle: Końcówka też bardzo fajnie zrobiona.. tak ciepło się na sercu człowiekowi robi :fav:

ja oceniam na 8/10

PS. i gify z cięcia białej czekolady, na specjalne życzenie pIno:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] Chonmage Purin

Post autor: Reira » 23 kwie 2011

Ja to widziałam, zresztą całe johnnysowe forum czekało długo na ten film, więc miałam o nim informacje z pierwszej ręki i jak dla mnie nie spełnił oczekiwań. Miły, przyjemny, na niedzielne popołudnie, ale nic więcej. Fabuła lata w tę i z powrotem, brakuje mi konkretyzacji wątków i spójności. Ryo - jasne, fajna fryzura, ale ile można się śmiać z włosów. Wolałabym, żeby ten film wnosił ze sobą coś więcej.

Produkcja głównie dla fanów Ryo Nishikido, na pewno nie wybrałabym się na to do kina. Film pozostawia mnie z wątpliwościami na temat Ashita no Joe... czy kolejny johnnys polegnie?
ODPOWIEDZ