[2009] Instant Numa

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

[2009] Instant Numa

Post autor: Reira » 03 maja 2011

Instant Numa / Instant Swamp
Obrazek

tytuł oryginalny: インスタント沼
scenariusz i reżyseria: Satoshi Miki (ten od Atami no Sousakan i Jikou Keisatsu)
premiera: 26.04.2009
czas trwania: 119 Min

OBSADA:
Aso Kumiko (partnerka Odagiri Joe z Jikou Keisatsu) jako Jinchoge Haname
Kase Ryo (policjant ze SPECa) jako Gas
Kazama Morio jako Denkyu / Light bulb
Aida Shoko jako Ihyama Wakako
Fuse Eri (policjantka z Atami i Jikou Keisatsu) jako Ichinose Sen
Matsushige Yutaka (Kano z BM) jako Kawabata

FABUŁA:
Jinchoge Haname jest racjonalistką, pracuje jako redaktorka w magazynie i nigdy nie widziała UFO, duchów ani smoków. Nie wierzy w klątwy i zabobony. Jej życie wydaje się jednak równią pochyłą. Ciągle żyje miłością z czasów młodości, jej magazyn bankrutuje, a ona sama, nie wie, co ze sobą zrobić. Czuje, że czegoś jej brakuje. Wszystko zmienia się gdy jej mama trafia do szpitala. Odkrywa wtedy sekret z przeszłości i tak tytułowe bagno przestaje symbolizować poranną przekąskę, a zaczyna być prawdziwym grzęzawiskiem.

ODE MNIE:
Już po 5 minutach oglądania tego filmu wiedziałam, że założę mu temat na doki. Wyjątkowy, ciekawy i trzymający się z dala od rzeczywistości, a jednak przekazujący jakąś refleksje na temat życia. Charakterystyczna główna bohaterka, z którą być może się nie utożsamiamy, ale na pewno trochę rozumiemy i banda jej znajomych, których dobiera sobie w dziwny sposób (za pomocą gwoździa, no joke!) Polecam wszystkim, może jeśli nie cały, to wypadałoby obejrzeć chociaż część tego filmu, żeby poznać jego wyjątkową stylistykę.

OBRAZKI (małe):
Spoiler! Obrazek

Obrazek

TRAILER:
[youtube]4-iHdMOcSio[/youtube]

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2009] Instant Numa

Post autor: Snake » 15 maja 2011

Reżyser tworzy opowieść o może dość skromnym wydźwięku, z nietypowym, trochę bajkowym morałem, czy nieco ze zwariowanym manifestem, ale ta próba udała mu się w 100%.
W oparach absurdu, wśród karykaturalnych postaci i ich zakręconych historii jest "życiowość" i to jest genialne. Trochę ciężko opisać klimat z Instant Numa, nie będę się tego podejmował, ale to chyba jest największy atut tego filmu, przynajmniej dla mnie.

Z elementów komediowych sceny wydawały mi się bardziej sympatyczne, niż śmieszne, choć to dla mnie nie wada.

Polecam tym, którzy szukają nietypowego, sympatycznego, ironicznego kina.

Satoshi Miki - nakręcił dotąd 5 filmów, do każdego napisał scenariusz, prawie tak samo jest z dramami.

Z filmów widziałem Tenten (wątek na doki) najmniej komediowy, ale też świetny i chyba sięgnę nawet po jakąś jego dramę (może Atami no Sousakan)
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 28 maja 2011

W każdym bagnie możemy znaleźć swojego G-Dragona.
:rolly:

W sumie nie wiem, ciekawie zrobiony film, ale czy dla mnie był on ciekawy?

Podoba mi się taka beztroska, lekkie podejście do trudnego tematu, jakim jest życie, fruwanie w obłokach mimo realistycznego podejścia do świata. Bo świat właśnie taki powinien być. Powinien być naszym poszukiwaniem radości.
Bardzo ciekawie zrobione postaci, naprawdę, każda ładnie zarysowana, to mnie ujęło.
Snake pisze:Z elementów komediowych sceny wydawały mi się bardziej sympatyczne, niż śmieszne, choć to dla mnie nie wada.
Oooo, ładnie ujęte! Bo ten film ma klimat. Nie zawsze trzeba się dusić ze śmiechu. :)

Ale można było trochę krócej, bo tu chodziło o koncepcję, mnie trochę nudziło momentami, ale nie dlatego, że coś źle wymyślili w tym filmie. Po prostu tak mam z filmami, które trwają dwie godziny ;) A ponieważ Instant Numa to jednak urocza przypadkowość, a akcja też, ale jednak mniej... Można było krócej.

Najbardziej podobała mi się zabawa z odkręcaniem kranu :rolly: Bo życie musi mieć ten dreszczyk emocji!

I zakończenie mnie zmiotło, tzn. ten stwór/smok/G-Dragon, który się pojawił ni stąd, ni zowąd. Jaka tam była dzika radość!!!! :)
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 17 wrz 2011

Bardzo ciekawy opening :
[youtube]Gsink7eslmM[/youtube]
ODPOWIEDZ