[2011] Himizu

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2011] Himizu

Postautor: Snake » 23 paź 2011

Obrazek

gatunek: Dramat
premiera: 6 września 2011 (Świat)
reżyseria: Shion Sono
scenariusz: Shion Sono (na podstawie mangi)

obsada:
Shota Sometani
Fumi Nikaido
Tetsu Watanabe
Mitsuru Fukikoshi
Megumi Kagurazaka
Denden
Anne Suzuki
Jun Murakami
Ken Mitsuishi
Makiko Watanabe
Asuka Kurosawa
Yosuke Kubozuka
Takahiro Nishijima

opis:
Opowieść o porzuconym przez rodziców gimnazjaliście, który pragnie wieść życie tak przeciętne, jak to tylko możliwe. W praktyce okazuje się to być niewykonalne, gdy los nie szczędzi mu sytuacji, w których o normalność niezwykle trudno.
za jfilm.pl

linki (trailer na asianmediawiki)
http://asianmediawiki.com/Himizu
http://www.imdb.com/title/tt1900893/

Shota Sometani i Fumi Nikaido (drama Atami) dostali nagrody dla młodych aktorów na festiwalu w Wenecji.

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2011] Himizu

Postautor: Snake » 10 sie 2012

Sion Sono kręci unikalne (przynajmniej w skali Japonii) obrazy. Himizu jego najnowszy film w dorobku sprawił mi podwójną radość - po pierwsze sam film jest bardzo dobry, po drugie reżyser udowadnia po raz kolejny, że jest inteligentnym i utalentowanym twórcą.

Himizu cechuje się rozwiniętymi sylwetkami psychologicznymi głównych bohaterów, odrobiną szaleństwa, patologii, makabry i przemocy, ogólnie rzecz biorąc ciekawymi postaciami (także drugoplanowe - w tym aktorzy z jego poprzednich filmów) oraz małą dawką filozofii.

Siono ma talent do przedstawiania pewnych emocji, czy sytuacji, za pomocą szerokiej gamy środków - np. stawia bohaterów w ekstremalnych sytuacjach, stosuje projekcje, gra symbolami, dźwiękiem ; często ciężko powiedzieć w jaką stronę zmierza jego opowieść i tak jest w przypadku Himizu, jeśli ktoś nie czytał mangi.

Zaskoczeniem jest dla mnie dobra rola Fumi Nikaido, rozczarował mnie trochę Shota Sometani, ale z drugiej strony młodzi aktorzy wcielili się zupełnie kontrastowe charaktery. Oboje musieli się jednak napracować na planie - błoto, farby, deszcz, przemoc, płacz - było ciężko jak przypuszczam.

W tym roku jest trochę "sucho" jeśli chodzi o premiery dvd, więc Himizu jest pozycją obowiązkową.

Film roku?
8/10
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2011] Himizu

Postautor: Chie » 26 lut 2013

Podobał mi się film to o przeżyli bohaterowie ich charaktery i zakończnie było naprawdę ciekawe. Sama się zastanawiałam kiedy w końcu nie wytrzymają bo to przeżyli mogłoby nie jednego wpędzic w kłopoty psychiczne.
Rodzice Sumidy i rodzice Chizawy to naprawdę banda popaprańców. Ten stryczek dodatkowo obstrojony lampkami....
Miałam wrażenie że to całe miasta to jedna wielka banda ludzi z problemami psychiznymi np. dziewczynami z workami od śmieci, koleś w autobusie..
Myślę że warto go obejrzec.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „J-movie”