[2011] High School Debut

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2011] High School Debut

Post autor: Chie » 01 lis 2011

Obrazek

Fabuła
W gimnazjum Haruna żyła tylko softballem.Zaczynając szkołę średnią postanowiła zrezygnowac z gry i jednocześnie znaleźc sobie chłopaka.Jest jednak jeden problem.Haruna kompletnie nie interesowała się modą i nie ma bladego pojęcia jak przyciągnąc uwagę płci przeciwnej .Podczas pewnego zdarzenia poznaje popularnego chłopaka Yoha.Prosi go by nauczył ją jak ma się zachowywac i ubierac aby chłopcy zwracali na nią uwagę.Yoh zgadza się ale ma jeden warunek.Haruna nie może się w nim zakochac.

Oryginalny tytuł-koukou debyuu
Na podstawie-mangi
Autor-Kawahara Kazune

Obsada
Komiyama You-Mizobata Junpei
Nagashima Haruna-Oono Ito
Takahashi Mami-Miyazawa Sae
Komiyama Asami-Aizawa Rina
Tamura Fumiya-Suda Masaki
Asaoka Yui-Furukawa Yuuki

Reżyser-Tsutomu Hanabusa
Scenariusz-Yuichi Fukuda

Ode mnie
Film strasznie mi się podobał.Może była to kolejna komedia romantyczna z wieloma schematami nam już znanymi a mimo to nie potrafiłam się od niej oderwac.Może to też dlatego że jestem zwolenniczką wszelkich szkolnych komedii romantycznych .Zaletą tego filmu była główna bohaterka.Zabawna i urocza w swoich próbach zdobycia chłopaka.Pojawiło się kilka scen które sprawiały że wybuchałam śmiechem dlatego uwżam że warto ten film obejrzec chociażby po to by poprawic sobie humor.Polecam jak najbardziej

Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2011] High School Debut

Post autor: Cherry » 13 lis 2011

czytałam mangę i podobała mi się tak samo jak film
cieplutki, śmieszny i lekki.
niektóre momenty (efekty) mnie drażniły ale ogólnie bardzo przyjemnie mi się oglądało.
polecam dla tych, którzy chcą obejrzeć coś lekkiego :)
6+/10
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2011] High School Debut

Post autor: Eggie » 25 lis 2011

Ja w ogóle nie znam mangi ale okropnie mi się podobało ^^ Miało to dużo wspólnego z bohaterką, która mi przypominała Nodame oraz z Muzobatą Junpeiem, którego coraz bardziej lubię ;>

Ale zakręcony był ten film, pod każdym względem. Po prostu feria kolorów, żartów, typowo mangowych chwytów. Główna bohaterka swoim optymizmem i bezpośredniością mnie absolutnie rozwalała, a You miał cały czas minę z gatunku "WTF?" i "Co ja robię w tym filmie?"

Ale naprawdę się dobrze oglądało, wyglątkowo krótki jest jak na japońca.No i fajny OST. Owszem, wykorzystanie wszystykich sztampowych chwytów, ale za to w jaki sposób :D

8/10
ODPOWIEDZ