[2011] High School Debut

filmy z Japonii
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2011] High School Debut

Postautor: Chie » 01 lis 2011

Obrazek

Fabuła
W gimnazjum Haruna żyła tylko softballem.Zaczynając szkołę średnią postanowiła zrezygnowac z gry i jednocześnie znaleźc sobie chłopaka.Jest jednak jeden problem.Haruna kompletnie nie interesowała się modą i nie ma bladego pojęcia jak przyciągnąc uwagę płci przeciwnej .Podczas pewnego zdarzenia poznaje popularnego chłopaka Yoha.Prosi go by nauczył ją jak ma się zachowywac i ubierac aby chłopcy zwracali na nią uwagę.Yoh zgadza się ale ma jeden warunek.Haruna nie może się w nim zakochac.

Oryginalny tytuł-koukou debyuu
Na podstawie-mangi
Autor-Kawahara Kazune

Obsada
Komiyama You-Mizobata Junpei
Nagashima Haruna-Oono Ito
Takahashi Mami-Miyazawa Sae
Komiyama Asami-Aizawa Rina
Tamura Fumiya-Suda Masaki
Asaoka Yui-Furukawa Yuuki

Reżyser-Tsutomu Hanabusa
Scenariusz-Yuichi Fukuda

Ode mnie
Film strasznie mi się podobał.Może była to kolejna komedia romantyczna z wieloma schematami nam już znanymi a mimo to nie potrafiłam się od niej oderwac.Może to też dlatego że jestem zwolenniczką wszelkich szkolnych komedii romantycznych .Zaletą tego filmu była główna bohaterka.Zabawna i urocza w swoich próbach zdobycia chłopaka.Pojawiło się kilka scen które sprawiały że wybuchałam śmiechem dlatego uwżam że warto ten film obejrzec chociażby po to by poprawic sobie humor.Polecam jak najbardziej

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2011] High School Debut

Postautor: Cherry » 13 lis 2011

czytałam mangę i podobała mi się tak samo jak film
cieplutki, śmieszny i lekki.
niektóre momenty (efekty) mnie drażniły ale ogólnie bardzo przyjemnie mi się oglądało.
polecam dla tych, którzy chcą obejrzeć coś lekkiego :)
6+/10
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2011] High School Debut

Postautor: Eggie » 25 lis 2011

Ja w ogóle nie znam mangi ale okropnie mi się podobało ^^ Miało to dużo wspólnego z bohaterką, która mi przypominała Nodame oraz z Muzobatą Junpeiem, którego coraz bardziej lubię ;>

Ale zakręcony był ten film, pod każdym względem. Po prostu feria kolorów, żartów, typowo mangowych chwytów. Główna bohaterka swoim optymizmem i bezpośredniością mnie absolutnie rozwalała, a You miał cały czas minę z gatunku "WTF?" i "Co ja robię w tym filmie?"

Ale naprawdę się dobrze oglądało, wyglątkowo krótki jest jak na japońca.No i fajny OST. Owszem, wykorzystanie wszystykich sztampowych chwytów, ale za to w jaki sposób :D

8/10
www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „J-movie”