[2012] Bokura ga Ita

filmy z Japonii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2012] Bokura ga Ita

Post autor: anna-banana » 10 lis 2011

Bokura ga Ita

Obrazek
* Tytuł: We Were Here
* Romanizacja: Bokura ga Ita
* Japoński: 僕等がいた
* Reżyseria: Takahiro Miki
* Data premiery:
17 marzec 2012 - część 1
21 kwiecień 2012 - część 2

Opis (za filmweb):
"Bokura ga ita" to historia trzech lat z życia pary. Nanami Takahashi to przeciętna nastolatka rozpoczynająca naukę w liceum. Poznaje przystojnego chłopaka o opinii playboya, Motoharu Yano, który budzi w niej niechęć, ale tylko początkowo. Z czasem to uczucie zmienia się w sympatię, którą chłopak po pewnym czasie zaczyna odwzajemniać. Zdawało by się, że to początek sielanki, ale na scenę wkraczają młodsza siostra byłej dziewczyny Moto, Yuri Yamamoto i najlepszy przyjaciel Yano, Takeuchi. Oboje skrywają silne uczucia do dwójki głównych bohaterów, ale jak długo można coś ukrywać... Jaka tajemnica łączy Yano i Yuri? Jaka zareaguje Nana, gdy pozna prawdę? Czy przyjaźń miedzy chłopakami przetrwa, gdy w grę zacznie wchodzić miłość?

Obsada:
Ikuta Toma jako Motoharu Yano
Yoshitaka Yuriko jako Nanami Takahashi
Takaoka Sosuke jako Masafumi Takeuchi
Motokariya Yuika jako Yuri Yamamoto
Higa Manami jako Akiko Sengenji

[youtube]7MZdLS8PYp4[/youtube]

Adaptacja popularnej mangi pod tym samym tytułem autorstwa Obata Yuki, na podstawie mangi powstało również anime.

Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [z] [2012] Bokura ga Ita

Post autor: Chie » 10 lis 2011

Z niecierpliwością czekam na ten film właśnie dlatego że oglądałam anime i lubię Toma.Mam nadzieję że zakończą to inaczej choc patrząc na plakat moja nadzieja umiera .Dziewczyny która ma grac główną bohaterkę jakoś nie kojarzę za to Toma bardzo dobrze.Może przez to rolę przestaną go wszyscy kojarzyc z Hana Kimi i jego monolagi.Mam nadzieje ze się sprawdzi
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Re: [z] [2012] Bokura ga Ita

Post autor: isamar84 » 11 lis 2011

Moje ukochane anime (albo jedno z tych najbardziej ukochanych, mangi nie doczytałam do końca, bo swego czasu nie była przetłumaczona, a teraz brak mi na to czasu...). Z tego co pamiętam, to jak anime powstawało, to jeszcze manga nie była skończona, bardzo jestem ciekawa zakończenia, nie mam pojęcia czy po rozstaniu, oni się jeszcze spotkali, zeszli ze sobą, czy pozostali z innymi osobami.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2012] Bokura ga Ita

Post autor: Chie » 12 lis 2012

Obejrzałam dzisiaj oby dwie części. Podobało mi się. Nie pamiętam dokładnie już anime bo oglądałam już dawno ale wiem że skończyło się tak jak pierwsza częśc.
Co do bohaterów to Moto był zwyczajnym facetem żadnym playboyem czy badboyem ale zwykły przeciętny chłopak który skrywał uczucia do nie jednej osoby. Niestety potem tylko przyniosło im to cierpienie.
Druga częśc to praktycznie sam dramat. Co chwilę dzieje się coś niedobrego i wiele przeciwności staje im na drodze.
Jeśli chodzi o rolę żeńską to nie denerwowała mnie i nawet przyjemnie się ją oglądało.
Wszystko dzieje się w ciągu 7 lat po których wracają do siebie choc już myślałam że jednak nie będą że sobą
ODPOWIEDZ